Częste problemy z przekładnią Ford F150

Ford F150 jest najlepiej sprzedającym się samochodem w USA od dłuższego czasu, co oznacza, że F150 jest dosłownie częścią amerykańskiej kultury. F150 jest ciężarówką zaprojektowaną do celów roboczych, rekreacyjnych i długodystansowych, co sprawia, że F150 jest naprawdę dobrą ciężarówką w ogóle. F150 pochodzi z zaufanym 10-biegowa automatyczna skrzynia biegów, która podkreśla komfort, wydajność, użyteczność i niezawodność.

Jednak ta transmisja nie jest doskonały, jak to jest w przypadku praktycznie wszystkich transmisji tam. Istnieją pewne problemy tu i tam, niektóre z nich gorsze, niektóre z nich nie tak bardzo. W tym artykule, mamy zamiar omówić najczęstsze problemy Ford F150 transmisji, powiedzieć, jak można je naprawić, i jak pasują do reszty segmentu.

Najczęstsze problemy z przekładnią Ford F150 związane są z problemami z podgrzewaczem skrzyni biegów, zaworem TTC, nieregularną i szorstką zmianą biegów, problemami z lampką kontrolną położenia skrzyni biegów oraz awarią przekładni napędu pompy. Są to najczęstsze problemy, co oznacza, że jest to coś, co powinieneś rozważyć, jeśli jesteś zainteresowany zakupem Forda F150.

Podsumowując, ta skrzynia biegów jest naprawdę dobra i powinna być w stanie trwać dość długo. Trzeba jednak odpowiednio o nią zadbać, nie nadużywać jej zbytnio, a powinno być więcej niż dobrze, aby żyć z nią przez jakiś czas.

Ford F150 transmission – Transmission warmer issues

Ocieplacz skrzyni biegów Forda F150 jest zamontowany bezpośrednio na obudowie skrzyni biegów, co czyni go podatnym na wycieki płynu chłodzącego, jeśli takie wystąpią. Problemy te są najbardziej rozpowszechnione w modelach po 2018 roku. Warto wspomnieć, że wszystkie generacje F150 są wyposażone w podgrzewacz skrzyni biegów, ale starsze modele nie mają go w tym samym miejscu, co modele po 2018 roku.

  Częste problemy z Ford Puma

Problem polega na tym, że po tym jak samochód wyjedzie na długą przejażdżkę i będzie stał nieużywany, płyn chłodzący może znaleźć się w podgrzewaczu i spowodować masę problemów. Jeśli natkniesz się na jakiekolwiek wycieki, koniecznie zabierz samochód do dealera, zwłaszcza jeśli doświadczasz szorstkich zmian biegów i szarpanych przyspieszeń.

Skrzynia biegów Forda F150 – problemy z zaworem regulatora TTC

Ford F150 jest wyposażony w tzw. 10-biegową automatyczną skrzynię biegów 10R80, która została zaprojektowana we współpracy z General Motors. Skrzynie te można również znaleźć w wielu innych produktach Forda, takich jak Mustang, Expedition i Explorer i wszystkie te modele doświadczają tych samych problemów związanych z TTC.

TTC może stać się nieregularny z powodu jego przyklejenia, co nieco ogranicza zdolność systemu do pracy. Może to spowodować cały szereg problemów z przekładnią, zwłaszcza jeśli nie zajmiesz się tym wystarczająco wcześnie. Co więcej, jeśli natkniesz się na jakiekolwiek zanieczyszczenia i brud w płynie transmisyjnym, są szanse, że twój konwerter momentu obrotowego jest również wadliwy.

Skrzynia biegów Forda F150 – nieregularna i szorstka zmiana biegów

Jeśli twój F150 czasami doświadcza nierównej zmiany biegów, nie powinieneś się martwić, ponieważ wszystkie automatyczne skrzynie biegów czasami to robią. Jednak jeśli doświadczasz tego kilka razy podczas jednej jazdy, są szanse, że coś jest nie tak. Ford zwykle mówi, że szorstkie zmiany są normalne i są, gdy zdarzają się rzadko. Kiedy zdarzają się często, są dalekie od normalności.

