Niezawodność Mercedes vs BMW, która jest bardziej niezawodna?

Niezawodność Mercedes vs BMW, która jest bardziej niezawodna?

BMW i Mercedes to luksusowe marki premium z wieloletnią historią produkcji luksusowych pojazdów najwyższej klasy. Samochody produkowane przez te marki zazwyczaj oferują bogactwo innowacji i są niezwykle złożone.

Atrybuty takie jak te mają swoją cenę, a jest nią niezawodność. Żadna z tych marek nie oferuje wyników niezawodności odpowiadających ich cenom. Ale jeśli te dwie marki idą łeb w łeb w meczu niezawodności, Mercedes wychodzi nieco lepiej, ponieważ naprawa kosztuje mniej.

Która marka powoduje więcej problemów?

Jeśli chodzi o niezawodność, Mercedes plasuje się nieco wyżej niż BMW. Niektóre niezależne źródła niezawodności samochodów, takie jak J.D. Power and Associates. Na ich wykresie niezawodności Mercedes zdołał pokonać BMW o dwa miejsca, ponieważ samochody Mercedesa rzadziej się psują.
Jednak w tabeli niezawodności opublikowanej przez WhatCar, BMW udało się udowodnić, że jest bardziej niezawodnym producentem. Jednak w innych rankingach, takich jak UK Reliability index, obie marki są na równi, jeśli chodzi o niezawodność. Łatwo więc dojść do wniosku, że w większości przypadków obie marki oferują porównywalną niezawodność.
Kilkadziesiąt lat temu zarówno BMW, jak i Mercedes były standardem w branży motoryzacyjnej pod względem niezawodności, ale stale rosnące zapotrzebowanie konsumentów na technologię i luksus sprawiło, że oferowanie niezawodnych produktów stało się coraz bardziej wymagające. W związku z tym BMW i Mercedes są w pewnym stopniu porównywalne, ale ogólnie rzecz biorąc, żadna z tych marek nie wypada korzystnie na tle innych producentów samochodów.

  Dlaczego używane Mercedesy Klasy S są tak tanie?

Niezawodność sedanów: BMW wygrywa

Porównanie dwóch konkretnych modeli jest z pewnością dokładniejszym sposobem na określenie, która marka oferuje bardziej niezawodny produkt, niż porównywanie marek jako całości. Zarówno BMW jak i Mercedes oferują wiele samochodów dla wielu różnych segmentów i wykazują niewielkie różnice w dziale niezawodności.
W dziale średniej wielkości sedanów BMW oferuje serię 5, a Mercedes – klasę E. Oba te samochody są uważane za bezpieczne i luksusowe, ale jeśli chodzi o niezawodność, BMW wychodzi na prowadzenie jako bardziej niezawodny samochód.
BMW serii 7 i Mercedes-Benz klasy S są flagowymi sedanami każdego z producentów. Oba oferują wyjątkowy luksus, komfort i styl w porównywalnym punkcie cenowym. Mercedes właśnie wypuścił zupełnie nową klasę S, a zupełnie nowy model zazwyczaj wypada gorzej od uznanego już konkurenta w segmencie niezawodności, i tak też jest w przypadku nowej klasy S.
Prawdopodobnie najbardziej popularnymi sedanami tych marek są BMW serii 3 i Mercedes-Benz klasy C. I w tej kategorii BMW wykazuje stałą przewagę w segmencie niezawodności, mimo że seria 3 została wypuszczona na rynek nie tak dawno temu.

Niezawodność SUV-ów: Mercedes wygrywa

W dziale SUV-ów Mercedesowi udaje się oferować bardziej niezawodne SUV-y w porównaniu z BMW. W segmencie SUV-ów średniej wielkości Mercedes oferuje model GLE, a BMW – X5. GLE udało się pokonać X5 o niewielki margines w dziale bezpieczeństwa i niezawodności, podczas gdy X5 trąci Merca w dziale obsługi.
Jeśli chodzi o duże 7-miejscowe SUV-y, BMW oferuje X7, a Mercedes-Benz – GLS. Mercedesowi również udaje się pokonać X7 jako bardziej niezawodny pojazd. Wynika to głównie z faktu, że GLS jest modelem o ugruntowanej pozycji, a BMW dopiero niedawno rozpoczęło produkcję X7.
W segmencie małych SUV-ów obie te marki oferują godne podziwu, niezawodne SUV-y. Ale w tym segmencie, wydaje się, że Mercedes zwycięża z GLC, mimo że nie jest jasne, który z tych dwóch modeli jest naprawdę bardziej niezawodny, ponieważ są one tak blisko siebie.
To tylko pokazuje, że jeśli chodzi o niezawodność, obie te marki są sobie równe, a niezawodność zależy głównie od sposobu, w jaki właściciel traktuje samochód w różnych sytuacjach, a niekoniecznie od tych wykresów i konkursów.

  Który Mercedes ma drzwi skrzydłowe?

Sekcja FAQ

Jak te marki mają się do Toyoty i innych japońskich producentów samochodów?

Japońscy producenci samochodów, tacy jak Toyota czy Lexus, stale oferują wyjątkową niezawodność i konsekwentnie plasują się wyżej niż jakiekolwiek marki niemieckie. Dzieje się tak głównie dlatego, że podejście Toyoty do budowania samochodów jest bardziej zorientowane na niezawodność niż na technologię.
To samo można powiedzieć o Lexusie, mimo że Lexus jest marką samochodów luksusowych. Przewaga, jaką Mercedes czy BMW cieszą się w dziale technologii i luksusu, jest w pewnym sensie porównywalna z przewagą, jaką Lexus cieszy się w dziale niezawodności.

Jak Audi lub Porsche wypada w porównaniu z BMW i Mercedesem pod względem niezawodności?

Z Audi jest mniej więcej tak samo. Istnieje wiele w segmencie rozbieżności i różnice, ale wszystko pod uwagę, wszystkie trzy z nich oferują porównywalne wyniki niezawodności. Ale Porsche to inna historia, przynajmniej pod pewnymi względami.
Samochody takie jak Cayenne są dość porównywalne z X5 czy GLE. Wynika to z faktu, że platforma, na której zbudowane jest Cayenne, jest wspólna dla wielu producentów samochodów z grupy VAG. Jednak niektóre modele, takie jak 911, oferują znacznie więcej w niemal każdym segmencie, w tym pod względem niezawodności.

Która marka kosztuje więcej za naprawę, BMW czy Mercedes?

Wszystkie samochody się psują i to jest bezsporne. Wątpliwości budzi jednak cena, jaką płacimy za utrzymanie samochodu w ruchu, a w tej sytuacji jest jeszcze większy bałagan. Jednak średnio, BMW kosztuje 5 tys. dolarów więcej niż Mercedes po wygaśnięciu wszystkich gwarancji.
I w tym segmencie ważniejsze jest też to, jak traktowany jest konkretny model. To, jak traktowany jest konkretny model, jest w dużej mierze morałem tej historii. Wszystkie te liczby są tak zbliżone, że są mniej lub bardziej nieistotne.
Najważniejszą rzeczą zawsze będzie to, jak samochód był traktowany. Zwłaszcza jeśli planujesz kupić używane. Następnie wszystkie te informacje są naprawdę nieistotne, ponieważ nie mówi nic o stanie samochodu patrzysz w. Jeśli kupujesz używane, należy zawsze zrobić przegląd przed zakupem i skonsultować się z profesjonalistą.

  Które Mercedesy mają DISTRONIC PLUS

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z