Wszystko o „Studium projektowym Volkswagen GEN.TRAVEL”

Volkswagen GEN.TRAVEL Design study

Świat samochodów znajduje się w ekscytującej erze, odkąd na scenę wkroczyły pojazdy elektryczne. Obecnie wszyscy producenci samochodów starają się jak najlepiej wymyślić sprytne pomysły, które mogą zwiększyć nasze bezpieczeństwo na drodze i sprawić, że nasze doświadczenia z jazdy będą tak łatwe, jak to tylko możliwe. Niektórzy producenci starają się to robić poprzez udoskonalanie tego, co już znają, ale innych interesuje przede wszystkim coś nowego.

Volkswagen należy do tej drugiej kategorii, co oznacza, że Volkswagenowi bardziej zależy na ponownym wyobrażeniu sobie, czym jest podróżowanie. Ponieważ nowa era samochodów promuje wydajność, zrównoważony rozwój, technologię, bezpieczeństwo i dekarbonizację, VW starał się stworzyć jeden produkt, który może spełnić wszystkie te parametry. Dlatego właśnie istnieje zupełnie nowe studium projektowe Volkswagen GEN.TRAVEL.

W tym artykule powiemy Ci wszystko o Volkswagen GEN.TRAVEL Design Study i co sprawia, że wyróżnia się z reszty tłumu. Po pierwsze, niektórzy mogą nawet nie uznać Gen.Travel za samochód w ogóle, ponieważ nie pochodzi nawet z kierownicą. Oczywiście, istnieje wiele koncepcji, które posiadają chowane kierownice, ale Gen.Travel jest całkowicie pozbawiony kierownicy.

Ideą tego tworu jest stworzenie w pełni autonomicznego pojazdu, który miałby zastąpić latanie na krótkich dystansach. Koncepcja ta pojawiła się już kilka lat temu i wygląda na to, że Volkswagen jest pierwszym, który ją wypróbuje.

Czym jest studium projektowe Volkswagen GEN.TRAVEL?

VW Gen.Travel stanowi rozwiązanie kilku istotnych problemów związanych ze współczesnym podróżowaniem. Cała ludzkość jest świadoma, że zmiany klimatyczne zbierają żniwo na naszej planecie i że musimy wymyślić pomysły, które pozwolą zastąpić niektóre zanieczyszczenia czymś czystszym. Oto nadchodzi Gen.Travel, samochód zaprojektowany do długodystansowej autonomicznej jazdy z 0 emisją Co2 i dużą baterią.

  Czy Volkswagen T6 to dobry samochód dostawczy?

Mimo że samochody zanieczyszczają środowisko w znacznym stopniu, to samoloty są znacznie większym problemem i wiele osób ma tendencję do latania nawet na krótkich dystansach, co z pewnością nie jest konieczne. Przy całkowitym braku kierownicy Gen.Travel jest certyfikowanym autonomicznym samochodem samojezdnym 5. poziomu, co oznacza, że w żadnym momencie nie jest potrzebna ingerencja kierowcy.

Idea tego rozwiązania polega na tym, że Gen.Travel staje się samochodem/usługą, który można wynająć. Następnie Gen.Travel ma za zadanie przyjechać w wybrane miejsce i zabrać Cię do celu w pełnym komforcie bez konieczności dotykania jakichkolwiek elementów sterujących. Jasne, ta technologia jest jeszcze w powijakach, ale VW zdecydował, że czas spróbować czegoś innego.

Jaki jest cel projektu VW Gen.Travel?

Gen.Travel ma robić więcej rzeczy naraz, co oznacza, że powinien służyć jako ogólny pomysł, który producenci samochodów powinni rozważyć, a jednocześnie jest to pole doświadczalne dla przyszłych technologii VW. Volkswagen powiedział, że Gen.Travel wprowadza wiele nowych rzeczy do branży, z których niektóre na pewno znajdą się w istniejących i następnych samochodach VW.

