Samochody podobne do Hyundai Ioniq 5

Czy Hyundai Ioniq 5 to dobry samochód?

Hyundai Ioniq 5 jest jednym z najbardziej popularnych samochodów elektrycznych na obecnym rynku, ponieważ nie kosztuje wszystko, że dużo, ale oferuje naprawdę wszechstronne i przyjemne doświadczenie własności samochodu elektrycznego. Ioniq 5 jest często chwalony za swój wygląd zewnętrzny i wewnętrzny, ale także za to, jak bardzo jest bezpieczny, praktyczny i wydajny.

Ponieważ coraz więcej producentów samochodów w tych dniach przesunąć w kierunku podejmowania samochodów elektrycznych, Ioniq 5 powoli staje się coraz bardziej zagrożone zarówno przez Hyundai własnych modeli, ale także innych marek, jak również. W tym artykule, będziemy wymieniać wszystkie samochody podobne do Hyundai Ioniq 5 i powiedzieć, jak porównać i dlaczego należy przejść do jednego nad drugim.

Największy rywal do Ioniq 5 jest Kia samochód elektryczny6, który jest również najbardziej podobny do Ioniq 5 ze wszystkich samochodów mamy zamiar wymienić tutaj. Ford Mustang Mach-E jest również ostrym konkurentem dla Ioniq 5, ale jest bardziej nastawiony na osiągi. Musimy również wspomnieć o VW ID.4, który jest jednym z najpopularniejszych samochodów elektrycznych na świecie.

Trudno stworzyć listę samochodów elektrycznych bez wymienienia przynajmniej jednej Tesli, a najbardziej podobnym modelem Tesli do Ioniq 5 jest Model Y. Te pięć samochodów stanowi większość rynku małych crossoverów/SUV-ów z napędem elektrycznym, a teraz czas na dogłębne zapoznanie się z każdym z nich.

Hyundai Ioniq 5

W cenie startowej około 40 000 dolarów, Ioniq 5 obiecuje być rozsądnie wycenionym, ale adamantowo przestronnym i przyjemnym samochodem elektrycznym. Ioniq 5 pochodzi w kilku różnych modeli trim i iteracji w zależności od wielkości baterii i maksymalnego zasięgu. Ioniq 5 oferuje albo 168 KM lub 320 KM w zależności od liczby silników, podczas gdy maksymalny zasięg z tych wszystkich jest około 305 mil.

  Hyundai Ioniq 5 vs Tesla Model 3 - który jest lepszy?

Powodem, dla którego Ioniq 5 jest tak popularny jest to, że był to jeden z pierwszych naprawdę dobrze przemyślanych samochodów elektrycznych na rynku. Oznacza to, że Ioniq 5 wygląda świetnie wewnątrz i na zewnątrz, oferuje wiele technologii, jest bezpieczny, przestronny, niezawodny i konkurencyjny cenowo.

Kia electric car6

Kia electric car6 kosztuje około 1000 dolarów więcej niż Ioniq 5 od początku, i jest naprawdę podobny do Ioniq 5, jeśli chodzi o zasięg, moc, AWD i rozmiar. Oferuje on również maksymalnie około 310 mil na pełnym ładowaniu, co jest prawie identyczne z Ioniq 5, ale nie pokonuje Ioniq 5, ponieważ jest również oferowany z elektrycznym samochodem6 N model, który oferuje 576 KM.

Powody, dla których ktoś wybrałby samochód elektryczny6 nad Ioniqiem 5, to wydajność jazdy, sportowa stylizacja i bardziej przyciągający uwagę wygląd. Ioniq 5 jest bardziej przestronny niż samochód elektryczny6, a także sprawia wrażenie nieco bardziej komfortowego, czego można się spodziewać, ponieważ samochód elektryczny6 jest ogólnie bardziej sportowym samochodem.

Ford Mustang Mach-E

W cenie około 44 000 dolarów można również kupić Forda Mustanga Mach-E, który również rywalizuje z Ioniqiem 5, ale skłania się bardziej ku stronie SUV-ów. Podobieństwa między Mach-E i Ioniq 5 to przede wszystkim wydajność, AWD, maksymalny zasięg i dużo miejsca. Mach-E można kupić z mocą wyjściową w zakresie od 266 KM do 480 KM, co oznacza, że Mach-E jest mocniejszy.

