Co to jest Mercedes BlueTec?

Co to jest Mercedes BlueTec?

Mercedes-Benz jest liderem w dziedzinie najbardziej innowacyjnych technologii motoryzacyjnych na rynku. Nic więc dziwnego, że wymyślili technologię BlueTec, która jest wielką innowacją.

Technologia BlueTec Mercedes-Benz to technologia czystego oleju napędowego. Pojazdy z silnikami wysokoprężnymi zyskują coraz większą popularność na całym świecie dzięki swojej ekonomiczności. W przeszłości ludzie myśleli o dieslach jako o cechach ciężarówek, ale ich wydajność sprawiła, że wiele osób zaczęło używać samochodów z silnikami wysokoprężnymi.
Niezależnie od tego, czy chcą Państwo mieć samochód ciężarowy, luksusowy SUV czy furgonetkę Mercedes-Benz z BlueTec, mogą go Państwo dostać. Inżynieria BlueTec ogranicza emisję zanieczyszczeń, co przyczynia się do ochrony środowiska. Technologia ta w znacznym stopniu przyczyniła się do reputacji Mercedes-Benz jako jednego z najbardziej ekologicznych producentów samochodów na świecie.

Jakie są korzyści z BlueTec?

Technologia BlueTec przynosi wiele korzyści zarówno kierowcom, jak i środowisku naturalnemu. Ponieważ zmniejsza ona zanieczyszczenie środowiska, kierowcy mogą cieszyć się cichszym i bardziej wydajnym silnikiem bez kompromisów w zakresie mocy. Zapewnia również lepszą ekonomię zużycia paliwa, która jest o około 6 do 8 mil na galon wyższa niż w przypadku odpowiedników zasilanych gazem.
Najlepsze jest to, że nie trzeba iść na kompromis w zakresie funkcji, ponieważ istnieje wiele modeli Mercedes BlueTec do wyboru. Na przykład, można wybrać Mercedes-Benz BlueTec SUV, van lub model Klasy E.

Które modele Mercedesa mają BlueTec?

Mercedes-Benz E 350 BlueTec

Jednym z najpopularniejszych pojazdów Mercedes-Benz BlueTec na rynku jest Mercedes-Benz E 350 BlueTec. Samochód ten wyposażony jest w 3,0-litrowy silnik turbo V6 diesel, który dostarcza do 210 koni mechanicznych przy 3400 obr/min. Posiada również napęd na tylne koła i ma efektywne połączone zużycie paliwa 25 mpg.
Ponieważ jest on wyposażony w BlueTec, ten samochód ma wyjątkową ocenę EPA gazów cieplarnianych 5, jeśli chodzi o emisję. Emisja dwutlenku węgla jest na 15.000 mi / rok.
Z taką wydajnością i niższą emisją, będziesz zadowolony z tego samochodu. Nowy Mercedes E 350 BlueTec sportowy sedan idzie na około 53.000 dolarów.

  Jaki jest największy sedan Mercedesa?

Mercedes-Benz GL 350 BlueTec

Jeśli szukasz najlepszego SUV-a Mercedes-Benz z technologią BlueTec, pokochasz model Mercedes-Benz GL 350 BlueTec. Ten potężny SUV ma medianę ceny 60 000 dolarów, co jest w porządku dla jego wyjątkowych funkcji i wydajności. Z pewnością spodobają Ci się również zaawansowane technologicznie i luksusowe funkcje Mercedesa.
GL 350 BlueTec 4Matic z napędem na wszystkie koła może pochwalić się 3,0-litrowym silnikiem turbo-diesel V-6 z chłodzeniem międzystopniowym, który dostarcza do 240 koni mechanicznych. Charakteryzuje się on również doskonałą oszczędnością paliwa i posiada wynik EPA 26 mpg autostrady i 19 mpg miasto.
Podobnie jak w przypadku innych topowych SUV-ów Mercedesa, model Mercedes GL 350 BlueTec jest komfortowy i posiada wiele funkcji bezpieczeństwa. Niektóre z funkcji bezpieczeństwa, że pochodzi z obejmują wspomaganie hamowania, widzenie w nocy, elektroniczna kontrola stabilności, ostrzeżenie o opuszczeniu pasa ruchu i kontroli trakcji. Jest to jeden z najtańszych SUV-ów Mercedesa z technologią BlueTec.

