Problemy ze skrzynią biegów BMW 325ci

BMW 325ci

BMW 325ci może nie być już w produkcji, ale to jeden z najlepszych modeli serii 3 stworzonych przez BMW. Używane BMW 325ci dobrze sobie radzą na rynku samochodów używanych, ale mają też pewne problemy, o których zainteresowani nabywcy powinni wiedzieć. Niemniej jednak, jakie są powszechne problemy ze skrzynią biegów BMW 325ci?

Najczęstsze problemy ze skrzynią biegów BMW 325ci to zapach spalenizny, zapalająca się lampka ostrzegawcza skrzyni biegów, wycieki płynu przekładniowego, opóźniona zmiana biegów, dźwięk tarcia, twarda zmiana biegów i ślizganie się biegów. Wiedza o tym, jakie problemy ze skrzynią biegów dokuczają Twojemu samochodowi jest bardzo ważna i może pomóc Ci przedłużyć żywotność skrzyni biegów.

Jakie są częste problemy ze skrzynią biegów w BMW 325ci?

Zapala się lampka ostrzegawcza skrzyni biegów

Jak w większości samochodów, jedną z pierwszych oznak problemu ze skrzynią biegów jest zapalenie się kontrolki silnika. Ale ponieważ BMW jest wyposażone w lampkę ostrzegawczą skrzyni biegów, użytkownik zostanie zaalarmowany przez tę lampkę. Następnie należy skonsultować się z mechanikiem, aby dowiedzieć się, która część skrzyni biegów ma problem.

Należy pamiętać, że światło ostrzegawcze skrzyni biegów częściej pojawia się w modelach BMW 325ci z automatyczną skrzynią biegów, a nie z manualną skrzynią biegów. Lampka zniknie, gdy problem zostanie naprawiony.

Wycieki płynu skrzyni biegów

Jeśli jesteś właścicielem BMW 325ci, spodziewaj się wycieków płynu skrzyni biegów, jeśli nie utrzymujesz swojego samochodu w należytym stanie. Ten problem pojawia się, gdy zakładasz kilka mil bez kontroli i wymiany podatnych na uszkodzenia części w układzie przeniesienia napędu. Niektóre z części, które zużywają się szybciej są uszczelki i uszczelki, rury transmisyjne, uszczelki panewki transmisji i złe zawory i Solenoidy.

  BMW X6 VS Hellcat - który jest lepszy?

Ten problem należy rozwiązać natychmiast, ponieważ może on dalej uszkodzić skrzynię biegów i wpłynąć na wydajność samochodu. Napraw lub wymień złe i uszkodzone części.

Szlifowanie dźwięku lub dziwny hałas

Jeśli wykryjesz dziwny hałas lub dźwięk szlifowania podczas próby zmiany biegów podczas jazdy, jest to oznaka zawodzącej skrzyni biegów. Głównym winowajcą może być pęknięte lub wyszczerbione koło zębate. W niektórych przypadkach może to być spowodowane brakiem smarowania. Tak więc, zanim zabierzesz swój samochód do profesjonalnego mechanika, spróbuj napełnić płyn przekładniowy do zalecanego poziomu i zobacz, czy problem zniknie.

Jeśli problem nie zostanie rozwiązany, zleć mechanikowi diagnozę i naprawę samochodu. A jeśli system przekładni planetarnych jest uszkodzony, będziesz musiał go również wymienić, aby pozbyć się dźwięku mielenia.

Opóźniona zmiana biegów

Jest to kolejny powszechny problem, który również jest łatwy do zidentyfikowania. Opóźniona zmiana biegów zdarza się, gdy próbujesz wejść na bieg lub zmienić bieg między biegami, ale nie działa zgodnie z twoim upodobaniem. Niektóre z rzeczy, które powodują opóźnioną zmianę biegów to niski poziom płynu, brudny płyn, problemy z cewką skrzyni biegów lub problemy ze sprzęgłem lub konwerterem.

Zbadaj swój samochód przez profesjonalnego mechanika, aby umożliwić im wykrycie problemu i jego naprawę.

