Częste problemy z Mercedes-Benz W124

Mercedes W124 jest z pewnością częścią katalogu najlepszych hitów Mercedesa wszech czasów, ponieważ cieszy się statusem ikony w dzisiejszych czasach. Ponad inżynierii, dbałość o szczegóły, niezawodność i dobry wygląd są wszystkie cechy W124, które czynią go nowoczesnym klasykiem.

Wiele osób nadal rozważa zakup W124 jako samochodu projektowego lub codziennego kierowcy, ale warto wspomnieć, że nawet fakt, że W124 oferuje imponującą niezawodność, nie jest idealny. Istnieją pewne problemy powszechnie związane z W124, które zostaną omówione w tym właśnie artykule.

W124 jest znany z potencjalnych awarii uszczelki głowicy, rdzy, awarie pompy paliwa, problemy z kołpakiem rozdzielacza, problemy z tylną szybą, problemy z wiązkami przewodów, regulatory okien, problemy z zawieszeniem, problemy z przednimi przegubami kulowymi, uszczelki szyberdachu, wycieki podciśnienia i problemy z beczką zapłonową.

Nie trzeba dodawać, 1980s samochód jest prawdopodobnie będzie doświadczenie wszelkiego rodzaju problemów w 2020s, ponieważ samochód jest tak stary. Jednak to nie czyni W124 złym zakupem, ponieważ nadal kosztuje rozsądne pieniądze, a jednocześnie jest to dość dobry samochód, który oferuje kawałek dziedzictwa Mercedesa.

Awarie uszczelki głowicy

Prawie każdy zdaje sobie sprawę, że lata 80-te były złotą erą silników Mercedesa, ponieważ większość silników z tych czasów jest znana z tego, że wytrzymują setki tysięcy kilometrów bez żadnych większych remontów. Jednak awarie uszczelek głowicy były znane z problemów z W124, a zwłaszcza z modeli 6-cylindrowych.

Ten problem zazwyczaj zaczyna się rozwijać z małym wyciekiem silnika, który później powoduje awarii uszczelki głowicy, jeśli nie traktowane w czasie. Sprawę pogarszają również wysokie temperatury, co oznacza, że problemy te można naprawić, zanim stanie się coś poważnego.

  Niezawodność Mercedes vs BMW, która jest bardziej niezawodna?

Problemy z korozją

Producenci samochodów oferują obecnie 10, 12, a nawet 15-letnie gwarancje antykorozyjne, co oznacza, że są świadomi, iż problem korozji może pojawić się później. Biorąc pod uwagę fakt, że W124 ma już ponad 30 lat, możesz potencjalnie doświadczyć problemów z korozją w niektórych egzemplarzach W124, które nie były odpowiednio zabezpieczone.
Niektóre modele W124 były znane z używania farby na bazie wody, co oznaczało, że korozja może tworzyć się jeszcze łatwiej. Korozja jest jednym z największych problemów, z jakimi borykają się starsze modele Mercedesa, dlatego należy zawsze sprawdzać wnęki kół i spód samochodu, jeśli jesteś zainteresowany jego kupnem.

Problemy z wiązkami przewodów

W dzisiejszych czasach tak wiele firm jest dumnych z tego, że pokazuje bardziej zrównoważoną przyszłość poprzez stosowanie bardziej zrównoważonych materiałów na zewnątrz i wewnątrz. Mercedes wpadł na ten pomysł już na początku lat 90-tych, ponieważ zdecydował się na użycie biodegradowalnych wiązek przewodów w swoich samochodach z lat 90-tych.

Wkrótce jednak Mercedes zdał sobie sprawę, że te oparte na soi wiązki przewodów były zbyt kruche i nie były w stanie wytrzymać próby czasu. Przewody te były znane z tego, że ulegały degradacji szybciej niż zwykłe przewody, zwłaszcza w pobliżu ciepłych elementów metalowych. Pamiętaj, aby poszukać samochodu z wymienioną wiązką przewodów, to uchroni Cię przed kilkoma bólami głowy.

