Jaki jest największy sedan Mercedesa?

Jaki jest największy sedan Mercedesa?

Mercedes-Benz jest popularny dzięki swoim luksusowym, komfortowym, wydajnym i niezawodnym pojazdom. Ale jaki jest największy sedan Mercedesa na świecie?

Największym sedanem Mercedesa jest Klasa S. Klasa E jest również dość duża, ale nie tak duża jak Klasa S. Poza tym Klasa S jest najbardziej przestronnym Mercedesem wewnątrz i może pomieścić do 5 pasażerów. Ma też największą pojemność bagażnika spośród wszystkich sedanów Mercedesa – 18,5 stopy sześciennej.

Jak Mercedes Klasy S wypada na tle innych Mercedesów pod względem przestrzeni?

Mercedes Klasy S jest największym sedanem Mercedesa na rynku, ale o ile większy jest ten samochód? Mimo że wypada dobrze we wszystkich kategoriach komfortu pasażerów, niektóre Mercedesy są lepsze w niektórych dziedzinach. Oto jak Mercedes Klasy S wypada w porównaniu z innymi sedanami Mercedesa pod względem przestrzeni:

 A-ClassC-ClassE-ClassS-Class
Number of seats5555
Length (in.)179.1184.5193.8206.6
Wheelbase (in.)107.4111.8115.7124.6
 Front Headroom (in.)40.337.141.439.7
Rear Legroom (in.)33.935.236.234.1
Cargo Capacity (cu. ft.)8.612.613.118.7

Cechy Mercedesa Klasy S

Oprócz tego, że jest to największy sedan Mercedesa na rynku, Klasa S może pochwalić się szeroką gamą funkcji. Należą do nich:

Design

Gdy Klasa S sunie po autostradzie, łatwo zrozumieć, dlaczego jest uważana za najlepszy samochód na świecie. Ten wyrafinowany samochód ma nieskazitelnie czysty wygląd zewnętrzny, który wprawia przechodniów i innych kierowców w zachwyt. To prawdziwa definicja luksusu i bogactwa.
Z łatwością dostrzeżesz przemyślane, w pełni diodowe oświetlenie zewnętrzne. Dodatkowo, posiada 19-calowe, wieloramienne koła, które nadają mu majestatyczny wygląd. Co więcej, posiada on panoramiczny dach, który wprowadza do wnętrza naturalne oświetlenie i jednoczy pasażerów z naturą. Samochód można również dostosować do własnych potrzeb dzięki stylizacji nadwozia AMG i 20-calowym, wieloramiennym obręczom kół.
Wnętrze Mercedesa Klasy S jest nie z tego świata. Nie tylko obrazuje luksus i komfort, ale zostało wykonane ręcznie, aby zapewnić dbałość o szczegóły. Podobnie jak większość modeli Mercedesa z wyższej półki, wnętrze posiada unikalne oświetlenie LED, które sprawia, że ożywa.

  Które Mercedesy mają napęd na przednie koła?

Osiągi

Jeśli chodzi o osiągi, spodoba Ci się, że Klasa S jest jednym z najlepiej prowadzących się pojazdów na drodze. Wyposażona jest w silnik 4.0L V8 Biturbo. Dodatkowo, posiada automatyczną skrzynię biegów 9G-Tronic zapewniającą wyjątkowe osiągi.
System ECO start/stop upraszcza pracę kierowcy, a dynamiczny wybór sprawia, że wybieranie różnych funkcji samochodu jest bezproblemowe. Ponadto, kierownica wyposażona jest w przyciski dotykowe, co zapewnia przyjazną obsługę. Podsumowując, z pewnością spodoba Ci się ogólna wydajność tego luksusowego samochodu.

Luksus

Klasa S posiada mnóstwo luksusowych funkcji, które zapewniają użytkownikowi doznania jak żadne inne. Dzięki luksusowym funkcjom, takim jak podgrzewane, 16-stopniowe fotele przednie z pamięcią ustawień, zdalny start za pomocą aplikacji mobilnej Mercedes me, skórzana tapicerka Nappa, 64-kolorowe, 3-strefowe oświetlenie LED i wiele innych.

