BMW ix3 VS Volvo XC40 – które lepsze?

Volvo jest popularne z tworzenia bezpiecznych samochodów, natomiast BMW słynie z budowy pojazdów o wysokich osiągach. Marki te dołączyły do wyścigu samochodów w pełni elektrycznych i mają w swojej ofercie kilka samochodów. Po tym, jak BMW wprowadziło model ix3, konkuruje on teraz z Volvo xc40 i wieloma innymi elektrycznymi SUV-ami. Ale który samochód jest lepszy pomiędzy Volvo XC40 a BMW ix3?

To zależy od tego, czego szukasz. Jeśli zależy Ci na atrakcyjnej stylistyce, doskonałym przyspieszeniu i przemyślanej kabinie, Volvo XC40 jest samochodem dla Ciebie. Jeśli jednak zależy Ci na fantastycznym zasięgu, cichej jeździe i bardziej praktycznym samochodzie, BMW ix3 to SUV dla Ciebie.

Niezależnie od tego, jaki samochód wybierzesz, będziesz cieszyć się przyjemną i cichą jazdą w pełni elektrycznym samochodem. Wszystko zależy jednak od tego, czego szukasz w kompaktowym SUV-ie. Należy również zauważyć, że oba te samochody mają warianty, które mają lepsze osiągi niż modele podstawowe.

Który samochód jest lepszy – Volvo XC40 czy BMW ix3?

Wygląd zewnętrzny i wewnętrzny

BMW ix3 i Volvo XC40 wyglądają podobnie do swojego benzynowego rodzeństwa. Oba są pięknie zaprojektowane z atrakcyjnymi reflektorami i światłami tylnymi. Niemniej jednak, Volvo XC40 ma bardziej atrakcyjny przód i bok, podczas gdy BMW ix3 wygląda bardziej spektakularnie z tyłu.

W przeciwieństwie do oryginalnego BMW X3, BMW ix3 ma nieco powiększoną kratę chłodnicy, podczas gdy Volvo XC40 ma zamkniętą kratę. Ogólnie rzecz biorąc, oba samochody wyglądają elegancko i wszystko zależy od gustu i preferencji kupującego.

Jeśli chodzi o wnętrze, BMW ix3 jest bardziej luksusowe i komfortowe niż Volvo XC40. W przeciwieństwie do BMW ix3, które posiada sportowe fotele pokryte skórą Vernasca, Volvo XC40 ma wnętrze pozbawione skóry. Co więcej, ix3 jest bardziej praktyczny, dzięki czemu idealnie nadaje się dla rodziny.

  Czy BMW 328i jest niezawodne?

Nie oznacza to jednak, że Volvo XC40 nie jest praktyczne, ponieważ również może pomieścić do pięciu osób i ma przyzwoitą przestrzeń na nogi. Jeśli chodzi o przestrzeń ładunkową, BMW ix3 wciąż bije na głowę Volvo XC40, ponieważ ma więcej stóp sześciennych po złożeniu tylnej kanapy.

Wydajność

Volvo XC40 może i jest mniejsze od BMW ix3, ale ma lepsze osiągi niż to drugie. Owszem, Volvo XC40 korzysta z pakietu akumulatorów o pojemności 78 kWh i ma jednobiegową automatyczną skrzynię biegów, ale osiąga moc 402 KM i moment obrotowy 486 lb-ft, co jest hipnotyzujące.

Z drugiej strony, BMW ix3 korzysta z 80-kWh pakietu baterii, ale dostarcza tylko 282 KM i 295 lb-ft momentu obrotowego. Dodatkowo, Volvo XC40 rozwija prędkość maksymalną 112 mil na godzinę, czyli taką samą jak BMW ix3. Co więcej, ix3 potrzebuje 6,8 sekundy, aby przyspieszyć od 0 do 60, podczas gdy Volvo potrzebuje tylko 4,9 sekundy.

Zasięg

Jeśli chodzi o zasięg, BMW ix3 nadal jest liderem, ponieważ jego zasięg wynosi aż 285 mil. Wręcz przeciwnie, Volvo XC40 ma zasięg do 259 mil, co jest dobrym wynikiem, ale nie lepszym niż w przypadku BMW ix3.