Awarie pompy paliwa

W124 cierpi również na sporadyczne problemy z układem paliwowym, zwłaszcza z pompą paliwową. Wielu właścicieli skarżyło się, że W124 czasami wydaje dziwne, jęczące dźwięki, którym towarzyszą problemy z wydajnością. Problem ten najczęściej wskazuje na wadliwą pompę paliwową, wadliwy przekaźnik paliwa i wadliwy filtr paliwa.

  Mercedes AMG CLS 63 S Niezawodność

Jeśli natkniesz się na tego typu problemy, pamiętaj, aby zabrać samochód na przegląd, ponieważ może to potencjalnie spowodować poważniejsze problemy.

Problemy z kołpakiem rozdzielacza

Jeśli natkniesz się na W124, który siedział nietknięty przez jakiś czas, powinieneś skupić swoją uwagę na kołpaku rozdzielacza, ponieważ kołpak W124 jest znany z gromadzenia wilgoci, jeśli samochód nie był używany przez jakiś czas. Powoduje to wiele różnych problemów, które albo sprawiają, że trudno jest uruchomić samochód lub nie może zrobić to całkowicie.

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest całkowita wymiana kołpaka rozdzielacza, ale pamiętaj, aby zawsze używać części Bosch lub Mercedes.

Problemy z zawieszeniem

Nie jest tajemnicą, że starsze modele Mercedesa regularnie cierpią z powodu problemów z zawieszeniem, ale to było głównie w przypadku samopoziomujących modeli W124 kombi. Samopoziomujące sfery zawieszenia są znane do awarii po pewnym czasie i jeśli czujesz się niewygodne jazdy i brak amortyzacji, to może być potencjalnie przyczyną.

Należy wymienić sfery, gdy napotkasz te problemy, co oznacza, że należy również skupić się na oryginalnych częściach Mercedes lub Bosch.

Sekcja FAQ

Czy Mercedes W124 jest samochodem niezawodnym?

Mercedes W124 jest jednym z najbardziej niezawodnych i najdłużej działających samochodów, jakie kiedykolwiek pojawiły się na ziemi. Żaden samochód nie jest bez wad, co oznacza, że nawet potężny W124 może sprawiać problemy, ale to nie znaczy, że samochód nie jest niezawodny.

  Dlaczego używane Mercedesy Klasy S są tak tanie?

Wciąż istnieją niezliczone przykłady działających modeli W124 na całym świecie, nawet z przebiegiem ponad miliona mil na zegarze. W124 to niezwykle zaawansowany technicznie samochód, który przy odpowiedniej konserwacji może przetrwać dłużej niż egipskie piramidy.

Czy Mercedes W124 to dobry samochód?

W124 jest rzeczywiście dobrym samochodem, zarówno dlatego, że jest niezawodny, jak i dlatego, że oferuje w 100% nowoczesne, klasyczne doświadczenie Mercedesa. Wiele osób uważa, że W124 jest jednym z najlepszych klasycznych samochodów Mercedesa dla początkujących entuzjastów klasycznych samochodów, ponieważ prawdopodobnie sprawi, że zakochasz się w oldschoolowych samochodach Mercedesa.

W124 może nadal być rozsądnym codziennym kierowcą, ale brakuje mu prawie wszystkich współczesnych udogodnień. Tak czy inaczej, jest to nadal piękny samochód do podróży, który może potencjalnie zwiększyć swoją wartość w czasie.

Ile modeli Mercedesa W124 zostało zbudowanych?

Mercedes W124 był w produkcji między 1985 a 1996 rokiem i ponad 2,7 miliona z nich zostało zbudowanych i sprzedanych na całym świecie. W124 był oferowany jako sedan, coupe, kabriolet lub kombi i można śmiało powiedzieć, że wszystkie te wersje były popularne w tamtych czasach.

W124 sprzedawał się tak dobrze, że pobił nawet rekord Mercedesa jako najlepiej sprzedający się pojedynczy model Mercedesa w tamtym czasie. Istnieje jeszcze wiele zachowanych modeli W124 na całym świecie, co jest świadectwem niezniszczalnego 1980s złotej ery Mercedes overengineering.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z