Możesz spodziewać się maksymalnego zasięgu około 300 mil, który jest na równi z samochodem elektrycznym6 i Ioniq 5. Gdzie Mach-E różni się jest stylizacja, ponieważ jest bardziej SUV-ish i bardziej zorientowane na wydajność. Oferuje więcej miejsca na nogi z tyłu niż Ioniq 5, ale Ioniq 5 jest bardziej przestronny w innych miejscach.

  Najczęstsze problemy z Hyundai Santa Fe

VW ID.4

Jeśli chodzi o produkowane w Europie kompaktowe crossovery elektryczne, to ID.4 jest tym, który najbardziej rywalizuje z Ioniqiem 5. Za cenę wyjściową poniżej 40 000 dolarów, ID.4 jest jednym z najtańszych samochodów tutaj, ale modele z wyższej półki znacznie naciągają tę cenę. ID.4 jest podobny do Ioniq 5 ze względu na to, że jest naprawdę przestronny, równie wydajny i ponieważ oferuje podobną moc.

Gdzie ID.4 spada krótki jest jego maksymalny zasięg, ponieważ baza ID.4 Pro może zrobić tylko maksymalnie 275 mil na pełnym ładowaniu. Moc silnika waha się od 201 KM do 300 KM, co jest prawie identyczne z Ioniq 5. Ioniq 5 i ID.4 są prawdopodobnie dwoma najlepszymi rodzinnymi samochodami elektrycznymi na tej liście ze względu na oferowanie największej przestrzeni w ogóle.

Tesla Model Y

Po pierwsze, Model Y zaczyna się od 54 000 dolarów, co jest znacznie droższe niż Ioniq 5, ale większość ludzi robi cross-shop między Ioniq 5 i Model Y. Model Y jest podobny do Ioniq 5 ze względu na zasięg, przestrzeń i popularność, ale różnią się również, jeśli chodzi o technologię, pożądanie i jakość, z których wszystkie są lepsze niż Tesla.

Możesz oczekiwać, że Model Y zrobi 300-330 mil na pełnym ładowaniu w zależności od modelu.

Sekcja FAQ

Czy Hyundai Ioniq 5 jest najlepszym samochodem elektrycznym w swojej klasie?

Wybór jednego najlepszego samochodu elektrycznego w dowolnej klasie jest trudnym zadaniem, ponieważ wiele rzeczy składa się na to, że dany model jest najlepszy. Powiedziałbym, że Ioniq jest jednym z najlepszych samochodów elektrycznych w swojej klasie, ponieważ nie może zadowolić wszystkich typów nabywców tam. Ioniq 5 jest przeznaczony dla tych, którzy szukają komfortu, przestrzeni i dobrej rodzinnej praktyczności.

  Czy Hyundai i10 to dobry samochód?

Z drugiej strony, kierowcy nastawieni na wydajność i sport będą prawdopodobnie woleli samochód elektryczny6, Mustanga Mach-E i Teslę Model Y od Ioniqa 5.

Czy Hyundai Ioniq 5 jest luksusowym samochodem elektrycznym?

Nie, Hyundai Ioniq 5 nie jest luksusowym samochodem elektrycznym, ponieważ jego cena jest znacznie niższa od wszystkiego, co można by uznać za prawdziwie luksusowy samochód elektryczny. Doskonałym przykładem „podstawowego” luksusowego samochodu elektrycznego jest Model Y, który kosztuje co najmniej 14 000 $ więcej niż Ioniq 5, podczas gdy w pełni wyposażone modele mogą kosztować dwa razy więcej niż podstawowy Ioniq 5 (80 000 $+).

Co czyni dobry samochód elektryczny crossoverem?

Dobry samochód elektryczny typu crossover musi dobrze wyglądać i dobrze się sprawować. Oznacza to, że musi być wyposażony w najnowocześniejszą technologię, a jednocześnie oferować spójne wrażenia z jazdy, które nie wypadają słabo w żadnej kategorii. Musi przyciągać przyzwoitą ilość atencji, jednocześnie przedstawiając innym użytkownikom dróg wizerunek samochodu elektrycznego.

Musi oferować ponad 300 mil zasięgu, a także wspierać szybkie ładowanie zarówno prądem stałym, jak i zmiennym. Architektura 800 V jest również mile widziana, podobnie jak zaawansowane technologie, takie jak półautonomia, dobre materiały konstrukcyjne i odznaka premium.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z