Wszystko o 2023 Hyundai Palisade

2023 Hyundai Palisade

Nowy 2023 Hyundai jest nowy, ale nie zupełnie nowy, co oznacza, że jest to głównie model carry-over z tylko minimalnymi zmianami. Pierwszą zmianą jest cena, ponieważ praktycznie wszystkie samochody z 2023 roku mają tendencję do kosztowania więcej w porównaniu do samochodów z 2022 roku z powodu globalnej inflacji i problemów z łańcuchem dostaw. Tak czy inaczej, Hyundai wprowadził zupełnie nowy poziom wykończenia dla modelu 2023.

Nowy poziom wykończenia dla 2023 Hyundai Palisade nazywa się „XRT”, który dodaje czarny pakiet wykończenia zewnętrznego, nowe 20-calowe koła i ciemniejsze relingi dachowe oprócz innych minimalnych zmian stylizacyjnych. Poza tymi dodatkami, 2023 Hyundai Palisades pozostaje bez zmian w stosunku do modelu 2022. W tym artykule powiemy Ci wszystko o 2023 Hyundai Palisade, więc trzymaj się i dowiedz się!

Jeśli chodzi o układy napędowe, Palisade otrzymuje dość mocne, ale dość wydajne i dopracowane silniki. Wygląd zewnętrzny został odpowiednio „zamerykanizowany”, co oznacza, że wygląda on ogromnie, pudełkowato i władczo. Wnętrze jest ładnie rozplanowane, z dużymi ekranami, łatwymi w obsłudze elementami sterującymi i przyjemnymi materiałami.

Niezawodność jest naprawdę dobra, ale są pewne problemy, które wymienimy w tym artykule. Jeśli chodzi o wartość, Palisade jest jednym z najtańszych pełnowymiarowych SUV-ów na rynku. Praktyczność jest również świetna, ponieważ Palisade oferuje ogromną powierzchnię siedzącą z maksymalnie 7 miejscami bez dokonywania poświęceń, jeśli chodzi o przestrzeń bagażnika.

2023 Hyundai Palisade – Układ napędowy

Hyundai Palisade 2023 oferuje 6-cylindrowy silnik o pojemności 3,8 l z bezpośrednim wtryskiem, który oferuje moc 295 KM i moment obrotowy 216 lb-ft. Silnik ten jest połączony z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów z konwerterem momentu obrotowego, która płynnie zmienia biegi. Możesz kupić Palisade z FWD lub AWD, ale zdecydowanie sugeruję iść na AWD jak to jest pełnowymiarowy SUV po wszystkim.

  Hyundai Kona Niezawodność

Jeśli chodzi o wydajność, można oczekiwać Palisade zwrócić około 19MPG w mieście i 25MPG na autostradzie, która jest przyzwoita dla jego wielkości silnika i ogólnego ciężaru. Palisade jest również oferowany z mniejszym 2,2L 4-cylindrowym silnikiem na innych rynkach, podczas gdy nie ma silników wysokoprężnych dostępnych wszędzie.

3,8L 6-cylindrowy jest największym silnikiem Hyundai obecnie oferuje i można również zobaczyć w poprzednich Hyundai Equus i niektórych modeli Genesis. Jest to silnik wolnossący, który w dzisiejszych czasach jest raczej rzadkością, co oznacza, że oferuje naprawdę gładki i liniowy zakres mocy.

2023 Hyundai Palisade – Design i prowadzenie

Palisade 2023 pozostaje niezmieniony w stosunku do modelu 2022, z wyjątkiem dodanego nowego poziomu wykończenia, który ma na celu wyglądać nieco bardziej celowo i sportowo. To nie jest zła rzecz, ponieważ 2023 Palisade wygląda naprawdę dowodzący na drodze, jak w przypadku wszystkich innych dużych SUV-ów w sprzedaży. Wnętrze jest ładnie ułożone i dostaje wszystko, czego można oczekiwać od rodzinnego SUV-a 2023.