Doskonałym tego przykładem jest najnowocześniejsze zawieszenie Active Body Control, które oblicza zarówno ruchy boczne, jak i pionowe podczas pokonywania zakrętów i dostosowuje sztywność samochodu oraz właściwości przeciwzwrotne, aby zoptymalizować komfort, dynamikę i wszelkie inne cechy jazdy.

Inne nowości to ogromne przeszklone powierzchnie i nowoczesne drzwi Gullwing, które zaprojektowano tak, aby jak najmniej przeszkadzały podczas wsiadania i wysiadania oraz podczas jazdy. Ważną częścią całego doświadczenia jest również dynamiczne oświetlenie otoczenia nowej generacji, które komunikuje się z kierowcą i prawdopodobnie w pewnym momencie trafi do seryjnych modeli produkcyjnych.

  Najczęstsze problemy z Volkswagenem Lupo

Czy studium projektowe VW Gen.Travel osiągnie swoje cele?

Można śmiało powiedzieć, że pomysł stojący za VW Gen.Travel jest niezwykle ambitny i że VW próbuje zrobić coś, co w tym momencie nie jest nawet legalne. W związku z tym Gen.Travel to przede wszystkim pomysł, koncepcja i perspektywa na przyszłość, która ma skłonić do zastanowienia się nad tym, co możemy zrobić jako zbiorowość, aby uratować naszą planetę w dłuższej perspektywie.

VW twierdzi również, że Gen.Travel ma współpracować z całą masą systemów relaksacyjnych, które mają nawet pomóc w zasypianiu podczas jazdy samochodem. Można śmiało powiedzieć, że Gen.Travel jest tylko pomysłem w tym momencie i że nie stanie się standardem w najbliższym czasie.

Tak czy inaczej, niektóre systemy znajdujące się w Gen.Travel prawdopodobnie trafią do bardziej dostępnych i istniejących modeli VW.

Sekcja FAQ

Co oznacza 5 poziom autonomii jazdy?

Poziom 5 autonomii jazdy to coś, co lubimy nazywać „całkowitym usunięciem zaangażowania kierowcy w cały proces prowadzenia pojazdu”. Oznacza to, że samochód autonomiczny poziomu 5 może robić wszystko samodzielnie i nie wymaga kierownicy ani żadnych pedałów.

Co więcej, samochody autonomiczne 5. poziomu nie wymagają nawet, abyś był przytomny podczas jazdy, ani nawet nie sugerują, abyś poszedł spać. Oznacza to, że samochód poziomu 5 jest zaprojektowany tak, aby robić absolutnie wszystko samodzielnie, co obejmuje parkowanie, podejmowanie decyzji w ryzykownych sytuacjach, a nawet wybór trasy.

Czy posiadanie w pełni autonomicznego samochodu jest legalne?

Nie do końca. Chociaż istnieją pewne stany, w których w pełni autonomiczne samochody mogą włączyć się do ruchu, nie jest to zabronione na masową skalę. Wielu producentów samochodów w dzisiejszych czasach twierdzi, że ich samochody posiadają wszystkie niezbędne technologie do całkowicie autonomicznej jazdy, ale to stawia wiele pytań z punktu widzenia przepisów.

  Niezawodność BMW VS Volkswagen - co jest lepsze?

Jest to nadal problematyczne, aby zdecydować, kto jest winny, gdy całkowicie autonomiczny samochód kończy się w wypadku i jak można zarządzać ruchem, gdzie niektóre samochody są w pełni autonomiczne, podczas gdy inne są prowadzone przez ludzi. Na razie całkowicie i bez przeszkód autonomia jest nielegalna, przynajmniej na masową skalę.

Czy VW Gen.Travel to prawdziwy samochód?

To zależy od tego, jak definiujesz samochód. VW twierdzi, że Gen.Travel to po prostu samochód elektryczny, który jest w pełni autonomiczny i niezależny. Jednak niektórzy twierdzą, że aby coś było uznane za samochód, musi mieć kierownicę w jakiejś formie lub modzie.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z