Co jest bezpieczniejsze – BMW czy Mercedes?

Co jest bezpieczniejsze - BMW czy Mercedes?

Niemieckie samochody są popularne dzięki wysokiej klasy inżynierii i innowacjom. To one są odpowiedzialne za wprowadzenie różnych technologii bezpieczeństwa samochodowego, takich jak elektroniczne programy stabilizacji i hamulce przeciwblokujące.

Obie te marki produkują bezpieczne pojazdy, ale Mercedes jest bezpieczniejszy niż BMW. Nie oznacza to, że samochody BMW nie są bezpieczne, ale wskazuje, że samochody Mercedesa są nieco bezpieczniejsze niż BMW. Mercedes-Benz i BMW to jedne z najbezpieczniejszych marek samochodów luksusowych klasy średniej na rynku.
Aby samochód mógł zostać uznany za bezpieczny, musi przejść testy zderzeniowe. Dwie główne instytucje, które przeprowadzają testy zderzeniowe w USA to Insurance Institute for Highway Safety (IIHS) oraz National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA). Przed zakupem upewnij się, że wybrany przez Ciebie samochód przeszedł testy zderzeniowe.
W przeciwieństwie do większości marek samochodów, BMW i Mercedes nie tylko posiadają standardowe funkcje bezpieczeństwa, ale również mogą pochwalić się zaawansowanymi funkcjami bezpieczeństwa. Mercedes może być bezpieczniejszy niż BMW, ale obie te marki samochodów są bezpieczne dzięki wielu doskonałym funkcjom.
Oto niektóre z kluczowych funkcji bezpieczeństwa w luksusowych samochodach Mercedes i BMW:

Funkcje bezpieczeństwa BMW

BMW jest wyposażone w szereg funkcji bezpieczeństwa, które zapewnią bezpieczeństwo pasażerom, nawet podczas wypadku.

BMW Assist

BMW Assist to wyjątkowy system bezpieczeństwa, który odróżnia BMW od innych samochodów. Mechanizm ten wysyła sygnał SOS w razie kolizji. Dzięki Globalnemu Systemowi Pozycjonowania (GPS), który jest połączony z telefonem bezprzewodowym, samochód można zlokalizować w ciągu kilku minut.

Active Driving Assist

Aktywny system wspomagania jazdy to standardowy system bezpieczeństwa BMW. Obejmuje on automatyczne hamowanie awaryjne przy niskich prędkościach, ostrzeganie przed kolizją z przodu, ostrzeganie o ruchu poprzecznym z tyłu, ostrzeganie o martwym polu, automatyczne hamowanie awaryjne z tyłu oraz ostrzeganie o niezamierzonej zmianie pasa ruchu. BMW X5 posiada dodatkowe zaawansowane funkcje, takie jak asystent utrzymywania pasa ruchu, asystent jazdy w korku, asystent hamowania awaryjnego i automatyczna zmiana pasa ruchu.

  Czym jest pakiet BMW Premium?

Wyświetlacz Head up

Wyświetlacz head-up pozwala kierowcy skoncentrować się na drodze przed pojazdem podczas obsługi lub przeglądania informacji na wyświetlaczu. Funkcja ta wyświetla informacje bezpośrednio w polu widzenia kierowcy, dzięki czemu kierowca może je dość szybko przetworzyć. Niektóre z wyświetlanych danych obejmują ograniczenia prędkości i ostrzeżenia o kolizji.

Intuicyjna technologia

Jednym z głównych powodów, dla których kierowcy powodują wypadki, jest zabawa z technologią. System informacyjno-rozrywkowy BMW iDrive 6.0 jest bardzo inteligentny i dba o bezpieczeństwo kierowcy. Na przykład, sterowanie gestami umożliwia kierowcy zwiększanie głośności i odbieranie połączeń poprzez przesunięcie ręki przed wyświetlaczem.

Zdalny widok dookoła pojazdu

Zdalny widok otoczenia to kolejna interesująca funkcja bezpieczeństwa dostępna w kilku wybranych modelach BMW. Można ją znaleźć tylko w modelach serii 5 i X SAV. Za pomocą aplikacji BMW App w telefonie możesz zadbać o bezpieczeństwo swojego samochodu bez konieczności przebywania w pobliżu. Aplikacja powiadomi Cię, gdy włączy się alarm.

