2022 Porsche Cayenne vs Mercedes GLE

Porsche Cayenne 2022 to jeden z najbardziej wszechstronnych luksusowych SUV-ów średniej wielkości, ponieważ jest dostępny w niemal wszystkich możliwych wersjach. Można dostać klasycznego SUV-a Cayenne, coupe Cayenne, Cayenne z silnikiem wysokoprężnym, hybrydowe Cayenne, supersamochód rywalizujący z Cayenne oraz Cayenne, które oferuje moment obrotowy wystarczający do rozruszania umierającej planety.

Mercedes GLE z 2022 roku jest bezpośrednim konkurentem Cayenne, ale nie występuje w takiej różnorodności jak Cayenne. GLE jest również tańszy od Cayenne, jeśli chodzi o cenę, co jest dość oczywiste, ponieważ Cayenne wydaje się produktem wyższej jakości.

Te dwa samochody to jedne z najpopularniejszych rodzinnych SUV-ów średniej wielkości, które mogą pochwalić się zarówno osiągami, jak i komfortem, z lekką przewagą w kierunku jazdy terenowej. Można śmiało powiedzieć, że mało kto będzie zabierał oba te samochody poza utarte szlaki, ale jeśli tak się stanie, dobrze wiedzieć, że jest taka możliwość.

Podsumowując, Cayenne wydaje się być lepszym wyborem, ponieważ jest bardziej pożądany, bardziej luksusowy, szybszy, bardziej niezawodny i lepiej utrzymuje swoją wartość. GLE nie jest złym SUV-em, to naprawdę imponujący pakiet, ale Cayenne jest po prostu na innym poziomie.

2022 Porsche Cayenne – flagowy SUV Porsche

Ceny Cayenne na rok 2022 zaczynają się od 69 000 dolarów za zwykły model Cayenne, który oferuje turbodoładowany silnik V6 o pojemności 2,9 l i mocy 335 KM. Za 79 000 USD można otrzymać limitowaną edycję Porsche Cayenne Platinum Edition, która jest specjalnym pakietem dla kilku modeli Cayenne. Model Cayenne E-Hybrid za 83 300 USD oferuje ten sam silnik oraz silnik elektryczny o łącznej mocy 455 KM.

Cayenne S za 86 800 USD dysponuje mocą 434 KM z tego samego silnika V6, podczas gdy Cayenne GTS za 109 000 USD posiada pełnowartościowy silnik 4.0 l V8 o mocy 453 KM. Cayenne Turbo za 129 000 USD również posiada V8, ale jego moc wzrasta do 541 KM, podczas gdy Cayenne Turbo S E-Hybrid za 165 300 USD dodaje silnik elektryczny, aby uzyskać łączną moc 670 KM.

  Które Mercedesy mają zdalny start?

Cayenne GT to topowy model Cayenne o mocy 631 KM, którego cena wynosi 180 800 USD. Warto również wspomnieć, że wszystkie modele Cayenne są również dostępne w wersji coupe. Cayenne wygląda groźnie, dynamicznie i wyrafinowanie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, a przy tym sprawia wrażenie bardziej luksusowego niż GLE.
Cayenne nie jest tak przestronne jak GLE, ale bardzo dobrze wykorzystuje dostępną przestrzeń. Cayenne jest bardziej niezawodne, lepiej utrzymuje swoją wartość i jest o wiele bardziej ekscytujące w prowadzeniu.

2022 Mercedes GLE – Najlepszy rodzinny SUV Mercedesa

Gama Mercedesa GLE na rok 2022 rozpoczyna się od modelu GLE350 za 56 150 dolarów, który wyposażono w niezbyt udany, czterocylindrowy silnik turbo o pojemności 2,0 l i mocy 255 KM. Choć silnik ten jest rzeczywiście wydajny, nie można go porównać z żadnym z silników Cayenne, zarówno pod względem wyrafinowania, płynności, jak i osiągów.

Warto również wspomnieć, że GLE350 nie jest standardowo wyposażony w układ 4MATIC, a jeśli chcesz go mieć, będziesz musiał dopłacić dodatkowe 2 000 USD ponad cenę wywoławczą. GLE450 4MATIC za 63 950 dolarów to SUV bardziej zbliżony do Cayenne, ponieważ oferuje silnik 3,0 l turbo V6 o mocy 362 KM. Coupe GLE nie jest dostępne z silnikiem 2.0L, a wszystkie Coupe GLE są fabrycznie wyposażone w napęd 4MATIC.

