Subaru Legacy Niezawodność

Subaru Legacy to samochód średniej wielkości, produkowany przez firmę od 1989 roku. Oprócz napędu na wszystkie koła, silnik typu boxer jest cechą charakterystyczną flagowego sedana Subaru. Ten 4-drzwiowy sedan był początkowo sprzedawany z napędem na przednie koła, a obecnie z napędem na wszystkie koła. Jako że Subaru konkurowało na rosnącym polu pojazdów sportowo-użytkowych, wprowadziło wariant Legacy – Legacy Outback – z podwyższonym zawieszeniem.

Przegląd

Jeśli chodzi o samochody średniej wielkości, Subaru Legacy to dobry wybór. Oprócz dużego bagażnika, imponująco zaprojektowanej kabiny i dobrych wyników w testach zderzeniowych, samochód ten oferuje dużą ilość miejsca dla pasażerów. Legacy jest obecnie w siódmej generacji, która rozpocznie się w 2020 roku. Wyposażone jest w 2,5-litrowy silnik czterocylindrowy o przeciwsobnym układzie poziomym, który wytwarza moc 182 KM. Legacy osiąga prędkość maksymalną 130 mil na godzinę.

Niezawodność

Na podstawie przewidywanej oceny niezawodności J.D Power, Subaru Legacy 2022 uzyskało 76 punktów na 100 możliwych. Wśród kierowców Subaru Legacy, model 2015 jest powszechnie uważany za najlepszy rok i model, ponieważ był to pierwszy wypuszczony egzemplarz szóstej generacji tego wieloletniego pojazdu. Bezpieczeństwo i niezawodność zostały wysoko ocenione, czyniąc tego sedana jednym z najwyżej ocenianych pojazdów w swojej klasie.

Bezpieczeństwo

Według National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA), Subaru Legacy z 2021 roku uzyskało 5-gwiazdkową ogólną ocenę pojazdu. Model 2018 Legacy otrzymał tytuł Top Safety Pick+ przyznawany przez Insurance Institute for Highway Safety, uzyskując ocenę „dobrą” w każdym z testów zderzeniowych. Przednie zabezpieczenie przed zderzeniem zostało ocenione jako „Superior”, pod warunkiem, że jest wyposażone w określone urządzenia bezpieczeństwa.

  Volvo vs. Volkswagen: Niezawodność

Wskaźnik amortyzacji

Wartość Subaru Legacy po pięciu latach amortyzuje się o 45% i w momencie odsprzedaży jest warte 17 967 USD. Model 2020 firmy Subaru jest najbardziej opłacalny w tym roku modelowym. Średnio zapłaciłbyś tylko 83% ceny nowego modelu 2020 i nadal miałbyś 92% okresu użytkowania. Subaru oferuje dobry stosunek jakości do ceny również w latach modelowych 2019 i 2018.

Konserwacja i naprawy

W ciągu pierwszych 10 lat posiadania Subaru Legacy, konserwacja i naprawy będą kosztować około 6 073 USD. Wynik ten przewyższa średnią branżową wśród popularnych modeli sedanów o 766 dolarów. Ponadto, istnieje 17,73% szans, że w tym czasie samochód Legacy będzie wymagał poważnej naprawy.

FAQ

Czy Subaru Legacy to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Subaru Legacy jest samochodem z napędem na wszystkie koła.

Ile miejsc jest w Subaru Legacy?

Subaru Legacy to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Samochody duże

Ile koni mechanicznych ma Subaru Legacy i czy ma turbo?

Subaru Legacy ma 260 KM i 277 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Intercooled Turbo Regular Unleaded H-4 o pojemności skokowej 2,4 l. Układ paliwowy to: Bezpośredni wtrysk benzyny.

Jak duży jest bagażnik w Subaru Legacy?

15,1 stóp sześciennych ( 0,428 m3 )

Jak duży prześwit ma Subaru Legacy?

5,9 cala ( 14,99 cm )

Jaki typ kół posiada samochód?

Subaru Legacy ma aluminiowe koła przednie 18 X 7,5 cala i aluminiowe koła tylne 18 X 7,5 cala.

  Chevrolet Equinox Niezawodność

Z jakimi problemami boryka się Subaru Legacy?

Od 2010 do 2015 roku właściciele Subaru Legacy skarżyli się również na problemy z przekładniami CVT swoich pojazdów. Samochód trząsł się podczas gwałtownego hamowania lub jazdy. Problem ten był spowodowany przez przekładnię CVT, którą kierowcy musieli wymienić.

Ile kilometrów wytrzyma Subaru Legacy?

Przeciętny przebieg Subaru Legacy wynosi od 200 000 do 300 000 kilometrów. Jeśli przejeżdżasz 15 000 mil rocznie, oznacza to 15-20 lat eksploatacji.

Czy silniki Subaru 2.5 są niezawodne?

Nowoczesny silnik Subaru 2.5L, o ile jest odpowiednio konserwowany, powinien wytrzymać ponad 200 000 mil. Wiele silników 2.5L jest znanych z trwałości przekraczającej 300 000. Dzieje się tak, jeśli właściciele wykonują regularne przeglądy, takie jak wymiana oleju i świec zapłonowych.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z