Funkcje bezpieczeństwa Mercedesa

Samochody Mercedes-Benz mają jedne z najlepszych systemów bezpieczeństwa na rynku. Oto niektóre z funkcji bezpieczeństwa, które sprawiają, że Mercedes jest bezpieczny:

Technologia Pre-Safe

Technologia Pre-Safe ostrzega kierowcę o zbliżającym się niebezpieczeństwie. Pomaga również samochód, aby przygotować się do kolizji przez zamknięcie okien i szyberdachu, dokręcania pasów bezpieczeństwa i regulacji przednich zagłówków. To jeden z najlepszych systemów bezpieczeństwa, jakie można znaleźć w samochodach luksusowych.

Technologia Pre-Safe Brake i Distronic Plus

Oprócz technologii Pre-Safe, Mercedes oferuje również Pre-Safe Brake i Distronic Plus. Technologia ta zaczyna hamować, gdy wyczuje, że może dojść do wypadku. Ponadto, ostrzega ona kierowcę i inicjuje działanie technologii Pre-Safe.

  Które Mercedesy mają silniki V8?

Dochodzenie powypadkowe

Mercedes posiada program badania wypadków, który pomaga im ustalić przyczynę wypadku. Zebrane informacje są wykorzystywane do tworzenia lepszych systemów bezpieczeństwa dla swoich samochodów. Program badania wypadków Mercedesa oblicza kąty kolizji, prędkość samochodu i wiele innych.

Aktywny system utrzymywania pasa ruchu i aktywny system monitorowania martwego pola

Ponieważ wypadki mogą zdarzyć się z każdego kierunku, Mercedes-Benz zdecydował się na wprowadzenie aktywnego asystenta pasa ruchu, aby zapewnić Państwu bezpieczeństwo. Asystent pasa ruchu będzie śledził Twoją jazdę i dbał o to, byś znalazł się na właściwym pasie. Jeśli wykryje, że zjeżdżasz z pasa ruchu, wprawi kierownicę w drgania.
Aktywny system monitorowania martwego pola pomaga kierowcy wykryć pojazdy, których może nie być w stanie dostrzec w lusterku wstecznym.

Night View Assist Plus

Night View Assist Plus wykorzystuje specjalną kamerę i niewidzialne wiązki podczerwieni, które pozwalają kierowcy dostrzec przeszkody na drodze. Jest to niezwykle istotne, ponieważ pozwala uniknąć potrącenia osób lub zwierząt w ciemności. Dodatkowo, samochody Mercedes-Benz wyposażone są w aktywne reflektory full-LED, które zapewniają wyjątkową moc w nocy.

Adaptacyjny asystent świateł drogowych

Ta funkcja bezpieczeństwa zapobiega wypadkom, obliczając odblaski od nadjeżdżających pojazdów. Na podstawie tych danych generowane jest odpowiednie oświetlenie, które nie razi innych kierowców na drodze. Dzięki wyspecjalizowanym kamerom, które skanują drogę przed pojazdem w poszukiwaniu świateł wytwarzanych przez nadjeżdżające pojazdy.

Mercedes vs BMW

Który samochód ma lepsze funkcje bezpieczeństwa – BMW czy Mercedes?

Zarówno BMW, jak i Mercedes posiadają doskonałe funkcje bezpieczeństwa. Posiadają jedne z najlepszych poduszek powietrznych w branży i kilka funkcji bezpieczeństwa. Mercedes-Benz posiada najlepsze funkcje bezpieczeństwa, a technologia PRE-SAFE jest jedną z najbardziej zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa na rynku.

  Czy Mercedes produkuje samochody elektryczne?

Która marka samochodu jest lepsza – BMW czy Mercedes-Benz?

To zależy od tego, czego szukasz. Marki samochodów Mercedes i BMW cieszą się doskonałą reputacją, która jest nieporównywalna z innymi markami samochodów luksusowych klasy średniej. BMW oferuje najlepsze sportowo wyglądające samochody luksusowe, podczas gdy Mercedes zapewnia najbardziej komfortowe samochody luksusowe.
Jeśli chcesz komfort i luksus, Benz ma przewagę nad BMW. Ale jeśli chcesz wydajność i łatwość obsługi, to samochód BMW jest lepszy. Nawet jeśli Mercedes ma kosztowne części zamienne, BMW jest droższe w utrzymaniu. Tak więc, marka luksusowego samochodu, którą wybierzesz będzie zależała od Twoich potrzeb i upodobań.

Końcowe przemyślenia

Mercedes i BMW są rywalami od wielu lat. Samochody Mercedes są bardziej luksusowe, komfortowe i bezpieczniejsze niż BMW, podczas gdy BMW są stylowe, przyjazne dla użytkownika i mają wyjątkowo dobre osiągi w porównaniu z Mercedesami. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, oba te samochody są niezawodne, chociaż Mercedes ma nieco lepsze funkcje bezpieczeństwa niż BMW.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z