Czy Audi jest lepsze niż Jaguar?

Audi i Jaguar są dwa potężne producentów samochodów, więc może to być trudne, próbując wybrać najlepsze między obu. Oba samochody mają gdzie się wyróżniają. Który z nich jest najlepszy dla Ciebie zależy głównie od Twoich potrzeb i preferencji.

Audi jest wygodne, bezpieczniejsze, i krzyczy styl. Kosztowo, Audi jest lepszą opcją niż Jaguar. Jednakże, pod względem wydajności i ostrej jazdy, Jaguar bierze przewagę. Jaguar ma również lepszy wygląd i oferuje dłuższe gwarancje niż Audi.

Audi vs. Jaguar: który z nich przejmuje prowadzenie?

Jaguar jest bardziej zorientowany na kierowcę, ponieważ zapewnia lepsze wyczucie jazdy, świetny design i bardziej rozszerzoną gwarancję niż Audi. Jaguary są jednak drogie w porównaniu do Audi. Audi wygrywa również pod względem technologii i komfortu. Dla zachowania równowagi, przeanalizujemy dwa popularne modele obu marek.

2020 Audi A6 vs. 2020 Jaguar XF

XF ma mocniejszy silnik

Audi A6 i Jaguar XF są zarówno luksusowe sedany. Jaguar XF najwyższy trim wykorzystuje V6 doładowany silnik AWD, który wysyła 380 KM przez ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów. To robi 0-60 mph w 5 sekund. W porównaniu, opcjonalny 3.0 turbodoładowany V6 z Audi A6 wysyła 335 KM przez 7-biegowa podwójna skrzynia biegów, robi 0-60mh w 5,1 sekundy. W ten sposób XF wyprzedza pod względem silnika.

Wnętrza Audi A6 przejmują prowadzenie

Podczas gdy Jaguar XF oferuje pluszowe wnętrze, nie jest ono tak estetyczne jak Audi A6, stawiając A6 na szczycie, jeśli chodzi o wnętrza. Pod względem komfortu i jakości, A6 jest na czele. Posiada miękkie, regulowane fotele zintegrowane z delikatnym drewnem i metalami, wraz z masującymi siedzeniami. Podłokietnik w XF wydaje się zbyt wąski w porównaniu do A6. Ogólnie rzecz biorąc, A6 jest bardziej komfortowe niż XF.

  Jaguar XF Sportbrake Niezawodność

A6 oferuje więcej miejsca na nogi i głowę, nawet dla wysokich osób. Z drugiej strony, mimo że XF oferuje przyzwoite tylne siedzenia z wystarczającą ilością miejsca na nogi, miejsce na głowę wydaje się być problemem dla wysokich osób. XF zapewnia jednak więcej przestrzeni ładunkowej niż A6.

Audi A6 oferuje ostrzejsze i bardziej atrakcyjne wnętrze, a XF ma ciemne wnętrze. Infotainment XF został zaktualizowany przy użyciu 10-calowego ekranu. Jednak nie jest to tak luksusowy jak Audi A6 10,1-calowy ekran, który ma wiele funkcji i jest bardziej responsywny. Przy okazji, istnieje wiele opcji ekranów dla A6.

Audi A6 jest bezpieczniejsze

W Jaguarze XF i Audi A6 znajdziesz wiele funkcji bezpieczeństwa. Przykłady to między innymi monitor surround-view, wyświetlacz head-up, automatyczne hamowanie, monitorowanie martwego pola i ostrzeżenie przed zjechaniem z pasa ruchu. Jednakże, podczas gdy większość z nich jest w standardzie w A6, wiele z nich jest opcjonalnych w XF.

XF nie ma również dostępny test zderzeniowy, w przeciwieństwie do A6. Tak więc, podczas gdy jesteśmy pewni bezpieczeństwa A6, nie jesteśmy pewni, jak XF zareaguje podczas zderzenia.

Cena i gwarancja

Jeden obszar Jaguar bije Audi jest w kategorii gwarancji. Podczas gdy XF oferuje pięć lat lub 60.000 mil gwarancji, A6 jest krótszy. Oferuje cztery lata lub 50,000 mil gwarancji.

Idąc do najwyższego wykończenia i dodając opcjonalne funkcje, jesteś prawdopodobne, aby wydać do 80.000 dolarów dla Jaguara XF. W przeciwieństwie do tego, A6 najwyższy trym z dobrą liczbą funkcji idzie za $ 71,000.

Ogólnie rzecz biorąc, gdzie A6 wyróżnia się bardziej jest w zakresie technologii i komfortu. W przeciwieństwie do tego, XF ma lepszą wydajność i oferuje dłuższą gwarancję.

