Co to jest zestaw Mercedes Tirefit?

Zestaw Mercedes TIREFIT to dostarczany i firmowany przez Mercedes-Benz zestaw do naprawy opon, który składa się z kompresora i butelki wypełnionej uszczelniaczem do opon, przeznaczonym do uszczelniania przebić opon spowodowanych przez gwoździe i podobne przedmioty. Większość nowszych modeli Mercedes Benz jest wyposażona w zestaw TIREFIT, ponieważ zajmuje on mniej miejsca i jest tańszy niż pełnowymiarowe koło zapasowe.

Jeśli opona ulegnie przebiciu, należy użyć tego zestawu naprawczego do wypełnienia przebicia tylko wtedy, gdy przebicie nie jest większe niż 4 mm lub 0,16 cala i tylko wtedy, gdy przebicie znajduje się na powierzchni styku opony z podłożem. Jeśli przebity obszar jest większy niż wymieniony, należy wezwać pomoc drogową i nie próbować prowadzić samochodu.

Mercedes twierdzi, że za pomocą tego zestawu można łatwo uszczelnić przebicie, co powinno dać nam dodatkowe 150 mil jazdy z prędkością do 50mph. Oczywiście, nie jest to gwarantowane i wszystko zależy od tego, jak poważne jest przebicie i jak dobrze uda Ci się go uszczelnić.

W tym artykule przeprowadzimy Cię przez kolejne kroki związane z tym, jak i kiedy używać zestawu oraz podamy wszystkie niezbędne informacje, których potrzebujesz, aby jak najlepiej uszczelnić oponę.

Kiedy i jak mogę używać zestawu Mercedes TIREFIT?

Jak już wcześniej wspomniano, zestaw ten można stosować tylko wtedy, gdy średnica przebicia nie przekracza 4 mm lub 0,16 cala. Należy również unikać stosowania zestawu Mercedes TIREFIT, gdy temperatura na zewnątrz jest niższa niż 4ºF lub -20ºC.

  Czy Mercedes Klasy C ma wentylowane fotele?

Aby użyć zestawu, należy upewnić się, że pojazd jest zaparkowany w bezpiecznym miejscu, z dala od ruchu ulicznego i zagrożeń środowiskowych. Najpierw należy podłączyć zestaw, postępując zgodnie z instrukcjami podanymi w opakowaniu. Następnie trzeba będzie podłączyć kompresor do gniazdka 12V, aby go zasilić i podłączyć wąż do opony.

Włącz kompresor i pamiętaj, aby stale monitorować ciśnienie. Kompresor jest początkowo będzie wypełnić oponę z uszczelniaczem , który i następnie powinien również powietrze w górę opony. Proces ten należy kontynuować, aż ciśnienie w oponie osiągnie wartość około 2,0 bara/29PSI/200 kPa.

Nie należy uruchamiać kompresora bez przerwy na dłużej niż 10 minut, ponieważ może się przegrzać. Jeśli ciśnienie w oponie jest niższe niż 2,0 bar, należy wyłączyć kompresor i powtórzyć proces po kilku minutach. Pamiętaj również, aby pomiędzy kolejnymi sesjami pompowania powoli przetaczać opony.

Sprężarka nie jest w stanie osiągnąć zalecanego ciśnienia

Jeśli wszystko przebiega prawidłowo, kompresor powinien w końcu napompować oponę i można jechać. Jednak nie zawsze tak się dzieje i jeśli opona jest zbyt uszkodzona, nie będzie można jej napompować do ciśnienia 2,0 bar.

Oznacza to, że zestaw Mercedes TIREFIT nie jest w stanie napompować opony, ponieważ jest ona zbyt zniszczona. W tym momencie najlepiej zadzwonić po pomoc drogową lub skontaktować się z kimś, kto może dostarczyć odpowiednie koło zapasowe i oponę.

Niezależnie od tego, co zrobisz, pamiętaj, aby nie prowadzić samochodu, ponieważ niedopompowana opona może spowodować wiele problemów, począwszy od uszkodzenia koła, a skończywszy na utracie kontroli nad pojazdem i spowodowaniu wypadku. Nie wolno ci prowadzić samochodu z oponą bez powietrza, bez względu na to, czy jesteś blisko domu, czy nie.

  Czy można jeździć Mercedesem bez dodatkowego akumulatora?

Potencjalne problemy związane z użyciem zestawu Mercedes TIREFIT

Zestaw Tirefit Mercedesa może być naprawdę przydatnym narzędziem w nagłych przypadkach, ponieważ może szybko napompować lekko lub średnio uszkodzoną oponę i w większości przypadków umożliwić dotarcie do celu. Użycie zestawu TIREFIT może jednak prowadzić do zatrucia lub różnego rodzaju obrażeń.

Podczas pracy z zestawem TIREFIT należy używać pary rękawic przemysłowych i starać się trzymać szczeliwo z dala od oczu, ubrania, skóry i nosa. Jeśli skóra lub oczy wejdą w kontakt z uszczelniaczem do opon, należy jak najszybciej spłukać go wodą, ponieważ może to spowodować podrażnienia skóry.

Nie należy również uruchamiać sprężarki na dłużej niż 10 minut w jednym cyklu, ponieważ może to spowodować jej przegrzanie. Na koniec należy pamiętać o dostosowaniu prędkości jazdy do maksymalnie 50 mph, jeżeli do napompowania opony użyto zestawu TIREFIT. Pamiętaj też, aby sprawdzać oponę co kilka mil, aby mieć pewność, że wszystko jest w porządku.

Sekcja FAQ

Czy zestawy do pompowania opon są lepsze od opon zapasowych?

Nie, nie są. Dopasowana, pełnowymiarowa opona zapasowa jest o niebo lepsza od zestawu do pompowania, ale te zajmują o wiele za dużo miejsca i już dawno zostały porzucone przez Mercedesa i wiele innych marek premium.

Pełnowymiarowa opona zapasowa to nie to samo, co przebita opona, ponieważ opona zapasowa ma prawdopodobnie nowszy wzór bieżnika, co oznacza, że poziom przyczepności obu opon nie będzie taki sam. Co więcej, mała opona zapasowa jest również lepsza niż zestaw do pompowania, ale nie jest tak użyteczna jak pełnowymiarowa opona zapasowa.

  Który Mercedes jest nielegalny w USA?

Czy zestaw Mercedes TIREFIT należy do wyposażenia seryjnego?

Wszystkie modele Mercedesa są wyposażone w jakiś sposób rozwiązania problemu przebitej opony, a najnowsze modele są standardowo wyposażone w zestaw TIREFIT. Starsze modele Mercedesa były wyposażone w pełnowymiarowe opony zapasowe, a niektóre z nich, jak Mercedes Benz G-Class, oferują je do dziś.

Jeśli Państwa Mercedes nie posiada zestawu TIREFIT w bagażniku, to warto w niego zainwestować, ponieważ może się przydać w przypadku przebicia opony.

Czy warto stosować opony typu run-flat?

Na oponach run-flat można jeździć nawet po ich przebiciu, ale jest to ograniczone do około 50 mil maksymalnie, przy jednoczesnym zachowaniu mniejszej prędkości. Prędkość maksymalna nie powinna w żadnym momencie przekraczać 50 mil na godzinę, a im wolniej jedziesz, tym lepiej.

Opony Run-flat są naprawdę warte uwagi, ponieważ wydają się być doskonałym środkiem pomiędzy praktycznością kompromisów, jakie oferuje pełnowymiarowa opona zapasowa, a korzyściami płynącymi z możliwości prowadzenia samochodu nawet po przebiciu opony.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z