Zapach spalenizny

Zapach spalenizny powstaje w wyniku wycieku płynu przekładniowego lub niskiego poziomu płynu przekładniowego. Jest to jedna z najłatwiejszych napraw, ponieważ nie musisz odwiedzać mechanika, chyba że masz wyciekający płyn. Wyciekający płyn jest zwykle spowodowane przez pękniętą, wadliwą lub złą część transmisji. Wykryj zły element i wymień go, aby rozwiązać problem.

  Jakiej skóry używa BMW? Czy jest ona prawdziwa?

Ślizganie się biegów

Wycieki ze skrzyni biegów lub niski poziom płynu mogą sprawić, że Twoje biegi będą się ślizgać lub zmieniać na wolne i niespójne. Jeśli więc chcesz pozbyć się tego problemu, zacznij od naprawienia nieszczelności i upewnij się, że masz odpowiedni poziom płynu przez cały czas.

Trudna zmiana biegów

Ostatni, ale nie najmniej, mamy twardą zmianę biegów. Podobnie jak większość problemów z przekładnią BMW 325ci na tej liście, ten problem jest również spowodowany brakiem płynu przekładniowego lub brudnym płynem przekładniowym. Tak więc, jeśli chcesz uniknąć twardych zmian, upewnij się, że masz czysty płyn przekładniowy i odpowiednią jego ilość.

FAQ

Czy BMW serii 3 jest niezawodne?

Tak, BMW serii 3 jest najbardziej niezawodną serią BMW na rynku. Ta seria jest zwykle oceniana jako ponadprzeciętna niezawodność przez większość agencji niezawodności. Poza tym rejestruje niewiele problemów na 100 problemów niż jakakolwiek inna seria BMW.

Czy utrzymanie BMW serii 3 jest drogie?

BMW serii 3 jest jednym z najtańszych modeli BMW do utrzymania. Tak więc, jeśli porównujesz koszt utrzymania BMW serii 3 do BMW serii 5 lub serii 7, to seria 3 jest tańsza w utrzymaniu. Niemniej jednak, nadal jest droższy w utrzymaniu niż samochody głównego nurtu, ponieważ jego usługi i części są bardzo kosztowne.

Jak długo trwa naprawa uszkodzonej skrzyni biegów?

To zależy od części, z którymi masz do czynienia i wagi problemu. Drobne problemy ze skrzynią biegów mogą zająć kilka godzin, podczas gdy poważne problemy mogą zająć ponad dwa dni. Poza tym, kluczowe jest również to, że niektóre części są droższe od innych.

  Czy BMW X4 to dobry samochód?

Która z nich jest tańsza – przebudowa czy zakup nowej skrzyni biegów?

Oczywiście, taniej jest przebudować istniejącą skrzynię biegów niż kupić nową. Przebudowa istniejącej skrzyni biegów oznacza naprawę złych lub wadliwych części, podczas gdy nabycie nowej wiąże się z uzyskaniem wszystkiego nowego, co jest niezwykle kosztowne. Koszt odbudowy skrzyni biegów BMW waha się między 2 000 a 5 000 dolarów, podczas gdy koszt zakupu nowej skrzyni wynosi od 3 000 do 7 000 dolarów.

Po ilu milach BMW 325ci zaczyna mieć awarie skrzyni biegów?

Skrzynia biegów jest jedną z najbardziej istotnych części każdego samochodu. Jednak wiele osób bierze ją za pewnik i nie zmienia poziomu płynu skrzyni biegów lub nie wypłukuje brudnego i starego płynu. Jeśli skrzynia biegów nie jest odpowiednio konserwowana, zacznie mieć problemy po 50 000 mil. Dlatego zaleca się sprawdzanie poziomu płynu co 6 miesięcy i wymianę płynu co 30 000 mil.

Końcowe przemyślenia

Bardzo ważne jest, aby dbać o skrzynię biegów tak, jak dbamy o silnik. Nie robiąc tego, skrzynia biegów będzie rozwijać poważne problemy, które będą zagrażać wydajności samochodu. Problemy z przekładnią BMW 325ci można uniknąć przy dobrej opiece i konserwacji.

A teraz, gdy znasz niektóre z problemów z przekładnią, które prawdopodobnie napotkasz, gdy nabędziesz wysokiej jakości używane BMW 352ci, powinieneś dobrze je utrzymać i przedłużyć żywotność silnika i skrzyni biegów samochodu.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z