BMW 118d – wszystko, co musisz wiedzieć

BMW 118d

BMW jest znane z produkcji jednych z najlepszych samochodów na rynku. Nawet jeśli BMW 118d nie jest najlepszym modelem BMW, to i tak wyróżnia się na tle konkurencji. Samochód ten jest stylowy, wygodny, przestronny, oszczędny i niezawodny.

BMW 118d to 4-drzwiowy hatchback, ale w opcji dostępne jest również 2-drzwiowe coupe. Zainteresowani nabywcy mają więc do wyboru dwie wersje nadwozia. Dodatkowo, pojazd ten posiada przestronną kabinę, w której wygodnie zmieści się nawet pięć osób. Poza tym, samochód jest luksusowo zbudowany i posiada wiele elementów bezpieczeństwa.

Historia BMW 118d

BMW 118d jest częścią BMW serii 1. Kiedy BMW wprowadziło serię 1 w 2004 roku, BMW 118d było jednym z pierwszych modeli, które zostały wyprodukowane. Produkowano go razem z BMW 116i, 116d, 118i, 120i, 120d, 123d i 130i.

Ponadto samochód ten występuje w dwóch wersjach: E87 5-drzwiowy hatchback i E82 2-drzwiowe coupe. W przeciwieństwie do modelu E87 hatchback, BMW zaprezentowało model 118d Coupe w 2007 roku. Jednak BMW zaprzestało produkcji obu samochodów w 2013 roku i zastąpiło je nowszymi i lepszymi modelami.

Cechy BMW 118d

Wygląd

BMW 118d jest jednym z najlepiej wyglądających małych samochodów na rynku. Nie ma znaczenia, czy wybierzesz wersję coupe czy hatchback, i tak będą się one wyróżniać na tle konkurencji. Dzięki wyjątkowej stylistyce zewnętrznej i luksusowym elementom wyposażenia, które są bardzo atrakcyjne.

Ponadto, 118d hatchback posiada najwyższej klasy wnętrze, które emanuje luksusem i bogactwem. Może się pochwalić takimi elementami jak chromowane akcenty, automatyczna klimatyzacja, czarna tapicerka Sensatec, dywaniki podłogowe Velor i przedni podłokietnik.

  BMW 328i vs. 320i - które jest lepsze?

Ogólnie rzecz biorąc, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz wygląda z klasą. Jego rozstaw osi wynosi 105 cali, długość 170 cali, szerokość 71 cali, a wysokość 56,5 cala. Nie jest to może największy kompaktowy hatchback na rynku, ale bardzo dobrze spełnia swoje zadanie.

Osiągi

Samochód ten charakteryzuje się również doskonałymi osiągami. Dostępne są dwie wersje silnika: 2,0-litrowy silnik rzędowy-4 turbo M47 z lat 2004-2007 oraz 2,0-litrowy silnik rzędowy-4 turbo N47 z lat 2007-2013. Pierwszy silnik osiąga moc do 121 KM i moment obrotowy 207 lb-ft, natomiast drugi silnik produkuje maksymalnie 141 KM i moment obrotowy 221 lb-ft.

Najnowszy silnik był zatem mocniejszy od poprzedniego. Podsumowując, oba silniki spisywały się znakomicie i były mocniejsze od swoich konkurentów.

Komfort i przestrzeń ładunkowa

BMW 118d może i jest kompaktowym hatchbackiem, ale nie oznacza to, że nie jest przestronny i wygodny. Samochód ten posiada dużą kabinę, która jest wyposażona w najwyższej klasy luksusowe elementy. Może pomieścić do pięciu osób – dwie z przodu i trzy z tyłu.

Ponadto ma dużo miejsca na ładunek, ponieważ dzięki konstrukcji typu hatchback tylne siedzenia można złożyć, aby powiększyć przestrzeń ładunkową. Przestrzeń ładunkowa za siedzeniem w drugim rzędzie wynosi 13,42. Jednak po złożeniu tego siedzenia można zmieścić więcej bagażu, o ile z tyłu nie ma nikogo.

