BMW X6 VS Hellcat – który jest lepszy?

BMW tworzy jedne z najlepiej prowadzących się samochodów na rynku, natomiast Dodge znany jest z produkcji jednych z najszybszych sedanów na rynku. Ale który samochód pomiędzy BMW X6 a Dodge Charger Hellcat jest lepszy?

Jeśli pragniesz komfortu, luksusu, stylu, bezpieczeństwa i praktyczności, BMW X6 jest najlepszym wyborem. Ale jeśli chcesz mocy, wydajności i lepszej obsługi, Dodge Charger Hellcat jest najlepszą opcją. Dodatkowo, w przypadku BMW otrzymasz „Najwyższe wrażenia z jazdy”, podczas gdy Dodge Charger Hellcat zaoferuje sportową jazdę.

BMW X6 to kompaktowy SUV, natomiast Dodge Charger Hellcat to sedan. Jednak oba te wysokiej klasy luksusowe samochody mieszczą do czterech osób i mają dużo miejsca w bagażniku. Dlatego świetnie nadają się dla rodziny lub na wycieczkę. Poza tym, są to dwa różne potwory skierowane do różnych ludzi.

Który samochód jest lepszy – Hellcat czy BMW X6?

Wygląd zewnętrzny i wewnętrzny

Wygląd zewnętrzny BMW X6 wygląda bardziej spektakularnie niż Dodge Charger Hellcat. W przeciwieństwie do BMW X6, Dodge Charger zachował swój design przez długi czas z zaledwie kilkoma zmianami. Z drugiej strony, BMW X6 wygląda nowocześnie i posiada najwyższej klasy funkcje.

Niektóre z cech wyróżniających BMW X6 to duża krata nerek umieszczona pomiędzy dwoma adaptacyjnymi reflektorami LED ze światłami przeciwmgielnymi. Co więcej, X6 posiada pochyłą linię dachu z panoramicznym szyberdachem. Szyberdach to wspaniała cecha, ponieważ pozwala pasażerom cieszyć się światłem w dzień i w nocy.

Mimo że Dodge Charger Hellcat nie jest tak piękny jak BMW X6, nadal przyciąga wzrok i ma energiczny wygląd, który wielu kierowców samochodów sportowych uwielbia. Podobnie jak BMW X6, jest wyposażony w 20-calowe koła, dzięki czemu wygląda bardziej sportowo. Inne elementy wyposażenia to reflektory HID z diodowymi światłami do jazdy dziennej oraz akcent w kształcie litery C na całej długości profili.

  Najlepszy olej do BMW X3 i BMW X5

Wnętrze BMW X6 nadal wygląda na bardziej bogate i zaawansowane niż Dodge Charger Hellcat. Wynika to z faktu, że wnętrze Dodge’a Chargera wygląda na przestarzałe i tanio wykonane. Mimo to, nadal posiada kilka doskonałych cech, takich jak dwustrefowa automatyczna regulacja, wentylowane fotele przednie, zapłon z przyciskiem i wiele innych.

W przeciwieństwie do niego, wnętrze BMW X6 jest bardziej ekskluzywne, ponieważ jest wyposażone w najwyższej jakości materiały i wysokiej klasy elementy, takie jak fotele ze skóry Vernasca, SensaTec Faux leather, podwójne 12,3-calowe ekrany, 16-kierunkowe fotele przednie z podgrzewaniem i estetyczną kabiną.

Co zaskakujące, Dodge Charger Hellcat jest dłuższy niż BMW X6. Hellcat ma rozstaw osi 120 cali, długość 201 cali, szerokość 78,3 cala i wysokość 57,6 cala. Jednak, jak można się było spodziewać, X6 jest wyższy od Hellcata. Jego rozstaw osi wynosi 117,1 cala, długość 194,8 cala, szerokość 78,9 cala, a wysokość 66,3 cala.

Osiągi

Dodge Charger Hellcat to jeden z najlepiej prowadzących się sedanów na rynku. Nawet jeśli BMW X6 ma znakomite osiągi, nie może równać się z potężnym i doskonałym Dodge Charger Hellcat. Poza tym, zarówno Dodge Charger Hellcat jak i BMW X6 mają trzy opcje wykończenia. Dzięki temu nabywcy mogą mieć kilka opcji.

