Samochody podobne do BMW X6

BMW X6

BMW X6 to pierwszy na świecie crossover coupe. Od momentu premiery w 2008 roku samochód ten zyskał sławę i jest jednym z najlepiej sprzedających się crossoverów coupe na rynku. Niemniej jednak, jakie samochody są podobne do BMW X6?

Samochody podobne do BMW X6 to Porsche Cayenne, Genesis GV80, Mercedes-Benz GLE-Class, Volvo XC90, Audi RS Q8 i Range Rover Sport. Niektóre z podobnych cech, które dzielą z BMW X6 to wydajność, elegancja, komfort, wydajność paliwowa, bezpieczeństwo i cena początkowa.

Jakie samochody są podobne do BMW X6?

1. Porsche Cayenne

Porsche Cayenne należy do najbardziej atrakcyjnych luksusowych SUV-ów średniej wielkości na rynku. Mimo że jest kompaktowy o sportowym wyglądzie jak BMW X6, Porsche Cayenne oferuje więcej wnętrza i przestrzeni ładunkowej. Ponadto, jego jazda jest płynna, a wnętrze jest przytulne i wyposażone w wiele zaawansowanych funkcji.

Podstawowy model jest wyposażony w 3,6-litrowy silnik rzędowy z 6 cylindrami, ale ma również potężne silniki, takie jak 4,8-litrowy silnik V8 twin-turbo. Ten SUV ma kilka cech wspólnych z BMW X6, w tym luksusowe wnętrze, fantastyczne osiągi i podobny wskaźnik efektywności paliwowej.

2. Genesis GV80

Genesis GV80 może nie jest niemiecką marką, ale daje im bieg za ich pieniądze. Dzięki swojemu eleganckiemu wyglądowi zewnętrznemu i luksusowemu wnętrzu. Genesis GV80 jest również wyposażony w dobrze zintegrowane funkcje technologiczne i zapewnia wyrafinowaną jazdę. Posiada również opcjonalny trzeci rząd siedzeń, który jest idealny dla dużej rodziny.

Z ceną bazową 56,645 dolarów za wykończenie 2.5T, ten samochód dzieli kilka cech z BMW X6. Niektóre z tych wspólnych cech to luksusowe wnętrze, zaawansowana technologia i elegancki wygląd.

  Najlepsze BMW do jazdy w terenie

3. Audi RS Q8

Audi RS Q8 to luksusowy SUV średniej wielkości o wysokich osiągach. Podczas gdy BMW X6 jest luksusowe i stylowe, Audi RS Q8 jest jeszcze lepsze. Wygląda oszałamiająco w środku i jest wyposażony w wiele luksusowych i zaawansowanych technologii w środku. Co więcej, ma bardzo mocne silniki, a podstawowy model wyposażony jest w 4,0-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem, który produkuje 591 KM.

Pomimo fantastycznego wyglądu i osiągów, Audi RS Q8 ma kilka cech podobnych do BMW X6. Należą do nich osiągi, eleganckie wnętrze i piękny wygląd zewnętrzny. Bazowe Audi RS Q8 ma cenę wywoławczą około 122 190 dolarów.

4. Volvo XC90

Jeśli lubisz komfort i osiągi BMW X6, ale chcesz mieć większą i bardziej przestronną kabinę i przestrzeń ładunkową, Volvo XC90 jest idealnym nabytkiem. W przeciwieństwie do X6, które ma skośną linię dachu, Volvo XC90 ma dużą kabinę i może pomieścić do siedmiu pasażerów. Dzięki siedzeniom w trzecim rzędzie.

BMW X6 i Volvo XC90 łączy luksusowe wnętrze, elegancka stylistyka nadwozia, najwyższe standardy bezpieczeństwa i podobna wydajność paliwowa.

