2022 BMW X6 vs Mercedes GLE

Od czasu premiery BMW X7 model X6 nie jest już flagowym SUV-em BMW, ale wiele osób uważa, że X6 to wciąż najlepszy SUV BMW na rynku. Obecna, trzecia generacja X6 jest bardziej groźna niż kiedykolwiek, a wszystkie dostępne modele X6 mają mocne silniki i bogate wyposażenie standardowe.

Mercedes Benz GLE jest dostępny w wersji SUV lub Coupe, a wersja Coupe jest mniej więcej bezpośrednim konkurentem X6. X6 jest jednak prawdziwie samodzielnym modelem, co oznacza, że bazuje na BMW X5, ale różnice między X5 a X6 są znaczące.

Z drugiej strony, różnice między GLE a GLE Coupe są minimalne, do tego stopnia, że patrząc na nie z przodu, możesz nie być w stanie ich odróżnić. Tak czy inaczej, X6 jest bardziej rozrywkowym, wyjątkowym i ekscytującym samochodem w porównaniu do GLE.

GLE to bardziej rodzinny SUV, którego celem jest zadowolenie klientów poszukujących wydajności, przestrzeni, bezpieczeństwa i ciszy. X6 jest bardziej młodzieżowym wyborem i jest skierowany do tych, którzy wolą emocjonującą jazdę od względnej subtelności, jaką oferuje standardowe GLE.

2022 BMW X6 – flagowy sportowy SUV BMW

Ceny BMW X6 zaczynają się od 67 350 USD za model xDrive 40i, który oferuje silnik V6 o pojemności 3,0 l i mocy 335 KM oraz 330 lb-ft momentu obrotowego. Model M50i X6 z silnikiem V8 kosztuje od 86 650 USD i oferuje zdetuningowaną wersję silnika X6 M o mocy 523 KM i momencie obrotowym 553 lb-ft.

Osoby, które chcą pójść na całość, mogą zdecydować się na X6 M, które oferuje pełnowartościową jednostkę BMW M-division 4.0L twin-turbo V8 o mocy ponad 600 KM i momencie obrotowym 553 lb-ft za 109 595 USD. Najwyższy model X6 M Competition kosztuje 118 595 USD i oferuje moc 617 KM.

  Jakie Mercedesy mają doładowanie?

Wszystkie modele BMW X6 są wyposażone w system napędu na cztery koła xDrive AWD oraz 8-biegową automatyczną skrzynię biegów z przemiennikiem momentu obrotowego. X6 nie może zostać pominięte, ponieważ zapewnia doskonałą prezencję na drodze. Jest to duży, szeroki i wysoki SUV, który może odstraszyć wszystkie hot hatchbacki z pasa do wyprzedzania.

Gdy wejdziesz do wnętrza X6, przywita Cię to, co BMW ma najlepszego do zaoferowania, co oznacza, że X6 oferuje wiodącą w swojej klasie jakość wykonania wnętrza i dbałość o szczegóły. Nie jest to najbardziej praktyczny SUV, ani nie oferuje klasycznej widoczności SUV-a, ale X6 kupuje się z zupełnie innych powodów.

2022 Mercedes GLE – Rozsądniejsza opcja

Zaczynający się od 56 150 dolarów model 2022 GLE350 to podstawowy punkt wejścia w posiadanie średniej wielkości SUV-a Mercedesa, ale wielu uważa model 350 za nieco nudny, ponieważ korzysta z czterocylindrowego silnika 2,0 l o mocy 255 KM i momencie obrotowym 277 lb-ft i nie jest fabrycznie wyposażony w układ napędowy Mercedes 4MATIC AWD.

W związku z tym, warto zwrócić uwagę na model GLE450 o wartości 63 950 dolarów, który fabrycznie wyposażony jest w system 4MATIC AWD oraz silnik 3.0L V6 o mocy 362 KM i momencie obrotowym 369 funtów. Model GLE 53 4MATIC+ za 74 150 USD oferuje ten sam silnik z kilkoma dodatkowymi elementami AMG, dzięki czemu dysponuje mocą 429 KM i momentem obrotowym 384 lb-ft.