Oszczędność paliwa

BMW jest jednym z najbardziej paliwooszczędnych samochodów luksusowych na rynku. Ponadto BMW 118d jest jeszcze bardziej wydajne, ponieważ zużywa mniej paliwa niż jego większe rodzeństwo. Dzięki mniejszemu silnikowi, w który jest wyposażone. BMW 118d ma również wskaźnik EPA od 50,4 do 58,9 mpg, co jest wartością wyjątkową.

  2022 BMW X4 vs Mercedes GLC Coupe

Cena

Ponieważ nie produkuje się już nowych BMW 118d, prawdopodobnie będziesz musiał wybrać się na rynek samochodów używanych, aby kupić swoje 118d. Niemniej jednak, ważne jest, aby kupić samochód, który był dobrze utrzymany i jest w dobrym stanie. Wysokiej jakości używany 118ed będzie kosztował około 30 000 dolarów.

FAQ

Czy warto kupić BMW 118d?

Jeśli szukasz kompaktowego i luksusowego samochodu, którym z łatwością i komfortem możesz poruszać się po mieście, to BMW 118d jest dobrym wyborem. Jeśli jednak nie jesteś gotowy wydać dużo pieniędzy na naprawy i konserwację luksusowego samochodu, to nie jest to samochód dla Ciebie.

Czy BMW 118d jest niezawodne?

Tak, BMW 118d jest niezawodne, jeśli porównamy je z innymi BMW serii 1 lub podobnymi samochodami luksusowymi w tej klasie. Zgłasza również mniej problemów i dlatego jest oceniane nieco powyżej średniej przez większość agencji niezawodności. Jednak koszty napraw i przeglądów są nadal wysokie w porównaniu z rywalami.

Jakie są najczęstsze problemy BMW 118d?

BMW 118d charakteryzuje się sportową i elegancką stylistyką, ale ma też kilka problemów, o których zainteresowani nabywcy powinni wiedzieć. Niektóre z tych problemów to awaria łańcucha rozrządu, nieskuteczne hamulce, problemy ze skrzynią biegów, problemy z turbosprężarką, problemy z klamkami drzwi, gaśnięcie silnika i wiele innych.

Pomimo tego, że BMW 118d przez lata borykało się z wieloma problemami, większość z nich można z łatwością naprawić w serwisie BMW. A przy odpowiedniej konserwacji większość z tych problemów nie będzie występować.

  BMW M6 Niezawodność

Czy BMW 118d jest drogie w utrzymaniu?

Tak, BMW 118d jest drogie w utrzymaniu. Wynika to z faktu, że samochód ten psuje się częściej niż jego konkurenci. Oznacza to więc więcej wizyt i wydatków u mechanika. Co więcej, części zamienne BMW są jednymi z najdroższych na rynku, co oznacza wzrost kosztów napraw i konserwacji.

Który samochód jest lepszy – BMW 118d czy 116d?

To zależy od tego, czego szukasz. Jeśli chcesz mieć mocniejsze i bardziej wydajne BMW serii 1, najlepszym wyborem będzie BMW 118d. Ale jeśli chcesz mieć bardziej ekonomicznego, wydajnego i niedrogiego hatchbacka, to BMW 116d będzie idealnym wyborem.

Podsumowanie

BMW 118d to kompaktowy, niezawodny, komfortowy i luksusowy hatchback. Samochód ten jest również paliwooszczędny, bezpieczny i ma bardzo dobre osiągi. Mimo to ma kilka problemów, takich jak awaria pompy paliwowej, problemy ze skrzynią biegów, problemy z klamkami drzwi, niesprawne hamulce i wiele innych.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to doskonały samochód, który daje nabywcy możliwość wyboru pomiędzy coupe a hatchbackiem. Jednak hatchback jest najlepszym wyborem, ponieważ zapewnia więcej miejsca w kabinie i przestrzeni ładunkowej.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z