GLE 45 AMG za 74 150 dolarów ma ten sam silnik 3.0L, ale jego moc wzrosła do 429 KM. Najdroższym modelem GLE jest GLE 63 AMG Coupe, który kosztuje 117 000 USD i oferuje moc około 600 KM z 4.0- BiTurbo V8. GLE wygląda bardziej jak klasyczny rodzinny SUV, a dopiero gdy wskoczy się do wersji AMG, zaczyna wyglądać nieco młodziej.

  Czy można zmienić grill w Mercedesie?

GLE jest bardziej przestronny niż Cayenne i oferuje bardziej futurystycznie wyglądające wnętrze, ale jakość wykonania nie dorównuje Cayenne. Warto też wspomnieć, że automatyczna skrzynia biegów 9G, którą znajdziemy w GLE, nie jest tak dopracowana jak ta, którą znajdziemy w Porsche.

Wniosek – Cayenne jest lepszym samochodem

Mimo że Mercedes GLE kosztuje mniej i oferuje bardziej wydajne silniki, Cayenne jest oczywistym krokiem naprzód zarówno pod względem jakości, jak i osiągów. Cayenne jest dostępne w wielu różnych poziomach wykończenia i konfiguracjach, podczas gdy GLE jest wart swojej ceny tylko wtedy, gdy zdecydujesz się na silniki 6-cylindrowe lub V8.

Cayenne oferuje również wnętrze o wyższej jakości, które dorównuje GLE pod względem funkcjonalności. Cayenne jest bardziej niezawodne, lepiej zachowuje swoją wartość i jest bardziej pożądane dzięki plakietce Porsche.

Pod względem prowadzenia Cayenne ma wyraźną przewagę w kwestii osiągów, podczas gdy GLE jest zawsze stonowane, nawet w topowych wersjach AMG.

Sekcja FAQ

Czy Porsche Cayenne 2022 jest bardziej wydajne niż Mercedes GLE?

Najbardziej wydajną wersją Cayenne bez napędu hybrydowego jest standardowy model Cayenne, który osiąga 19MPG w mieście i 23MPG na autostradzie. Wersja hybrydowa E-Hybrid Cayenne nie jest dużo lepsza, ponieważ dodany silnik elektryczny ma za zadanie jedynie zwiększyć osiągi, nie skupiając się zbytnio na wydajności.

Podstawowa wersja GLE350 z silnikiem czterocylindrowym o pojemności 2,0 l osiąga 19 MPG w mieście i 26 MPG na autostradzie, co oznacza, że nie jest dużo bardziej wydajna, a jednocześnie jest najbardziej wydajnym modelem GLE.

  Które Mercedesy mają zdalne parkowanie?

Czy Porsche Cayenne z 2022 roku jest bardziej niezawodne niż Mercedes GLE?

Według większości rankingów niezawodności i ankiet Porsche jako marka zawsze plasuje się blisko czołówki, podczas gdy Mercedes jest albo gdzieś pośrodku, albo na samym dole. Dotyczy to zarówno Cayenne, jak i GLE, ponieważ Cayenne jest rzeczywiście bardziej niezawodnym samochodem.

Pod względem obsługi technicznej Cayenne kosztuje znacznie więcej niż GLE, ale po części właśnie dlatego jest bardziej niezawodne.

Czy Porsche Cayenne 2022 jest bezpieczniejsze od Mercedesa GLE?

Oba te średniej wielkości luksusowe SUV-y klasy premium są tak bezpieczne, jak to tylko możliwe. Oznacza to, że oba są wyposażone we wszystkie najnowocześniejsze funkcje bezpieczeństwa oprogramowania, takie jak automatyczne hamowanie, systemy antykolizyjne, czujniki parkowania, kamery, asystent martwego pola, asystent utrzymania pasa ruchu, adaptacyjny tempomat i system ostrzegania o ruchu poprzecznym.

Jeśli chcesz mieć najbezpieczniejsze wersje tych dwóch samochodów, będziesz musiał wydać sporo pieniędzy na pakiety opcjonalne i to właśnie w tym przypadku Cayenne kosztuje znacznie więcej niż GLE.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z