Pojemność baterii

Jak wspomniano wcześniej, BMW ix3 jest wyposażone w pakiet akumulatorów o pojemności 80 kWh, podczas gdy Volvo XC40 posiada pakiet akumulatorów o pojemności 78 kWh. Tak więc, pakiet akumulatorów BMW ix3 jest bardziej wydajny niż pakiet akumulatorów Volvo. Z drugiej strony, naładowanie akumulatora BMW ix3 od 0% do 80% trwa tylko 34 minuty, podczas gdy naładowanie akumulatora Volvo zajmuje aż 40 minut.

  Czy samochody Tesla są dobre na wycieczki?

FAQ

Który samochód jest szybszy – BMW ix3 czy Volvo XC40

Jeśli uwielbiasz wyścigi drag racing i chcesz wybrać szybszy samochód pomiędzy Volvo XC40 a BMW ix3, Volvo bierze górę. Dzieje się tak, ponieważ Volvo XC40 może przyspieszyć od 0 do 60 w zaledwie 4,9 sekundy, co jest jednym z najlepszych wyników wśród w pełni elektrycznych SUV-ów.

Z drugiej strony, BMW potrzebuje 6,8 sekundy, aby przyspieszyć od 0 do 60, co jest jednym z najwolniejszych wśród w pełni elektrycznych SUV-ów. Jeśli chodzi o prędkość, oba te SUV-y mają maksymalnie 112 mph, co jest wystarczająco dobre.

Czy BMW ix3 jest bardziej niezawodne niż Volvo XC40?

Nie, Volvo XC40 jest bardziej niezawodne niż BMW ix3. Oprócz tego, że jest bezpieczniejsze niż BMW ix3, Volvo XC40 jest również bardziej niezawodne niż BMW ix3. Wynika to z faktu, że rejestruje mniej problemów na 100 pojazdów niż BMW. Jeśli więc niezawodność jest tym, czego szukasz, Volvo jest samochodem, który powinieneś rozważyć.

Który samochód jest tańszy w utrzymaniu – Volvo XC40 czy BMW ix3?

Oczywiście, Volvo XC40 jest tańsze w utrzymaniu niż BMW ix3. Ponieważ oba te kompaktowe SUV-y są samochodami luksusowymi, są one dość kosztowne w utrzymaniu, ale tańsze niż ich odpowiedniki z silnikami spalinowymi. Z drugiej strony, BMW są droższe w utrzymaniu z powodu kosztownych części zamiennych.

Poza tym samochody Volvo są bardziej niezawodne niż BMW, ponieważ nie psują się często. Oznacza to, że ogólny koszt naprawy i utrzymania jest znacznie niższy niż w przypadku BMW.

Czy Volvo XC40 jest warte swoich pieniędzy?

Tak, Volvo XC40 jest warte każdego wydanego na nie dolara. Ten w pełni elektryczny subkompaktowy SUV ma ładny wygląd zewnętrzny i wyrafinowane wnętrze. Wyposażono go również w wiele zaawansowanych technologicznie rozwiązań i systemów bezpieczeństwa. Co więcej, może pomieścić do 5 pasażerów, co jest w porządku, ale system infotainment jest nieco brakuje.

  Najlepszy olej silnikowy BMW

Który samochód jest bezpieczniejszy – Volvo XC40 czy BMW ix3?

Oba te samochody są bezpieczne, ponieważ są wyposażone w wysokiej klasy układy bezpieczeństwa, takie jak asystent utrzymania pasa ruchu, elektroniczny system stabilizacji toru jazdy i aktywny tempomat. Niemniej jednak to Volvo XC40 jest bezpieczniejszym samochodem, ponieważ zdobyło nawet nagrodę Top Safety Pick+, podczas gdy BMW ix3 nie zostało jeszcze poddane testom bezpieczeństwa.

Końcowe przemyślenia

Volvo XC40 jest najlepszym wyborem dla osób poszukujących stylowego, szybszego i bezpieczniejszego w pełni elektrycznego SUV-a, natomiast BMW ix3 jest idealne dla osób, które poszukują w pełni elektrycznego SUV-a o większym zasięgu, cichej jeździe i bardziej praktycznego samochodu.

Ponadto BMW ix3 jest droższe od Volvo XC40, a Volvo XC40 jest kompaktowe i ma mniej miejsca w bagażniku. Przed wyborem któregokolwiek z tych dwóch elektrycznych SUV-ów, ważne jest, aby poznać ich wady i zalety oraz dowiedzieć się, czy spełniają one Twoje potrzeby, czy nie.

Podsumowując, oba są doskonałymi samochodami, mimo że Volvo XC40 jest wyposażone w napęd na wszystkie koła, a BMW ix3 w napęd na tylne koła.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z