Podstawowym modelem Dodge Charger Hellcat jest Charger SRT Hellcat Widebody RWD. Ten trim jest wyposażony w 6,2-litrowy silnik premium V-8 z doładowaniem inter-cooled supercharger i 8-biegową automatyczną skrzynią biegów. Produkuje on aż 717 KM i 650 lb-ft momentu obrotowego. Poza tym, może przyspieszyć od 0 do 60 w 3,8 sekundy z prędkością maksymalną do 124 mph.

  BMW M6 Gran Coupe niezawodność

Mimo że Dodge Charger SRT Hellcat Redeye Widebody jest wyposażony w ten sam silnik, co model podstawowy, jest on dość mocny. Dostarcza on bowiem aż 797 KM i 707 lb-ft momentu obrotowego. Przyspiesza również od 0 do 60 km/h w zaledwie 3,4 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 126 mil na godzinę.

BMW X6 wypada również dobrze w porównaniu z innymi samochodami w swojej klasie. Podstawowy model xDrive40i jest wyposażony w silnik rzędowy 6-cylindrowy z turbo o pojemności 3,0 litrów, który osiąga moc 335 KM i moment obrotowy 331 lb-ft. Co więcej, jego prędkość maksymalna wynosi 151 mph, a od 0 do 60 km/h rozpędza się w 5,3 sekundy.

BMW X6 w wyższej wersji wyposażeniowej posiada 4,4-litrowy silnik V8 twin-turbo, który daje szansę Dodge’owi Chargerowi SRT Hellcat Redeye Widebody. Silnik produkuje maksymalnie 523 KM i 553 lb-ft momentu obrotowego. Dodatkowo, ma lepszą prędkość maksymalną 155 mph, ale niższy 0 do 60 mph 4,1 sekundy.

Cena

Dodge Charger Hellcat jest droższy od BMW X6. Podstawowy Dodge Charger SRT Hellcat Widebody kosztuje około 72 000 dolarów, podczas gdy high-end trim (SRT Hellcat Redeye Widebody RWD) kosztuje około 87 000 dolarów. Bazowe BMW X6 kosztuje $67,300, podczas gdy high-end trim kosztuje około $86,200.

FAQ

Który samochód jest bardziej niezawodny – BMW czy Hellcat?

BMW jest bardziej niezawodne niż Dodge. W przeszłości Dodge był bardziej niezawodny niż BMW, ale to się zmieniło, ponieważ BMW powoli staje się jednym z najbardziej niezawodnych samochodów luksusowych na rynku.

  Czy BMW produkuje samochody sportowe?

Który samochód jest szybszy – BMW X6 czy Hellcat?

Jeśli chodzi o przyspieszenie, Dodge Charger SRT Hellcat Redeye Widebody jest szybszy od BMW M50i. Ten pierwszy potrafi rozpędzić się od 0 do 60 w 3,5 sekundy, podczas gdy drugi robi to w 4,1 sekundy. Ale jeśli chodzi o prędkość maksymalną, ten drugi jest znacznie lepszy z 155 mph, podczas gdy pierwszy ma 126 mph.

Tak więc, Charger Hellcat przyspiesza szybciej, podczas gdy BMW X6 jest szybsze na torze.

Który samochód jest bardziej paliwooszczędny – Hellcat czy BMW X6?

BMW X6 jest bardziej wydajnym samochodem. Poza tym, że Hellcat ma większy silnik, dostarcza więcej mocy, co oznacza, że potrzeba dużo paliwa. Z tego powodu jego wskaźnik EPA wynosi 12 mil/godz. w mieście, 21 mil/godz. na autostradzie i 12 mil/godz. łącznie. Podczas gdy BMW X6 ma 21 mpg w mieście, 25 mpg na autostradzie i 23 mpg łącznie.

Wniosek

BMW X6 i Dodge Charger Hellcat to dwa wyjątkowe samochody pod względem mocy i osiągów. Jednak BMWX6 jest bardziej niezawodne, komfortowe, luksusowe i przestronne niż Dodge Charger Hellcat. Wręcz przeciwnie, Dodge Charger Hellcat jest mocniejszy, szybszy i lepiej się prowadzi.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z