Najlepszy olej do BMW X3 i BMW X5

Najlepszy olej do BMW X3 i BMW X5

W przeciwieństwie do większości samochodów, pojazdy BMW wymagają syntetycznych olejów silnikowych. BMW X3 najlepiej pracuje na oleju silnikowym Pennzoil Ultra Platinum 5W-30. W zależności od tego, czy jeździsz pojazdem z silnikiem benzynowym czy wysokoprężnym, sprawdź w instrukcji obsługi, jaki typ oleju jest zalecany przez BMW. Doskonałym olejem dla BMW X5 jest Mobil 1 SAE 0W-40.

Najlepszy olej dla BMW X3

Zakup i wymiana oleju w Twoim BMW X3 nie jest prostym zadaniem. Chociaż BMW może pracować na naturalnych olejach silnikowych, zaleca się stosowanie syntetycznych olejów silnikowych, chyba że chcesz skrócić żywotność silnika swojego pojazdu o połowę.

BMW ma bardzo szczegółowe zalecenia dotyczące olejów dla każdego modelu, dlatego przed dokonaniem zakupu oleju należy najpierw sprawdzić instrukcję obsługi.

Zarówno oleje Mobil 1 jak i Castrol są zatwierdzone przez BMW, ale nie spiesz się jeszcze z zakupem oleju. Jest wiele aspektów, które należy rozważyć przed dokonaniem wyboru.

Istnieją oleje odpowiednie zarówno dla silników benzynowych, jak i wysokoprężnych, ale jeśli zamierzasz samodzielnie wykonać prace przy pojeździe, musisz upewnić się, że używasz odpowiedniego produktu.

Przed zakupem upewnij się, że jesteś pewien gęstości oleju, który wybierasz i zawsze trzymaj się marek olejów zalecanych przez BMW. Upewnij się również, że kupujesz olej odpowiadający typowi silnika, który posiadasz – diesel lub benzyna. Lepkość oleju do BMW X3 wynosi 5W-30.

5W-30 Pennzoil 550038320 Ultra Platinum Full Synthetic Motor Oil

Jest to jeden z najlepszych wyborów dla BMW X3, zwłaszcza jeśli mieszkasz w rejonie o chłodniejszym klimacie, ponieważ jest on również odporny na zamarzanie. Pennzoil Ultra Platinum pomaga Twojemu samochodowi uruchomić się szybciej, nawet w najsurowsze zimy i zachowuje silnik przez długi czas. Nieznacznie obniża również ogólne zużycie paliwa przez Państwa pojazd.

  Najlepszy używany BMW hatchback

Najlepszy olej silnikowy do BMW X3 z silnikiem Diesla – Castrol Magnatec SUV 5W-30

Jeśli Twoje BMW X3 ma silnik wysokoprężny, nie obawiaj się, olej Magnatec firmy Castrol jest tutaj na ratunek. Ten olej został zaprojektowany specjalnie dla SUV-ów BMW, a co ważniejsze, dla BMW X3. Jest to wszechstronny olej syntetyczny, który przylega do silnika, chroniąc go jak nic innego. Chroni silnik przed przegrzaniem i ekstremalnymi warunkami pogodowymi, czy to mrozem, czy upałem.

Dodatkowo, odgrywa on również dużą rolę w zwiększaniu oszczędności paliwa Twojego ukochanego pojazdu i znacznie spowalnia zużycie silnika. Zawsze sprawdzaj instrukcję obsługi swojego pojazdu przed zakupem oleju silnikowego.

Najlepszy olej dla BMW X5

Lepkość oleju używanego przez BMW X5 to 0W-30, 0W-40, 5W-40 i 5W-30. Należy pamiętać, aby nigdy nie łączyć oleju 0W z 5W. Jeśli zastanawiasz się, jaka jest różnica między 0W-30 a 0W-40, główna różnica polega na tym, że olej 30 jest lepszy w chłodniejszych temperaturach, podczas gdy olej 40 jest lepszy w gorących obszarach.

