Najlepszy olej silnikowy BMW

Najlepszy olej silnikowy BMW

BMW zazwyczaj dzieli się zaleceniami dotyczącymi wszystkich części i płynów do swoich ukochanych pojazdów. W ciągu ostatnich kilku lat, ich zalecane oleje uległy zmianie, a co najważniejsze, różnią się w zależności od modelu Twojego samochodu. BMW zaleca stosowanie syntetycznych olejów silnikowych Pennzoil oraz BMW Twinpower 5W30 Synthetic.

Pennzoil Ultra Platinum – Najbardziej odpowiedni olej dla BMW

Od 2015 roku BMW rekomenduje Pennzoil jako najlepszy olej do silników BMW. Olej silnikowy Pennzoil Ultra Platinum 5W-30 to w pełni syntetyczny olej silnikowy 5W-30, który jest pozyskiwany wyłącznie z gazu ziemnego, dzięki zastosowaniu specjalnej opatentowanej przez Pennzoil technologii gas-to-liquid.

BMW twierdzi, że nie ma innego producenta olejów silnikowych, który zapewniałby taką ochronę dla silnika Twojego samochodu.

Pennzoil Ultra Platinum zapobiega utracie mocy przez silnik BMW i zapewnia dodatkową oszczędność paliwa, która według obliczeń wynosi do 550 mil rocznie. Porównanie zostało przeprowadzone na brudnym silniku.

Zapewnia on również niezrównaną ochronę przed osadami i pozwala potężnemu silnikowi Twojego luksusowego samochodu pozostać maszyną o wysokich osiągach, utrzymując go w stanie jak najbardziej zbliżonym do fabrycznej czystości przez cały okres użytkowania.

Co więcej, olej silnikowy najwyższej jakości, który wybrało BMW, utrzymuje tłoki samochodu w czystości znacznie większej niż konkurencja. Porównując czystość tłoków z najsurowszymi standardami branżowymi testu tłoków ILSAC GF-6 sequence IIIH, olej Pennzoil uzyskał wynik A++.

Pełna specyfika oleju silnikowego rekomendowanego przez BMW

Ten wysoce funkcjonalny olej silnikowy Pennzoil Ultra Platinum występuje również w opcjach zarówno do silników wysokoprężnych, jak i benzynowych.
● Lepkość oleju: 5W30
● ACEA A5 / B5 – 10; A5 / B5 – 12 (SAE 5W – 30, SAE 10W – 30)
ILSAC GF-5 Spełnia wymagania ILSAC GF-5 w zakresie oczyszczania i ochrony silnika.
Typ: Pełnosyntetyczny
API SN, SM, SL i SJ
ACEA A1 / B1 – 10, A1 /B1 – 12 (SAE 0W – 20, SAE 5W – 20, SAE 5W – 30, SAE 10W-30)
● Wymiary opakowania: 9 x 4 x 2,5 cala
Waga opakowania: 12,6 funta

  Dlaczego kierowcy BMW mają złą reputację?

Co sprawia, że Pennzoil Ultra Platinum jest dobrym olejem silnikowym dla BMW?

Lepkość 5W
Lepkość 5W oleju Pennzoil Platinum świetnie pasuje do silników BMW, ponieważ zapewnia odpowiednią ilość smarowania, tworząc grubą warstwę ochronną pomiędzy wszystkimi częściami silnika Twojego samochodu.

Działa cuda w zimnym i gorącym klimacie
Ten produkt olejowy jest odporny na zamarzanie i pozwala na szybsze uruchomienie Twojego ukochanego BMW w chłodniejsze dni, nawet jeśli temperatury są ujemne. Co więcej, jest on również odporny na parowanie i stanowi dobry wybór również w gorącym klimacie.
Działa jako środek czyszczący silnik odporny na wycieki
Olej Pennzoil Ultra Platinum absorbuje nadmierne ciepło, które pochodzi z Twojego silnika i chroni go przed przegrzaniem. Jest substancją odporną na wycieki dzięki zaawansowanej kombinacji składników akcesoryjnych.