5. Mercedes-Benz GLE-Class

Mercedes-Benz GLE-Class należy do najbardziej zaawansowanych i wysoko zaawansowanych technicznie średnich SUV-ów na tej liście. Ten samochód ma kilka opcji wykończenia, które pozwalają użytkownikom wybrać samochód, który najlepiej pasuje do ich potrzeb. Model podstawowy kosztuje 56 600 dolarów i jest napędzany przez 2,0-litrowy silnik inline-4 turbo, podczas gdy wersja AMG o wysokiej wydajności kosztuje 76 000 dolarów.

  BMW Z4 Niezawodność

Wersja AMG jest bardzo mocna, ponieważ dostarcza maksymalnie 603 KM za pomocą silnika V8 twin-turbo. W sumie te samochody mają kilka cech wspólnych, takich jak wysokiej klasy wnętrze, piękny wygląd zewnętrzny i zaawansowana technologia.

6. Range Rover Sport

Kolejnym bliskim konkurentem BMW X6 jest Range Rover Sport. Poza oferowaniem doskonałych możliwości terenowych, samochód ten jest również bardzo luksusowy z wysokiej klasy funkcjami i przestronnym wnętrzem. W rezultacie jest to również miły samochód dla rodziny.

Jeśli jesteś zauroczony funkcjami, jakie oferuje Range Rover Sport, będziesz musiał zapłacić więcej, aby go nabyć. Cena bazowa Range Rovera Sport wynosi 84 475 dolarów. Poza tym ma kilka cech wspólnych z BMW X6, takich jak piękne nadwozie, kosztowne koszty utrzymania, wygodne fotele i wysoce zaawansowana kabina.

FAQ

Czy BMW X6 to niezawodny samochód?

W przeszłości BMW X6 otrzymywało ocenę niezawodności poniżej średniej. Jednak to się zmieniło w ciągu ostatnich kilku lat, ponieważ najnowsze modele BMW X6 otrzymują ponadprzeciętną ocenę niezawodności od agencji niezawodności, takich jak J.D. Power. Podsumowując, BMW X6 nie jest zbyt niezawodnym samochodem ze względu na kosztowne części i serwis.

Jakie są najczęstsze problemy z BMW X6?

Oparty na tej samej platformie co BMW X5, BMW X6 ma podobne problemy jak BMW X5. Jednak wspólne problemy z BMW X6 to grzechotanie z drzwi, przegrzewający się silnik, problemy z elektrycznym hamulcem ręcznym, utrata mocy hamulców, luźny spojler tylnej klapy i wiele innych.

  Czy BMW i8 to dobry samochód?

Czy utrzymanie BMW X6 jest drogie?

Tak, BMW X6 jest jednym z najdroższych SUV-ów BMW do utrzymania. Średnio będzie Cię kosztować około 1 206 dolarów, aby utrzymać ten samochód rocznie. W porównaniu do standardów branżowych, okaże się, że BMW X6 jest droższe w utrzymaniu.

Ile mil wytrzyma BMW X6?

To zależy od tego, jak dobrze utrzymujesz samochód. Dodatkowo, Twoje nawyki jazdy również określą, czy samochód wytrzyma dłużej, czy nie. Jeśli przestrzegasz zalecanych przez BMW przeglądów i ćwiczysz dobre nawyki jazdy, BMW X6 powinno wytrzymać ponad 200 000 mil. Ale bez odpowiedniej opieki, możesz zacząć mieć problemy już od 150,000 mil.

Podsumowanie

BMW X6 jest nie tylko eleganckie, ale także znakomicie się sprawuje i jest praktyczne. Podobnie jak BMW X5, ten model również posiada wysoce zaawansowane funkcje i jest bezpieczny. Jednak większość samochodów, które wyróżniliśmy powyżej, jest podobna do X6, a nawet lepsza w niektórych kategoriach.

Podczas gdy BMW X6 posiada unikalny design, który sprawia, że wygląda sportowo, tylne siedzenia są nieco ciasne. Dodatkowo, utrzymanie tego samochodu jest dość drogie. Ogólnie rzecz biorąc, BMW X6 jest miłym samochodem i lepiej nadaje się dla tych, którzy szukają luksusowego sportowego coupe.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z