2022 BMW X5 VS Audi Q7 – które jest lepsze?

Od niepamiętnych czasów BMW rywalizuje z Audi i to się nie zmieniło. BMW było pierwszą luksusową marką, która wymyśliła samochód sportowy, ale wielu, w tym Audi, poszło w jego ślady. Niemniej jednak, który samochód jest lepszy – BMW X5 czy Audi Q7?

BMW X5 jest idealne dla osób poszukujących wydajnego, szybszego i bezpiecznego SUV-a średniej wielkości. Z drugiej strony, Audi Q7 jest idealne dla tych, którzy pragną luksusowego, przestronnego i niezawodnego SUV-a średniej wielkości. Podsumowując, oba samochody są wyjątkowe i wszystko zależy od Twojego gustu i preferencji.

Który samochód jest lepszy Audi Q7 czy BMW X5?

Wygląd

Szybkie spojrzenie na BMW X5 i Audi Q7 ujawni luksusowe i eleganckie wykończenie. Mimo to Audi Q7 wygląda bardziej spektakularnie niż BW X5. Jednak duża krata nerek w BMW X5 również urzeka, a panoramiczny szyberdach nadaje mu luksusowy klimat.

Jednak Audi Q7 jest bardziej spektakularne, ponieważ posiada bardziej okazałą i muskularną stylistykę. Niektóre z cech, które go wyróżniają, to reflektory LED ze wspomaganiem świateł drogowych, tylna szyba chroniąca prywatność, elektrycznie składane lusterka zewnętrzne, 19-calowe pięcioramienne felgi o wzorze gwiazdy oraz elektrycznie otwierana klapa bagażnika.

Wnętrza tych SUV-ów wyglądają ekskluzywnie i nieziemsko. Mimo to, wnętrze Audi Q7 nadal wygląda bardziej ekskluzywnie niż wnętrze BMW X5. Wynika to z faktu, że zastosowane materiały są nieco lepsze niż w BMW X5.

Wnętrze Audi Q7 charakteryzuje się minimalistyczną stylistyką i wysokiej jakości materiałami. Niektóre z wyróżniających się elementów wnętrza to podgrzewane i regulowane elektrycznie fotele, skórzane siedzenia oraz trójstrefowa automatyczna klimatyzacja.

BMW X5 również nie odbiega od tego modelu, ponieważ posiada skórzane fotele, skórzaną deskę rozdzielczą, podgrzewane fotele przednie, centralny 12,3-calowy wyświetlacz i wiele więcej. Należy pamiętać, że oba samochody wyposażone są w zaawansowaną technologię, która stawia je ponad większością konkurentów.

  Co to jest pakiet sportowy BMW M?

Mimo że BMW X5 i Audi Q7 mają doskonałe wnętrza, Mercedes Klasy GLE wciąż ma bardziej zaawansowane i komfortowe wnętrze. Poza tym, wnętrze Audi Q7 jest bardziej przestronne i komfortowe niż wnętrze BMW X5.

Osiągi

BMW X5 ma lepsze osiągi niż Audi Q7. Dzieje się tak, ponieważ jest wyposażone w mocniejszy silnik, który dostarcza więcej koni mechanicznych i momentu obrotowego. W rezultacie jest również szybsze i jeździ bardziej agresywnie niż Q7. Wręcz przeciwnie, Q7 jest gładki i łatwiejszy w obsłudze niż X5.

W przeciwieństwie do BMW X5, Audi Q7 ma tylko dwie opcje silnikowe; 2,0-litrowy silnik turbo inline-4 gas engine i 3,0-litrowy silnik turbo V6 gas engine. Większy silnik dostarcza do 335 KM i 369 lb-ft momentu obrotowego. Może on również przyspieszyć od 0 do 60 w 5,7 sekundy, co jest dość powolne niż BMW X5.

BMW X5 ma trzy różne opcje silnikowe. Mimo to, najlepiej spisującym się wariantem jest M50i z 4,4-litrowym silnikiem gazowym twin-turbo V8. Dostarcza on do 523 KM i 553 lb-ft momentu obrotowego. Przyspiesza od 0 do 60 km/h w 3,8 sekundy, co jest jednym z najlepszych wyników w tej klasie.