  Niezawodność BMW VS Cadillac - co jest lepsze?

Jednak jedynym modelem GLE, który jest w stanie konkurować z X6, jest model GLE 63 AMG S z silnikiem V8, kosztujący 117 000 USD i oferujący moc podobną do X6 M. Standardowy SUV GLE jest o wiele bardziej praktyczny, rozsądniejszy i obiektywnie rzecz biorąc jest lepszym SUV-em w porównaniu z X6.

Jest także lepszym samochodem terenowym, oferuje lepszą widoczność, jest bardziej wydajny i tańszy w utrzymaniu. Jednak BMW X6 kupuje się sercem, a nie rozumem.

Wnioski – GLE jest lepsze, ale X6 wygrywa

Niemal wszystkie możliwe parametry, poza mocą i osiągami, dają przewagę GLE, ponieważ GLE jest tańszy w zakupie, tańszy w utrzymaniu, bardziej wydajny, przestronniejszy, bardziej rodzinny, jest lepszym samochodem terenowym i lepszym samochodem rodzinnym.

GLE jest o wiele łatwiejszy w prowadzeniu, parkowaniu i manewrowaniu w ciasnych miejscach. Ponadto GLE jest oferowany z siedmioma miejscami siedzącymi, podczas gdy drugi rząd siedzeń w X6 cierpi na brak przestrzeni nad głowami pasażerów. Prawie wszystkie aspekty przemawiają za GLE, ale X6 wygrywa, ponieważ sprawia wrażenie bardziej wyjątkowego, jedynego w swoim rodzaju, a jazda nim jest o wiele bardziej przyjemna.

Sekcja FAQ

Czy BMW X6 jest bardziej niezawodne niż Mercedes GLE?

Sądząc po kilku źródłach internetowych, X6 ma lepsze przewidywania co do niezawodności niż GLE, mimo że X6 jest dużo droższy. X6 jest jednym z najdroższych samochodów BMW, ponieważ jest tak wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju.

Na przykład, w X6 M zastosowano 295 tylnych opon, co jest absurdalne jak na SUV-a. Dla porównania, w Ferrari 458 Italia i nowym McLarenie Artura zastosowano opony o rozmiarze 295. Jest wiele aspektów takich jak te w X6 i dlatego ten sportowy SUV typu coupe kosztuje tak dużo pieniędzy na utrzymanie.

  Jak działa hybryda plug-in BMW?

Dlaczego powinienem kupić BMW X6 zamiast Mercedesa GLE?

Powinieneś kupić BMW X6 zamiast Mercedesa GLE, jeśli chcesz mieć sportowy, atrakcyjnie wyglądający samochód typu „wszystko”, który może konkurować zarówno z SUV-ami, jak i samochodami sportowymi. Duże SUV-y typu coupe mają trudny do zaakceptowania smak, ale ci, którym podoba się ich stylistyka, zwykle uwielbiają całą resztę.

X6 jest o wiele bardziej wyjątkowy, daje więcej przyjemności z jazdy i oferuje wyższej jakości materiały wewnętrzne. Nie jest to tak dobry rodzinny SUV jak GLE, ale X6 jest bardziej niż użyteczny do przewożenia rodziny.

Dlaczego powinienem kupić Mercedesa GLE zamiast BMW X6?

Rodzinny SUV Mercedes GLE jest obiektywnie lepszym samochodem w porównaniu z X6, ponieważ oferuje więcej miejsca, jest tańszy, bardziej użyteczny, zapewnia lepszą widoczność, nie jest tak sztywny, a jego utrzymanie kosztuje mniej pieniędzy. GLE to rozsądna i mądra opcja.

Jeśli jesteś entuzjastą Mercedesa, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nawet nie weźmiesz pod uwagę BMW X6, zwłaszcza jeśli nie lubisz SUV-ów typu coupe. Mimo to istnieje wiele powodów, dla których warto kupić GLE zamiast X6.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z