2022 BMW X5 VS Volvo XC90 – który jest lepszy?

SUV-y wciąż cieszą się rosnącą popularnością i radzą sobie lepiej niż sedany. Ponieważ jednak do wyboru jest kilka SUV-ów, wybranie najlepszego z nich stanowi nie lada wyzwanie. Który samochód wyróżnia się spośród BMW X5 i Volvo XC90?

BMW X5 zapewnia lepsze osiągi, zaawansowane technologicznie funkcje, większą moc i przestronne wnętrze. Z drugiej strony, Volvo XC90 jest bardziej stylowe, niezawodne, bezpieczniejsze i bardziej paliwooszczędne. Poza tym Volvo XC90 jest standardowo wyposażone w 7 miejsc, podczas gdy BMW X5 ma je w opcji.

Który średniej wielkości SUV jest lepszy – BMW X5 czy Volvo XC90?

Wygląd

BMW X5 ma niewielką przewagę, jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny. Jest to jednak kwestia subiektywna i niektórzy mogą wybrać Volvo XC90 zamiast BMW X5. Oba samochody mają zwinny wygląd, który będzie przyciągał uwagę podczas jazdy po drodze. Co więcej, oba wyposażone są w panoramiczny szyberdach, który tworzy piękną atmosferę w samochodzie.

Jednak jeśli chodzi o wnętrze, BMW X5 ma bardziej ekskluzywne wnętrze niż Volvo XC90. Tak naprawdę wnętrze Volvo jest gorsze ze względu na jakość użytych materiałów. Mercedes-Benz GLE, Audi Q7 i Porsche Cayenne mają najlepsze wnętrza w tej klasie.

Co więcej, wnętrze BMW X5 jest bardziej przestronne i zaawansowane niż wnętrze Volvo XC90. To zasługa zaawansowanego systemu informacyjno-rozrywkowego, który jest również przyjazny dla użytkownika. W końcu BMW stara się zapewnić kierowcy jak najlepsze wrażenia z jazdy.

Osiągi

Jeśli chodzi o moc i osiągi, Volvo XC90 nie może równać się z BMW X5. Na przykład podstawowy model BMW X5, sDrive40i, jest wyposażony w silnik rzędowy 6-cylindrowy z turbodoładowaniem o pojemności 3,0 litrów, który osiąga moc 335 KM i moment obrotowy 330 lb-ft. Ponadto osiąga prędkość maksymalną 155 mil na godzinę i przyspiesza od 0 do 60 km/h w 5,3 sekundy.

  Czy samochody BMW z napędem na tylne koła dobrze radzą sobie na śniegu?

Podstawowy model Volvo XC90, T5 Momentum, jest wyposażony w 2,0-litrowy silnik benzynowy turbo typu inline-4 o mocy 250 KM i momencie obrotowym 258 lb-ft. Ponadto przyspiesza od 0 do 60 km/h w 7,5 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 143 km/h.

Ogólnie rzecz biorąc, BMW X5 radzi sobie znacznie lepiej niż Volvo XC90. Ponadto dysponuje większą mocą, ponieważ jego silniki są mocniejsze niż silniki Volvo.

Komfort i przestrzeń bagażowa

Jest to jeden z najtrudniejszych elementów przy wyborze między Volvo XC90 a BMW X5. Wynika to z faktu, że oba samochody mają prawie taką samą przestrzeń w kabinie i mogą pomieścić do siedmiu osób. Mimo to BMW X5 oferuje więcej miejsca w kabinie i przestrzeni ładunkowej niż Volvo XC90. Ponadto fotele w trzecim rzędzie są dość ciasne.

Rozstaw osi BMW X5 wynosi 117,1 cala, długość 194,3 cala, szerokość 79,1 cala, a wysokość 68,7 cala. Natomiast Volvo XC90 ma rozstaw osi 117,5 cala, długość 194,9 cala, szerokość 79,1 cala i wysokość 69,9 cala.

Cena

Volvo XC90 nie może konkurować z BMW X5, Mercedesem-Benz klasy GLE, Porsche Cayenne czy Audi Q7, jeśli chodzi o klasę i luksus. Mimo to jest to nadal doskonały samochód z najwyższej klasy wyposażeniem. Dlatego też jest dość tani w porównaniu z większością konkurentów.

