BMW ix3 VS Audi e-Tron – co jest lepsze?

Samochody w pełni elektryczne stają się tak popularne, że niemal wszyscy producenci samochodów włączyli się do wyścigu o stworzenie najlepszych samochodów elektrycznych. BMW i Audi nie pozostały w tyle, ponieważ mają na rynku garść w pełni elektrycznych samochodów. Niektóre z konkurujących modeli to Audi e-Tron i BMW ix3. Ale który samochód jest lepszy?

Jeśli kochasz prędkość, wydajność i komfort, Audi e-Tron to samochód, który jest dla Ciebie najbardziej odpowiedni. Ale jeśli chcesz ekonomicznego SUV-a z doskonałym zasięgiem, BMW ix3 jest drogą do zrobienia. Ogólnie rzecz biorąc, oba te samochody są wyposażone w najwyższej klasy funkcje, aby zapewnić kierowcy komfort, bezpieczeństwo i rozrywkę.

Który samochód jest lepszy – Audi e-Tron czy BMW ix3?

Wygląd zewnętrzny i wewnętrzny

Audi e-Tron i BMW ix3 są zarówno dobrze wyglądające, jak i spektakularne. Dlatego wybór jednego nad drugim ze względu na wygląd może być trudnym zadaniem. Niemniej jednak, Audi e-Tron ma bardziej urodziwy wygląd niż BMW ix3. Tak, krata nerek BMW ix3 wygląda spektakularnie, ale ogólna stylistyka Audi jest inna niż wszystkie.

Poza tym, oba samochody mają ostre reflektory i pięknie wyrzeźbione przednie światła. Z drugiej strony, AUDI E-Tron ma pięknie wyglądający profil boczny, nisko poprowadzoną linię dachu i muskularny wygląd, który nadaje mu sportowy wygląd.

Jeśli chodzi o wnętrze, oba te niemieckie SUV-y wyglądają klasycznie i luksusowo. BMW ix3 wygląda na bardziej zorientowane na kierowcę i ergonomiczne, podczas gdy Audi e-Tron jest bardziej zaawansowane z większą ilością miejsca. Oprócz skórzanych foteli, Audi e-Tron jest wyposażone w cyfrowy kokpit wirtualny, który jest bardziej zaawansowany niż ten w BMW.

Ogólnie rzecz biorąc, Aud e-Tron ma przystojny wygląd zewnętrzny oraz zaawansowane i luksusowe wnętrze w porównaniu z BMW ix3.

Osiągi

Audi e-Tron wciąż osiąga lepsze wyniki niż BMW ix3. Wynika to z faktu, że Audi e-Tron dostarcza maksymalnie 402 KM i 414 lb-ft momentu obrotowego, podczas gdy BMW ix3 tylko do 282 KM i 295 lb-ft momentu obrotowego. Jednak bazowe Audi e-Tron, czyli model e-Tron 50 dostarcza tylko do 308 koni mechanicznych.

  O ile wzrosną Twoje rachunki za prąd z Teslą?

Jeśli chodzi o prędkość, Audi e-Tron nadal bije BMW ix3, ponieważ osiąga 5,5 sekundy od 0 do 60 mph. Z drugiej strony, BMW ix3 udaje się osiągnąć 6,8 sekundy od 0 do 60. Co więcej, prędkość maksymalna modelu 55 Audi E-Tron wynosi 124 mph, podczas gdy prędkość maksymalna BMW ix3 wynosi 112 mph.

Jednak model Audi E-Tron’s 50 ma prędkość maksymalną 118,1 mph, która jest nadal lepsza niż prędkość maksymalna BMW ix3. Ale jeśli chodzi o przyspieszenie od 0 do 60, model Audi e-Tron 50 zajmuje 6,8 sekundy, czyli tyle samo, co BMW ix3.

Jeśli więc zależy Ci na prędkości, Audi e-Tron jest lepszym samochodem. Przyspiesza szybciej i jest szybsze niż BMW ix3.

Zasięg

BMW ma lepszy zasięg. Nie ma znaczenia, czy porównasz jego zasięg do modeli Audi e-Tron 50 lub 55, nadal ma lepszy zasięg. Bazowe BMW ix3 pokonuje do 285 mil, podczas gdy bazowy model Audi e-Tron 50 do 248 mil. Z drugiej strony, high-end Audi e-Tron 55 obejmuje do 255 mil, co jest nieco dobre, ale nie lepsze niż ix3.