Mercedes-Benz Sprinter BlueTec

Mercedes-Benz Sprinter BlueTec to samochód o wszechstronnym zastosowaniu. Dlatego przez wielu uważany jest za najlepszego vana do przewozu pasażerów i ładunków. Nabywcom spodoba się jego system napędu na cztery koła, który pozwala mu na jazdę w każdym terenie. Mimo że jest drogi, wart jest każdego wydanego na niego dolara.
Furgonetka kosztuje około 36 000 dolarów, co jest dość wysoką ceną w porównaniu z innymi furgonetkami. Jednakże, jest on wyposażony w 3,0-litrowy silnik V6 z turbodoładowaniem, który dostarcza aż 188 KM mocy. Ponadto, ma doskonałą oszczędność paliwa 16 mpg w mieście i 20 mpg na autostradzie.

  Który Mercedes ma najlepsze i najwygodniejsze fotele?

What you need to know about BlueTec

Co oznacza BlueTec w Mercedesie?

BlueTec to technologia opracowana przez Mercedes-Benz, której celem jest obniżenie emisji spalin przez pojazdy z silnikami wysokoprężnymi, a dokładniej tlenków azotu (NOx). Jest to również nazwa marketingowa silników Mercedes-Benz wyposażonych w zaawansowaną technologię redukcji tlenków azotu w celu kontroli emisji spalin w samochodach z silnikami wysokoprężnymi.

Jak działa BlueTec?

Mówiąc najprościej, technologia ta pozwala silnikowi kontrolować emisję spalin, przepychając je przez katalizator, gdzie mieszają się z AdBlue (dodatek na bazie wody), w wyniku czego powstaje tlen i azot.
W szczegółach, technologia BlueTec działa poprzez system selektywnej redukcji katalitycznej, który wykorzystuje olej napędowy, a system adsorberów tlenku azotu, zwany DeNOx przez Mercedes. System ten wykorzystuje utleniający konwerter katalityczny i filtr cząstek stałych zmieszany z innymi systemami redukującymi tlenki azotu.
Części silnika BlueTec obejmują wysokociśnieniowy wtrysk paliwa, który zapewnia optymalne działanie i ciśnienie. Posiada on również turbosprężarkę o zmiennych łopatkach, która zwiększa moc spalania oraz płynny roztwór AdBlue, który jest wtryskiwany do wydechu, aby zamienić tlenki azotu na tlen i azot, które są korzystne dla środowiska.

Czy silniki Mercedes BlueTec są niezawodne?

Silniki Mercedes-Benz BlueTec mogą być bardziej przyjazne dla środowiska niż silniki konwencjonalne, ale nie są zbyt niezawodne. Wynika to z faktu, że aby pozostały wydajne, wymagają stałego serwisowania. Jeśli nie będą Państwo o nie dbać, z wiekiem pojawią się różne problemy.

  Czym jest Brabus dla Mercedes-Benz?

Co oznacza BlueEfficiency w Mercedesie?

BlueEfficiency jest znakiem towarowym używanym przez Mercedes-Benz, aby wskazać, że samochód jest zarówno ekonomiczny, jak i przyjazny dla środowiska. Głównym celem BlueEfficiency jest obniżenie poziomu zanieczyszczeń wytwarzanych przez pojazdy Mercedesa. Jeśli więc zwracasz uwagę na emisję dwutlenku węgla, zawsze możesz wybrać samochód Mercedesa z tym znakiem towarowym.

Jaka jest różnica między BlueTec i BlueEfficiency?

Obie te technologie były dostępne w tym samym czasie. Jednak BlueTec jest wyposażony w system AdBlue, który obniża emisję tlenków azotu, ale zwiększa emisję dwutlenku węgla. Ponadto zwiększa on zużycie paliwa. System BlueTec jest również mniejszy o około 10 KM i nieco wolniej przyspiesza niż BlueEfficiency.

Przyjazny dla środowiska i oszczędny w zużyciu paliwa

Jeśli jesteś świadomy ekologicznie i chcesz oszczędzać paliwo, wybór samochodu Mercedes-Benz BlueTec jest świetną opcją. Cena początkowa i koszty utrzymania samochodu mogą być nieco wyższe, ale zaoszczędzisz na paliwie i zmniejszysz emisję CO2 do środowiska.
Pojazdy hybrydowe i elektryczne mogą pozostać na rynku, ale technologia BlueTec jest przełomem, jeśli chodzi o pojazdy napędzane silnikami wysokoprężnymi. Dlatego jeszcze przez wiele lat będzie ona w użyciu. Niezależnie od tego, czy chcą Państwo mieć samochód dostawczy, SUV czy ciężarówkę, Mercedes-Benz ma do zaoferowania różne modele pojazdów z technologią BlueTec.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z