Wrażenia z jazdy nie mają się czym chwalić, bo to w końcu pełnowymiarowy SUV. W związku z tym, podczas pokonywania zakrętów czuć ciężar, a Palisade sprawia wrażenie, że prowadzi się go jak łódź. Tak czy inaczej, czuje się stabilnie i bezpiecznie, co jest dokładnie tym, czego oczekujesz od pełnowymiarowego SUV-a.

2023 Hyundai Palisade – niezawodność i typowe problemy

Jeśli chodzi o niezawodność, Hyundai Palisade 2023 jest bardziej niezawodny niż większość średnich i pełnowymiarowych SUV-ów, ale nie jest tak dobry jak jego mniejsi bracia, Santa Fe i Tucson. Niektóre problemy wyskakują, ale większość z nich jest związana z mniej niż idealną konserwacją i większymi przebiegami poprzednich modeli.

  Hyundai Elantra Touring Niezawodność

Do najczęstszych problemów należą skargi na zbyt głośny silnik, co jest prawdopodobnie spowodowane tym, że większość mocy jest wytwarzana wyżej, ponieważ nie jest to silnik z turbodoładowaniem. Inne problemy są związane z niektórymi zaawansowanymi systemami wspomagania kierowcy, które są zbyt asertywne, elektryką samochodową i ewentualnie mniejszymi elementami wyposażenia.

2023 Hyundai Palisade – wartość i praktyczność

Możesz spodziewać się zapłacić około 35.000 dolarów za 2023 Palisade, podczas gdy wysoko wyspecyfikowane przykłady mogą iść do 50.000 dolarów. W tym przedziale cenowym nie ma zbyt wielu konkurencyjnych SUV-ów, co czyni Palisade godnym rozważenia. Używane modele sprzed 2023 roku można mieć za przyzwoitą zniżkę, co jest również dobrym pomysłem, ponieważ są one dość takie same.

Dzięki trzem rzędom siedzeń, dużej przestrzeni bagażnika, świetnej widoczności dookoła, Palisade jest również naprawdę praktycznym samochodem. Otrzymuje cały szereg przyjaznych rodzinie funkcji, które czynią go idealnym do użytku rodzinnego.

Sekcja FAQ

Czy Hyundai Palisade jest taki sam jak Kia Telluride?

Hyundai Palisade i Kia Telluride dzielą ze sobą większość części, ale są między nimi pewne oczywiste różnice. Telluride to nieco większy SUV z większą ilością miejsca w bagażniku i na tylnych siedzeniach dzięki bardziej pudełkowatej konstrukcji. Różnica w cenie jest w większości przypadków marginalna i prawdopodobnie nie będzie istotna dla większości nabywców.

W sumie są one mniej więcej takie same, ale design odgrywa dużą rolę w różnicowaniu tych dwóch modeli. Telluride jest tak pudełkowaty jak duże SUV-y, podczas gdy Palisade jest nieco bardziej zaokrąglony wokół krawędzi, ale nadal dość pudełkowaty.

  Hyundai Azera Niezawodność

Czy Hyundai Palisade jest samochodem luksusowym?

Segment pełnowymiarowych SUV-ów jest sam w sobie segmentem luksusowym, co oznacza, że te SUV-y są zazwyczaj kupowane przez ludzi o wyższych dochodach netto. Jednak istnieją poziomy w tej grze i chociaż Palisade jest naprawdę dobrym samochodem, nie może nawet zbliżyć się do samochodów takich jak Range Rover, BMW X7 lub Mercedes GLS.

Mimo, że Palisade posiada wiele luksusowych elementów wyposażenia, nie jest to wystarczająca ilość, aby porównywać go z tymi autami. Można się tego spodziewać, biorąc pod uwagę, że prawdziwie luksusowe pełnowymiarowe SUV-y kosztują czasem dwa razy więcej.

Czy Hyundai Palisade jest dobrym samochodem terenowym?

Hyundai Palisade z napędem AWD może poradzić sobie z łagodnym off-roadingiem i nie ma problemów z efektywnym poruszaniem się po drogach żwirowych i podrzędnych. Nie jest to jednak SUV terenowy, ani nigdy nie był tak przedstawiany. Jest to przede wszystkim rodzinny SUV, a wszystko inne przychodzi później.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z