Pojemność akumulatora

Audi e-Tron posiada również mocniejszą baterię niż BMW ix3. Wyposażone jest w pakiet akumulatorów o pojemności 95 kWh, podczas gdy to drugie posiada pakiet akumulatorów o pojemności 80 kWh. Akumulator BMW ix3 osiąga maksymalną moc 282 KM, podczas gdy akumulator Audi E-Tron osiąga moc 402 KM.

  Czy samochody elektryczne będą coraz tańsze?

Co więcej, 95-kWh bateria w Audi e-Tron potrzebuje maksymalnie 30 minut, aby naładować się od 0% do 80% przy użyciu szybkiej ładowarki 150 kWh. Z kolei BMW ix3 potrzebuje 34 minut, aby naładować 80-kWh baterię od 0% do 80%.

Cena

BMW ix3 i Audi e-Tron są sprzedawane w niemal identycznej cenie. Niektóre modele BMW ix3 są tańsze od Audi e-Tron i na odwrót. Na przykład bazowe BMW ix3 jest znacznie tańsze od bazowego Audi e-Tron, natomiast wariant BMW ix3 z wyższej półki cenowej jest droższy od wariantu Audi e-Tron z wyższej półki cenowej.

Średnio BMW ix3 kosztuje około 68 900 dolarów, a Audi e-Tron około 69 100 dolarów.

FAQ

Czy Audi e-Tron to niezawodny samochód?

Samochody luksusowe są zazwyczaj mniej niezawodne niż samochody z głównego nurtu. Jednak Audi plasuje się nieco wyżej niż większość samochodów luksusowych. Audi e-Tron nie wypada jednak najlepiej, jeśli chodzi o niezawodność. Na przykład, J.D. Power ocenia Audi e-Tron nieco powyżej średniej, co jest sprawiedliwe, ale nie wystarczająco dobre.

Który samochód jest szybszy – Audi e-Tron czy BMW ix3?

Audi e-Tron jest szybsze od BMW ix3. Modele Audi e-Tron 55 może przyspieszyć od 0 do 60 w 4,5 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 124 mph. Z kolei BMW ix3 przyspiesza od 0 do 60 w 6,8 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 112 mph.

Dlaczego Audi e-Tron jest tak nieefektywne?

Głównym powodem, dla którego Audi e-Tron jest tak mało wydajne w porównaniu do BMW ix3 jest to, że jest znacznie cięższe. Ze względu na swoją wagę, e-Tron zużywa więcej energii do pracy niż BMW ix3. Jest to również związane z konstrukcją i akumulatorem. Audi e-Tron jest wyposażone w akumulatory o mniejszej gęstości mocy, co oznacza większy pakiet akumulatorów do przechowywania większej ilości energii.

  Najlepsze BMW na wycieczkę

Który samochód jest tańszy w utrzymaniu – Audi e-Tron czy BMW ix3?

Jedną z najtrudniejszych rzeczy w posiadaniu luksusowego samochodu jest jego utrzymanie. Utrzymanie Audi e-Tron oraz BMW ix3 nie należy do łatwych rzeczy. Oba te samochody są drogie w utrzymaniu, ale wciąż tańsze niż ich benzynowe odpowiedniki. Jednak Audi e-Tron jest znacznie tańsze w utrzymaniu niż BMW ix3.

Który samochód jest bezpieczniejszy – Audi e-Tron czy BMW ix3?

Oba te samochody wyposażone są w najwyższej klasy funkcje bezpieczeństwa, które zapewnią bezpieczeństwo pieszym i pasażerom samochodu. Jednak Audi może pochwalić się większą liczbą funkcji bezpieczeństwa niż BMW. Niektóre z funkcji bezpieczeństwa, które można znaleźć w tych samochodach to automatyczne hamowanie awaryjne, elektroniczna kontrola stabilności i asystent utrzymania pasa ruchu.

Podsumowanie

Jeśli szukasz w pełni elektrycznego crossovera o wysokich osiągach, BMW ix i Audi e-Tron są dobrymi kandydatami. Te dwa luksusowe SUV-y z wyższej półki dysponują zaawansowaną technologią, świetnym zasięgiem, wieloma funkcjami bezpieczeństwa i osiągami na wysokim poziomie.

Niemniej jednak, BMW ix3 jest najlepszym rozwiązaniem dla osób, które chcą wydajności i wyjątkowego zasięgu. Z drugiej strony, Audi e-Tron najlepiej nadaje się dla osób, które pragną komfortu i prędkości. Podsumowując, są one zarówno fantastyczne w pełni elektryczne SUV-y.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z