  Ford Taurus Niezawodność

Te problemy mogą być naprawione na dwa różne sposoby. Pierwszym z nich jest przeprogramowanie/rekalibracja strony programowej rzeczy poprzez aktualizację systemu. Drugą metodą jest wymiana zespołu zaworu. Pamiętaj, aby działać szybko, ponieważ nie chcesz cierpieć z powodu więcej podobnych problemów w dół linii.

Skrzynia biegów Forda F150 – problemy z kontrolką położenia biegów

Ford F150 jest wyposażony w kilka różnych systemów informujących, na którym biegu jesteś. Najpopularniejszy z nich jest widoczny na desce rozdzielczej, gdzie pokazuje, na którym biegu jesteś przez cały czas. Kiedy samochód zmienia bieg, pokazuje ci to na desce rozdzielczej samochodu. Jednak niektórzy właściciele skarżyli się na to, że kontrolka pozycji biegu nie chce się włączyć.

Niektórzy próbowali to naprawić poprzez przeprogramowanie systemu, ale wygląda na to, że ta poprawka nie rozwiązała problemu całkowicie. Inni twierdzą, że wymiana systemu również nie rozwiązuje problemu za każdym razem. Jest to prawdopodobnie usterka elektryczna, którą Ford powinien wkrótce naprawić.

Skrzynia biegów Forda F150 – awaria pompy przekładni napędowej

Według kilku źródeł online, 10R 10-speed znaleziony w F150 jest podatny na doświadczanie jęczących dźwięków podczas normalnej jazdy. Te odgłosy są bezpośrednio związane z pompą zębatą, która wydaje się być obciążona. Ford twierdzi, że nie jest to duży problem, ale niektórzy właściciele powiedzieli, że ich pompy zębate uległy awarii wkrótce po usłyszeniu tych jęczących dźwięków.

Sekcja FAQ

Czy skrzynia biegów Forda F150 jest dobra?

10-biegowa automatyczna skrzynia biegów Forda jest dobra, gdy działa zgodnie z przeznaczeniem. Ford został nawet uderzony przez duży pozew zbiorowy z powodu powtarzających się problemów z 10-biegową skrzynią. To nie zaszkodziło wizerunkowi 10-biegowej skrzyni biegów, ale wielu właścicieli Forda nadal uważa, że 10-biegowa skrzynia jest więcej niż odpowiednia.

  Najczęstsze problemy z Ford Kuga plug-in hybrid

Ford zdaje sobie sprawę z tego, jak wyjątkowy jest F150 na rynku amerykańskim, co oznacza, że będzie oferował go tylko z naprawdę dobrą skrzynią biegów.

Który silnik Forda F150 jest najlepszy?

Istnieje sporo świetnych silników Forda F150, ale najlepszy z nich wszystkich jest prawdopodobnie 5,0L TI-VCT V8, ponieważ jest to świetna perspektywa wartości z wystarczającą mocą i momentem obrotowym do łatwego holowania. 3,5L EcoBoost, 3,3L EcoBoost i 3,0L Power Stroke Turbo Diesel to wspaniałe silniki F150.

Jak niezawodny jest Ford F150?

Ford F150 jest chwalony za wiele rzeczy, ale niezawodność nie jest jedną z nich. To nie znaczy, że F150 nie jest niezawodny, to po prostu, że jest tak popularny i to przychodzi z własnym zastrzeżeniem. Ilekroć pojawia się problem, który byłby stosunkowo anonimowy z samochodu nie tak popularnego jak F150, dla F150 oznacza to ogromny zasięg prasy.

Wszystkie samochody są zawodne w ten czy inny sposób, ale jeśli utrzymać i dbać o F150, to będzie służyć Ci przez dziesięciolecia. Jest to ulica dwukierunkowa, ponieważ po prostu nie można oczekiwać, że coś tak złożonego jak pojazd silnikowy, aby być niezawodne, jeśli nie podjąć właściwą opiekę nad nim.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z