Zalety i wady oleju silnikowego Pennzoil Ultra Platinum

Można śmiało powiedzieć, że zalecany przez BMW olej silnikowy jest bardzo bezpieczny w użyciu. Jedynym minusem, o którym wspomnieli niektórzy recenzenci, jest to, że niektóre pojazdy zaczęły zużywać więcej oleju niż zwykle.
Plusy
Pomimo tego, że jest to olej syntetyczny, podlega recyklingowi.
Odporny na zamarzanie i odparowywanie
Doskonała lepkość 5W
Smaruje silnik i zapobiega jego zużyciu
Działa jako środek czyszczący dla Twojej maszyny
Zwiększa przebieg
Wady
Musisz kupować różne oleje silnikowe do silników benzynowych i wysokoprężnych. Nie można używać tego samego w obu przypadkach.
Niektórzy recenzenci zgłosili zwiększone zużycie oleju w ich pojazdach przy użyciu tego produktu.

  Czy BMW M1 to supersamochód?

Przyzwoita alternatywa: Mobil 1 – 0W-40, 153669 Synthetic Motor Oil (syntetyczny olej silnikowy)

Innym dobrym olejem silnikowym, który może być stosowany w BMW, jest syntetyczny olej silnikowy Mobil 1 0W-40. Zapobiega on przedwczesnemu psuciu się silników i wydłuża ich żywotność poprzez zapobieganie powstawaniu uszkodzonych osadów i szlamu. Posiada również doskonałe parametry ochrony silnika przed zużyciem oraz znakomitą wydajność dzięki jednolitym cząsteczkom oleju syntetycznego, które zmniejszają tarcie.
Olej został specjalnie zaprojektowany, aby zaspokoić potrzeby zarówno silników benzynowych, jak i wysokoprężnych i zapewnia doskonałą wartość dla obu typów silników.

Zalety i wady oleju silnikowego Mobil 1

Największą zaletą oleju silnikowego Mobil 1 w porównaniu z olejem Pennzoil jest fakt, że można go z łatwością stosować zarówno w silnikach benzynowych, jak i wysokoprężnych.
Zalety
Jest bezpieczny w użyciu zarówno w silnikach benzynowych, jak i wysokoprężnych.
Znacznie zwiększa oszczędność paliwa
Chroni silnik Twojego samochodu przed zużyciem, nawet podczas ekstremalnej jazdy
Utrzymuje silnik w czystości
Świetna kontrola lepkości
Wady
Klienci krytykują produkt, ponieważ otrzymali tylko 4,3 kwarty oleju, pomimo 5-cio kwartowego pojemnika, w którym jest dostarczany.
Niektóre produkty mogą mieć wadliwy pojemnik lub uszkodzoną nakrętkę opakowania.

Większość negatywnych opinii o produkcie Mobil 1 dotyczy opakowania, a nie samego produktu. W końcu na Twoją decyzję mogą wpłynąć opcje cenowe i dostępność. Te dwa produkty nie są jedynymi odpowiednimi, ale niezależnie od tego, co wybierzesz, upewnij się, że kupujesz produkt, który jest zatwierdzony lub zalecany przez BMW.

  Czy samochody BMW z napędem na tylne koła dobrze radzą sobie na śniegu?

Things to consider when choosing an engine oil

Czy można używać dowolnego typu oleju syntetycznego w BMW?

Ogólnie rzecz biorąc, w BMW można stosować każdy rodzaj oleju syntetycznego, ale należy pamiętać, że wszystkie silniki są zaprojektowane do pracy z określonym rodzajem oleju. Stosowanie innego typu oleju może skrócić żywotność silnika Twojego samochodu. Staraj się kupować olej syntetyczny zalecany w instrukcji obsługi Twojego samochodu. Od 2015 roku BMW zaleca stosowanie oleju Pennzoil Platinum.

Co jest ważne przy zakupie odpowiedniego oleju do Twojego BMW?

Zazwyczaj do każdego samochodu dołączona jest zalecana marka i rodzaj oleju. Ale ważniejsza od marki oleju silnikowego jest klasa lepkości. Jeśli pomylisz lepkość oleju, Twój silnik będzie miał krótszą żywotność i obniżony poziom smarowania. Jeśli przeczytasz w instrukcji obsługi swojego samochodu, że wymaga on lepkości na poziomie 10W-30 i używa oleju syntetycznego, kup ten typ i nie eksperymentuj.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z