  Czy Volvo jest bardziej niezawodne niż Audi?

2021 Audi A5 vs. 2021 Jaguar F-Type

The F-Type is faster and stronger

Audi A5 i Jaguar F-Type oferują ten sam komfort. F-Type oferuje wiele opcji silnikowych, a jego najwyższy trim wyposażony jest w 5,0-litrowy cylinder, który wysyła 575 KM przez 8-biegową automatyczną skrzynię biegów.

Z drugiej strony, Audi A5 posiada silnik benzynowy lub elektryczny silnik hybrydowy. A5 2,0-litrowy silnik 4-cylindrowy wysyła whopping 261 KM przez 7-biegowa automatyczna skrzynia biegów. Jest to nawet mniejsza pojemność silnika niż w bazowym modelu Jaguara F-Type, więc F-Type ma większą prędkość niż A5.

Podobne wnętrza i sposób poruszania się

Manewrowanie w obu modelach jest rześkie, ponieważ oba mają taki sam promień skrętu. Wnętrza są pluszowe, co sprawia, że oba są na tym samym poziomie. Oba mają ekran infotainment, miękkie skórzane fotele i wysokiej jakości materiały. Jednak A5 ma bardziej atrakcyjne wnętrze.

Jeśli chodzi o długość, to A5 jest bardziej użyteczne. Jednak obie kabiny mają wygodne fotele z wystarczającą ilością miejsca na nogi i głowę. Jednak to XF ma lepszą przestrzeń na nogi z przodu, podczas gdy A5 oferuje lepszą przestrzeń nad głową.

A5 jest lepszym samochodem rodzinnym

A5 jest jednak smuklejszy i ma większą pojemność siedzeń niż F-Type, co czyni A5 idealnym samochodem dla osób podwożących innych. Jego smukłość sprawia, że z łatwością zmieści się na każdym miejscu parkingowym, nawet jeśli jest zatłoczone.

Obie marki oferują kilka imponujących funkcji bezpieczeństwa. Ostrzeganie przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu, automatyczne hamowanie, monitorowanie martwego pola i wiele innych. Niektóre funkcje są w standardzie, inne są opcjonalne. Nabywcy Audi A6 mogą korzystać z gwarancji na cztery lata lub 50,00 mil. Dla kontrastu, F-Type ma wyższy przebieg – oferuje nabywcom gwarancję na pięć lat lub 60,000 mil.

  Polestar vs Jaguar niezawodność - co jest lepsze?

A5 jest bardziej przystępny cenowo

Jeśli chodzi o przystępność cenową, będziesz zadowolony z Audi A5. Cena wywoławcza A5 wynosi 48 000 dolarów, podczas gdy F-Type sprzedaje się w przedziale od 61 000 do 100 000 dolarów.

Podsumowując, jeśli chodzi o osiągi, F-Type jest twoim łupem. Koszty napraw są również niższe w przypadku F-Type, ponieważ jest on objęty gwarancją przez dłuższy okres czasu. Jednak cena, wnętrze i przestrzeń sprawiają, że A5 jest na szczycie F-Type.

FAQs

Czy powinienem kupić Audi czy Jaguara?

Audi są wygodne, stylowe, bardziej zaawansowane technicznie i tańsze niż Jaguary. Jaguary mają jednak bardziej imponujący wygląd. A jeśli chodzi o osiągi, spodoba Ci się atletyzm Jaguara. Dodatkowo, Jaguar koszty naprawy są niższe w porównaniu do Audi, ponieważ oferują one bardziej rozszerzoną gwarancję. Tak więc, szukasz dobrze wyglądającego pojazdu wydajności, lub wygodne, bardziej przystępne luksusowy pojazd?

Jak długo wytrzymują Audisy i Jaguary?

Audis zazwyczaj może przejechać do 150 000 do 200 000 mil. Jeśli przejeżdżasz mniej niż 14 tys. mil rocznie, możesz używać Audi nawet przez 10-15 lat. Z drugiej strony, Jaguary są zbudowane, aby trwać nieco mniej na 125.000 do 150.000. Ale przy odpowiedniej konserwacji, można dostać się do 200,000 mil.

Audi i Jaguar, który jest bardziej niezawodny?

Audi są bardziej niezawodne niż Jaguary. Jaguary mają tendencję do częstego psucia się i wymagają więcej konserwacji niż Audisy. Jednak koszty utrzymania Audis wydają się być po wyższej stronie, ponieważ oferują krótszą gwarancję niż Jaguary.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z