BMW zaleca wymianę oleju w swoim BMW X5 co 7500 mil w trasie. Możesz znaleźć instrukcję obsługi BMW X5 online, jeśli nie wiesz, gdzie ją znaleźć w domu.

0W-40 5 Quarthetic Mobil 1 120760 Synthetic Motor Oil

Ten syntetyczny olej silnikowy Mobil 1 Synthetic jest odpowiedni dla większości modeli BMW, ponieważ jest odporny na bardzo wysokie temperatury, a wszyscy wiemy, jak niesławny jest układ chłodzenia BMW. Olej ten znacznie zmniejsza obciążenie silnika BMW i jest również zatwierdzony dla Mercedes-Benz, VW, Audi i Porsche.

  Najlepsze używane BMW X3 do kupienia

Castrol SLX 0W-30 – pełny syntetyk

Castrol SLX to olej o niskiej lepkości, który spełnia wymagania silnika benzynowego BMW X5. BMW zarekomendowało tę markę z uzasadnioną homologacją BMW LL-12 FE. Ten konkretny olej silnikowy jest wyjątkowo kompatybilny z systemami oczyszczania spalin BMW i doskonale smaruje silnik. Najprawdopodobniej doświadczysz również wzrostu liczby kilometrów na galon.

Najlepszy olej do silników wysokoprężnych BMW X5 – BMW TwinPowerTurbo Longlife-12 FE 0W-30

TwinPowerTurbo Longlife ma bardzo dobre właściwości ekonomiczne. Znacznie zwiększa możliwości silnika wysokoprężnego na drodze, uwalniając jego pełny potencjał, nawet w najtrudniejszych warunkach zimowych czy letnich. Charakteryzuje się niższym poziomem tarcia i odparowania niż większość olejów syntetycznych.

FAQ na temat wymiany oleju w samochodzie

Czy można samodzielnie wymienić olej silnikowy w swoim BMW?

Technicznie rzecz biorąc, jeśli masz odpowiednie narzędzia, możesz samodzielnie wymienić olej. Jednak BMW nie zaleca samodzielnej wymiany oleju. Olej w BMW można raczej wymienić w dowolnym warsztacie. Koszty robocizny przy wymianie oleju nie są wysokie, ale lepiej jest upewnić się, jaki typ oleju jest używany w pojeździe i czy odpowiada on zaleceniom instrukcji obsługi.

Ile średnio kosztuje wymiana oleju w BMW?

Cena wymiany oleju w silniku BMW może się różnić w zależności od modelu Państwa samochodu, lokalizacji oraz rodzaju potrzebnego oleju. Ogólnie rzecz biorąc, koszty wymiany oleju w BMW wahają się od 150 do 400 USD, w zależności od modelu. BMW pokrywa wszystkie wymiany oleju bez opłat w ramach czteroletniej gwarancji na samochód lub gwarancji na 50 000 mil.

  Czy BMW mają kierunkowskazy?

Skąd można wiedzieć, jaka jest lepkość oleju w danym pojeździe?

Zazwyczaj lepkość oleju określa, jak gęsty jest olej w temperaturze 0 stopni Fahrenheita. Można sprawdzić, jaki olej jest zalecany przez silnik samochodu, czytając instrukcję obsługi. Najczęściej instrukcje zalecają różne oleje w zależności od klimatu, w którym mieszkasz i jeździsz. Na przykład, gęstsze oleje mają wyższe pierwsze cyfry – 10w30 jest gęstszy niż 5w30.

Co się stanie, jeśli włożą Państwo do swojego samochodu olej, który nie jest zalecany?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby do samochodu wlewać olej o takiej samej lepkości, jaka została zalecona przez producenta w instrukcji obsługi samochodu. Jeśli zdarzy Ci się zmieszać dwa rodzaje oleju, jak najszybciej udaj się do mechanika. Mieszanie dwóch rodzajów lepkości oleju prowadzi do stopniowego spadku wydajności silnika, a w konsekwencji do jego trwałego uszkodzenia.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z