Cechy bezpieczeństwa

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, niewiele luksusowych marek może się równać z Mercedesem. Możesz więc zrelaksować się wiedząc, że prowadzisz jeden z najbezpieczniejszych samochodów na drodze. Wśród godnych uwagi elementów bezpieczeństwa Klasy S znajdują się aktywny system wspomagania hamowania, system wspomagania uwagi, system wspomagania martwego pola, system wzywania pomocy Mercedes-Benz, Pre-Safe, system kontroli magicznej widoczności oraz system alarmowy zapobiegający kradzieży.

Multimedia/Rozrywka

Mercedes Klasy S może pochwalić się również wieloma funkcjami rozrywkowymi. Posiada 12,3-calowy wyświetlacz centralny o wysokiej rozdzielczości oraz 12,3-calowy cyfrowy zestaw wskaźników. Są one ergonomicznie rozmieszczone, aby ułatwić obsługę. Wyświetlacz head-up nie rozprasza kierowcy podczas prowadzenia i obsługi samochodu, dzięki czemu może on skupić wzrok na drodze.
Inne warte uwagi funkcje multimedialne obejmują nawigację sterowaną za pomocą klawiatury dotykowej, system dźwięku przestrzennego Burmester, strumieniowe przesyłanie dźwięku przez Bluetooth, system Android auto, zaawansowane sterowanie głosowe, Apple Carplay i wiele innych.

  Najlepszy Mercedes RV

Gwarancja

Przy zakupie tego luksusowego sedana Mercedes-Benz zapewni Ci premierowy serwis przez 4 lata lub 40 000 mil. Należy jednak pamiętać, że ten samochód nie jest tani, ponieważ za jeden z modeli Klasy S trzeba zapłacić 91 000 dolarów lub więcej.

Common questions about Mercedes sedans

Jaki jest najlepszy sedan Mercedesa?

Najlepszym sedanem Mercedesa jest Klasa S. Ten samochód to prawdziwa definicja luksusu i bogactwa. Jest on również wyposażony w najnowsze technologie w branży, co stawia go ponad większością sedanów na świecie. Mimo, że Klasa E ma prawie podobne cechy do Klasy S, to cechy Klasy S wciąż się wyróżniają.

Który z nich jest lepszy – Mercedes Klasy E czy Klasy S?

Oba te modele Mercedesa to jedne z najlepszych sedanów na rynku. Są to również jedne z największych sedanów, dzięki czemu są przestronne i wygodne. Jednak Klasa S jest klasą samą w sobie. Klasa E może być wygodna, ale Klasa S oferuje coś więcej niż komfort.
To prawdziwa definicja luksusu i komfortu. Jedynym wyzwaniem jest to, że Klasa S jest dość droga, ponieważ jej model bazowy jest droższy od Klasy E. Jeśli chodzi o niezawodność, Klasa E jest najlepszym wyborem za te pieniądze.

Która klasa Mercedesa jest najlepsza?

To zależy od Państwa potrzeb, budżetu i wymagań. Jeśli chcą Państwo sedana, Klasa E jest najlepszą opcją, ponieważ nie jest bardzo droga, ale oferuje znakomite funkcje i osiągi. Ale jeśli jesteś off-roaderem, to docenisz Klasę GLS, która jest jednym z najlepszych SUV-ów na rynku.

  Który jest lepszy, Mercedes czy Jaguar?

Czy Mercedes Klasy S jest przystępny cenowo?

Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, zapomnij o Mercedesie-Benz Klasy S. W tej klasie znajdują się wyłącznie samochody z najwyższej półki. Ceny nowego Mercedesa Klasy S zaczynają się od 91 300 dolarów, co jest dość kosztownym wydatkiem. Cena będzie jeszcze wyższa, jeśli zdecydujesz się na wersję Maybach. Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę gotówki, rozważ Klasę E.

Bottom line

Mercedes-Benz Klasy S to największy sedan Mercedesa na rynku. Mierząc 5246 mm długości, 1899 mm szerokości i 1494 mm wysokości, ten samochód jest bardzo duży. Ma również rozstaw osi wynoszący 3165 mm. Tak więc, jeśli przestrzeń i komfort są tym, czego szukasz, pokochasz tego sedana.
Mercedes Klasy E jest dość duży, ale nie tak duży jak Klasa S. Jednak dodatkowe centymetry, z którymi ten samochód przychodzi nie są za darmo. Będziesz musiał rozstać się z dobrą ilością pieniędzy, aby nabyć jeden z największych sedanów na rynku.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z