Komfort i przestrzeń bagażowa

Jeśli szukasz czystego komfortu, Audi Q7 SUV jest odpowiedzią. Oprócz tego, że Audi Q7 ma bardziej zaawansowane i komfortowe wnętrze, jest również bardziej przestronne niż BMW X5. Ponadto, ma więcej przestrzeni ładunkowej niż X5, co oznacza, że możesz przechowywać więcej bagażu. Audi Q7 ma w sumie 770 litrów przestrzeni bagażowej, podczas gdy X5 ma 650 litrów.

Cena

BMW X5, które jest mocniejsze, szybsze i bezpieczniejsze jest nieco droższe niż bardziej niezawodne, przestronne i komfortowe Audi Q7. Bazowe BMW X5 sDrive40i kosztuje około 60,300 dolarów, podczas gdy bazowe Audi Q7, Premium 45 TFSI Quattro kosztuje około 57,300 dolarów.

  Niezawodność Polestar vs BMW - która jest lepsza?

FAQ

Który samochód jest bardziej niezawodny – BMW X5 czy Audi Q7?

Jeśli chodzi o niezawodność, BMW wciąż pozostaje w tyle za Audi i Mercedesem. Jednak BMW poprawiło swoją niezawodność w ostatnich czasach i daje Audi i Mercedesowi szansę na wygraną. Mimo to, Audi Q7 jest nadal bardziej niezawodne niż BMW X5.

Audi Q7 nie tylko rejestruje mniej problemów niż X5, ale jego części zamienne i koszty napraw i konserwacji są również bardziej korzystne niż BMW X5.

Który samochód jest szybszy – BMW X5 czy Audi Q7?

Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że BMW X5 jest szybsze niż Audi Q7. To zasługa mocnych silników, w które wyposażone jest BMW X5. BMW X5 M50i to jeden z najszybszych SUV-ów na rynku. Jego prędkość maksymalna wynosi 155 mil na godzinę, a od 0 do 60 km/h przyspiesza w zaledwie 3,8 sekundy.

Audi Q7 Premium Plus 55 TFSI Quattro jest również szybkie, ale nie tak szybkie jak BMW M50i. To Audi Q7 przyspiesza od 0 do 60 w 5,7 sekundy, co jest dość powolne w porównaniu do BMW X5 M50i. Ma również wolniejszą prędkość maksymalną niż X5.

Który samochód jest bardziej paliwooszczędny?

BMW produkuje jedne z najbardziej paliwooszczędnych samochodów na rynku. Tak, BMW X5 radzi sobie o wiele lepiej niż Audi Q7, ale zużywa też mniej paliwa niż jego rywal. BMW X5 posiada wskaźnik EPA wynoszący 21 mpg w mieście, 26 mpg na autostradzie i 23 mpg łącznie.

  Jakiego oleju powinienem używać w moim Audi A3?

Z drugiej strony, Audi Q7 pochodzi z oceny EPA 17 mpg w mieście, 21 mpg na autostradzie, i 18 mpg połączone. Tak więc, BMW X5 jest o wiele bardziej paliwooszczędny niż Audi Q7.

Jaki jest wysoki przebieg dla Audi Q7?

Audi Q7 jest jednym z najbardziej wytrzymałych SUV-ów średniej wielkości na rynku. Ten samochód może trwać ponad 200 000 mil, jeśli jest odpowiednio utrzymany. Niezależnie od tego, Audi Q7 z przebiegiem ponad 150.000 mil jest uważane za samochód z wysokim przebiegiem. Dlatego, jeśli kupujesz używane Audi Q7, rozważ jeden z 150.000 mil lub mniej.

Który samochód wytrzymuje dłużej – BMW X5 czy Audi Q7?

Oba samochody wytrzymują dłużej, jeśli są odpowiednio konserwowane i serwisowane. Niemniej jednak, ponieważ Audi Q7 nie psuje się tak często jak BMW X5, ma tendencję do dłuższej eksploatacji. Poza tym, gdy oba samochody są właściwie utrzymywane, Audi Q7 może przejechać co najmniej 150,000 mil, podczas gdy BMW X5 przejedzie co najmniej 100,000 mil.

Wniosek

Ogólnie rzecz biorąc, oba samochody są wybitne z potężnymi silnikami, przestronnymi wnętrzami, luksusowymi funkcjami i zaawansowaną technologią. Niemniej jednak, BMW X5 najlepiej nadaje się dla osób, które pragną bezpieczeństwa, mocy i prędkości. Natomiast Audi Q7 jest odpowiednie dla tych, którzy pragną komfortu, stylu, luksusu, przestronności i niezawodności.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z