Bazowe Volvo XC90, model T5 Momentum, kosztuje około 50 900 USD, a Volvo XC90 z wyższej półki, model T6 Inscription, około 64 600 USD. To nic w porównaniu z podstawowym modelem BMW X5, sDrive40i, którego cena początkowa wynosi 60 300 USD, oraz z najwyższym modelem M50i, którego cena początkowa wynosi 82 800 USD.

  BMW X6 Niezawodność

FAQ

Który samochód jest bardziej niezawodny – BMW X5 czy Volvo XC90?

Jeśli chodzi o niezawodność, Volvo jest jednym z najbardziej niezawodnych samochodów na rynku. Ponadto produkuje jedne z najbezpieczniejszych samochodów. Z drugiej strony, BMW X5 jest jednym z najmniej niezawodnych samochodów na rynku. Podczas gdy Volvo XC90 należy do najbardziej niezawodnych luksusowych SUV-ów średniej wielkości, BMW X5 plasuje się na samym dole.

Który samochód jest szybszy – BMW X5 czy Volvo XC90?

BMW X5 jest bezapelacyjnie szybszym samochodem. Dzieje się tak, ponieważ BMW X5 M50i osiąga prędkość maksymalną 155 mil na godzinę, a przyspieszenie od 0 do 60 km/h zajmuje mu 3,8 sekundy. Z drugiej strony, Volvo XC90 ma prędkość maksymalną 154 mph i przyspiesza od 0 do 60 w 5,3 sekundy.

Jaki jest maksymalny przebieg dla Volvo XC90?

Wysoki przebieg dla Volvo XC90 wynosi od 100 000 do 150 000 mil. Jednak w przeciwieństwie do BMW X5, Audi Q7 i Mercedesa Klasy GLE, Volvo doświadcza mniej problemów, co oznacza mniejsze wydatki na naprawy i konserwację. Niezależnie od tego, Volvo XC90 będzie miało więcej problemów po przejechaniu 100 tys. km.

Który samochód jest bardziej paliwooszczędny Volvo XC90 czy BMW X5?

Zarówno BMW X5, jak i Volvo XC90 to najbardziej paliwooszczędne samochody typu SUV w swojej klasie. Niemniej jednak Volvo XC90 jest jeszcze bardziej paliwooszczędne niż BMW X5. Według danych EPA osiąga 21 mpg w mieście, 30 mpg na autostradzie i łącznie 25 mpg. BMW X5 ma wskaźnik 21 KM w mieście, 26 KM na autostradzie i łącznie 23 KM.

  Niezawodność BMW VS Corvette - co jest lepsze?

Czy Volvo XC90 wytrzymuje dłużej niż BMW X5?

Volvo i BMW produkują jedne z najtrwalszych samochodów na rynku. Co zadziwiające, zarówno Volvo XC90, jak i BMW X5 mają niemal identyczną żywotność. Volvo XC90 i BMW X5 zachowują się dobrze do przebiegu 100 000 km. Po tym czasie w obu zaczynają pojawiać się poważne problemy, które mogą kosztować Cię tysiące dolarów.

Mimo to Volvo XC90 jest lepszym samochodem, ponieważ ma mniej problemów przed przejechaniem 100 tys. mil, podczas gdy BMW X5 ma wiele problemów jeszcze przed osiągnięciem 100 tys. mil.

Wniosek końcowy

Jeśli jesteś na rynku luksusowego SUV-a średniej wielkości, pokochasz BMW X5, jeśli zależy Ci na samochodzie o lepszych osiągach, większej mocy, zaawansowanych technologicznie funkcjach i przestronnym wnętrzu. Z kolei Volvo XC90 spodoba się tym, którzy cenią sobie bezpieczeństwo, niezawodność, styl i oszczędność paliwa.

Podsumowując, te dwa średniej wielkości SUV-y są dobrze wykonane i zapewniają wysoki poziom osiągów. Są także praktyczne i doskonale nadają się dla rodziny. Niezależnie od tego, Volvo XC90 jest tańsze, a BMW X5 ma lepsze osiągi.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z