Wszystko o 2023 Volvo S60

2023 Volvo S60

Volvo S60 to luksusowy sedan średniej wielkości, który został po raz pierwszy wprowadzony z powrotem w 2000 roku i jest teraz w swojej trzeciej generacji, ponieważ najnowszy model został ujawniony w 2019 roku. 2023 S60 pochodzi z faceliftingiem, co oznacza, że niektóre funkcje są uaktualnione, ale większość pozostaje taka, jak w modelu 2022. Tak więc, jeśli chcesz wiedzieć wszystko o 2023 Volvo S60, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Zmiany na rok modelowy 2023 obejmują nowy, przeprojektowany grill przedni, nowe zderzaki, system informacyjno-rozrywkowy wspierany przez Google, większy zasięg dla modeli Recharge, zmiana nazwy poziomu wykończenia na Core, Plus i Ultimate, nowe kolory nadwozia, nowe wzory felg, technologię silnika mild-hybrid i ukryte końcówki układu wydechowego.

Jeśli chodzi o technologię silników hybrydowych, 4-cylindrowy silnik 2,0 l w S60 jest teraz zawsze wspierany przez niewielki akumulator 48 V, który pomaga w dostarczaniu mocy i wydajności. Projekt pozostaje mniej więcej taki sam, ale został wyróżniony i lekko zaktualizowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, aby S60 był świeży.

Niezawodność jest tajemnicą, ale możemy spodziewać się, że będzie jak w roku modelowym 2022, ponieważ nic wielkiego nie zmieniło się naprawdę. Perspektywa wartości jest naprawdę dobra, ale ten segment mieści niektóre z najlepszych sedanów na planecie. Wreszcie, praktyczność jest na równi z większością swoich rywali, co oznacza, że jest to dobry samochód rodzinny i ma dużo miejsca na weekendowy wypad dla całej rodziny.

2023 Volvo S60 – Układ napędowy

Linia silników 2023 S60 rozpoczyna się od 4-cylindrowego silnika o pojemności 2,0 l, który oferuje 250 KM i jest standardowo wyposażony w napęd FWD, ale może być ulepszony do AWD, jeśli chcesz. Ten silnik jest w stanie zwrócić 26MPG w mieście i 35MPG na autostradzie, co czyni go naprawdę ekonomicznym. Te wzrosty MPG były możliwe dzięki wspomnianej 48-voltowej technologii mild hybrid.

  Jaki model zastąpił Volvo XC70?

Wyższym modelem jest T8 EAWD, który wykorzystuje ten sam silnik 2.0L 4-cylindrowy, ale z dodatkowymi silnikami elektrycznymi dla uzyskania łącznej mocy 455 KM i jeszcze bardziej imponującego momentu obrotowego 523lb-ft. Model T8 jest standardowo wyposażony w napęd AWD, co oznacza, że może osiągnąć prędkość od 0 do 60 mil/h w 4,3 sekundy, co jest wynikiem wyjątkowym.

Układy napędowe Volvo nie są tak ekscytujące jak te, które można znaleźć u niemieckich rywali, ale nikt nie może zarzucić silnikowi T8, który jest zarówno szybki, jak i ekonomiczny. Z tym, że z silnikiem T8 można spodziewać się zwrotu około 73MPGe.

2023 Volvo S60 – Design i prowadzenie

Pod względem stylistycznym S60 z 2023 roku nie różni się zbytnio od roku modelowego 2022, co oznacza, że zaszły tylko niewielkie zmiany. Przednie i tylne zderzaki są teraz nieco bardziej nowoczesne, podczas gdy przedni grill również został nieco zaktualizowany. Końcówki wydechu są teraz ukryte, a cały pakiet wydaje się bardziej spójny.

Wnętrze jest naprawdę inteligentny wygląd z ładnym ekranie infotainment portret, który jest teraz wspierany przez Google. Wrażenia z jazdy są nieco bardziej sportowe w porównaniu z V60, ale nie dorównują takim samochodom jak Alfa Romeo Giulia, Jaguar XE czy BMW serii 3. Volvo nie zaprojektowało S60 jako samochodu dla kierowcy w tym sensie.

2023 Volvo S60 – niezawodność i częste problemy

Jeśli chodzi o niezawodność, S60 prawdopodobnie pozostanie taki sam jak model 2022, co oznacza, że powinno być w porządku, ale niektórzy twierdzą, że S60 jest w rzeczywistości poniżej średniej, co oznacza, że niektóre Niemcy są bardziej niezawodne. To powinno być brane z ziarnem soli, ponieważ te wykresy i badania często mogą być nieco stronnicze w kierunku niektórych producentów.

  Wszystko o 2023 Volvo XC60

Tak czy inaczej, S60 jest znane z problemów związanych z oprogramowaniem, problemów elektrycznych, problemów z zawieszeniem i problemów z automatycznym hamowaniem awaryjnym.

2023 Volvo S60 – wartość i praktyczność

Za podstawowy model Core trzeba zapłacić około 42 395 dolarów, za model Plus 45 095 dolarów, a za model Ultimate 47 845 dolarów. Model Recharge kosztuje na początek 52 345 dolarów, ale cena może wzrosnąć nawet do prawie 70 000 dolarów w przypadku modeli o najwyższej specyfikacji.

Praktyczność nie jest tak dobra jak w V60 wagon, ale jest wystarczająco dobra dla większości ludzi. W związku z tym, jeśli potrzebujesz więcej miejsca, po prostu wybierz V60. Jeśli chodzi o schowki we wnętrzu, S60 jest naprawdę dobry z mnóstwem schowków i użytecznych portów USB, a widoczność jest również naprawdę dobra.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Volvo S60 z 2023 roku?

Jeśli chcesz mieć kompaktowego sedana klasy premium, ale nie chcesz niczego niemieckiego, wybór jest nadal dość duży. Poleciłbym jednak wybrać Volvo S60, ponieważ oferuje ono niesamowity hybrydowy układ napędowy, który jest również wydajny, wyrafinowany i zgodny z obecną erą dekarbonizacji i świadomością ekologiczną.

Z drugiej strony, jeśli nie podoba ci się minimalistyczne podejście Volvo do projektowania i jeśli uważasz, że S60 jest nieco przestarzałe, powinieneś rozważyć zakup czegoś niemieckiego.

Jakie samochody konkurują z Volvo S60?

Rynek kompaktowych sedanów klasy premium jest pełen niesamowitych opcji od wielu najbardziej renomowanych producentów samochodów na świecie. Na początek nowy Mercedes Klasy C jest najbardziej luksusowym samochodem w tym segmencie, Audi A4 jest prawdopodobnie najbardziej praktyczne, a BMW serii 3 to doskonałe połączenie obu tych modeli. Jaguar XE i Alfa Romeo Giulia to najlepsze samochody dla kierowców.

  2022 Audi Q5 vs Volvo XC60

Wszystkie z nich mają coś, co robią lepiej niż Volvo, ale powiedziałbym, że silnik hybrydowy 2.0L Recharge w S60 jest najlepszym silnikiem 2.0L spośród wszystkich samochodów tutaj.

Czy Volvo S60 jest lepsze od Volvo V60?

Jeśli potrzebujesz nieco więcej miejsca na swoje rzeczy i rodzinę/przyjaciół, V60 będzie lepszym wyborem. Jeśli jesteś typem żądnym przygód i chcesz mieć samochód, który w razie potrzeby może uprawiać łagodny off-roading, V60 Cross Country jest jeszcze lepszy. Jeśli jednak chcesz mieć elegancko wyglądającego sedana, który zmieści się na firmowym parkingu, to S60 jest najlepszym wyborem.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z