Czy BMW M550i to dobry samochód?

Czy BMW M550i to dobry samochód?

BMW jest znane z produkcji jednych z najlepszych silników na rynku, które zapewniają doskonałe osiągi i moc. Jednym z najbardziej ekscytujących modeli BMW do jazdy jest BMW M55i. Jest potężny i ma doskonałe osiągi. Ale czy BMW M550i to dobry samochód?

Dla jednych jest to dobry samochód, a dla innych zły. Jest świetny dla osób poszukujących przestronnych, luksusowych, zaawansowanych, bezpiecznych i wydajnych samochodów. Z drugiej strony, jest to zły samochód dla tych, którzy szukają bardziej niezawodnego, oszczędnego i niedrogiego luksusowego sedana.

Historia BMW M550i

BMW M550i jest częścią siódmej generacji BMW serii 5. Samochód ten jest produkowany od 2016 roku do chwili obecnej. Siódma generacja BMW serii 5 występuje w dwóch wersjach nadwozia: w wersji sedan, znanej również jako BMW G30, oraz w wersji wagon, znanej również jako BM G31.

Ponadto BMW M550i występuje w dwóch wersjach: BMW M550ii i M550i xDrive. Oba te samochody są napędzane silnikiem twin-turbo N63 V8 o pojemności 4,4 litra. Silnik ten zastąpił niezawodny i trwały silnik rzędowy 6 turbo B58 o pojemności 3,0 litrów, który był montowany w BMW M540i.

Cechy BMW M550i

Wygląd

BMW M550i nie jest może tak zgrabne jak BMW M5, ale również ma sportowy i luksusowy wygląd. Jest elegancko zbudowane i posiada wykończenie nadwozia Shadowline. Inne elementy, które wyróżniają ten samochód to podświetlane listwy progowe, trapezoidalne końcówki układu wydechowego, elektrycznie składane i podgrzewane lusterka oraz 19-calowe tarcze kół.

Wnętrze jest również przytulne i ekstrawaganckie dzięki takim elementom, jak antracytowa podsufitka, skórzana tapicerka Dakota, dywaniki podłogowe i aluminiowe listwy ozdobne. Dzięki tym i wielu innym cechom, M550ii emanuje bogactwem.

  Jaki jest najmniejszy samochód BMW?

Osiągi

BMW M550ii to samochód o wysokich osiągach. Występuje w dwóch modelach: BMW M550i z napędem na tylne koła oraz M550i xDrive z napędem na wszystkie koła. Jest ono również wyposażone w potężny silnik V-8 twin-turbo o pojemności 4,4 litra z 8-biegową przekładnią automatyczną.

Potężny silnik N63 osiąga moc 523 KM i moment obrotowy 553 lb-ft. Przyspiesza od 0 do 60 km/h w 3,6 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 160 km/h. Jest to znakomity wynik, ponieważ większość sedanów nie zapewnia takiej mocy i prędkości.

Poza mocą i prędkością, M550ii jest również łatwy w prowadzeniu i kierowaniu, co sprawia, że jazda nim jest przyjemnością.

Komfort i przestrzeń ładunkowa

Oprócz wyjątkowych osiągów, BMW M550i zapewnia również wyjątkowy komfort i przestrzeń ładunkową. Jest to możliwe dzięki dużej kabinie wyposażonej w wiele zaawansowanych technologicznie i wysokiej jakości elementów, takich jak skórzane fotele, kierownica obszyta skórą, system antykradzieżowy pojazdu, system bezkluczykowego uruchamiania, tempomat, wyświetlacz head-up, system iDrive z komputerem pokładowym i wiele innych.

M550i oferuje również dużą przestrzeń ładunkową, która wynosi aż 18,7 stóp sześciennych, co jest wartością ponadprzeciętną dla luksusowego sedana. A dzięki możliwości przewiezienia nawet pięciu osób jest to praktyczny samochód, który pokochają całe rodziny.

Oszczędność paliwa

Jak wspomniano wcześniej, BMW M550i nie jest oszczędne, co jest typowe dla całej linii BMW serii 5. Według danych EPA osiąga 17 mpg w mieście, 25 mpg na autostradzie i łącznie 20 mpg.

  Najlepsze używane BMW X3 do kupienia

Jego konkurenci są bardziej wydajni, ponieważ Mercedes-Benz E 53 ma wskaźnik 22 mpg w mieście i 29 mpg na autostradzie, a Audi S6 ma wskaźnik 18 mpg w mieście i 28 mpg na autostradzie.

Cena

Jak można się było spodziewać, BMW M550i nie jest tanim samochodem. Najnowsze BMW M550i xDrive z 2022 roku jest dostępne w cenie bazowej 76 800 MSRP. Jest to dość wysoka cena, jeśli porównamy ją z większością konkurentów, takich jak Mercedes-Benz AMG E 53, którego cena bazowa wynosi 76 000 USD, czy Audi S6 z ceną wywoławczą 75 600 USD.

FAQ

Czy warto kupić BMW M550i?

BMW M550i jest warte zakupu, jeśli chcesz mieć luksusowego, wydajnego, przestronnego i zaawansowanego technologicznie sedana. Z drugiej strony, samochód ten nie jest idealny dla osób, które poszukują oszczędnego, niezawodnego i łatwego w utrzymaniu luksusowego sedana. Jego cena początkowa jest również wysoka, co może zniechęcić wiele osób.

Jakie są najczęstsze problemy z BMW M550i?

BMW M550i to luksusowy sedan o wysokich osiągach. Jest również przestronne i ma dużą przestrzeń bagażnika. Wiąże się jednak z różnymi problemami, o których zainteresowani użytkownicy powinni wiedzieć. Niektóre z nich to nadmierne zużycie oleju, szybkie rozładowywanie akumulatora, awaria łańcucha rozrządu, nieszczelne uszczelki trzonków zaworów, awaria wtryskiwaczy paliwa, awaria świec zapłonowych i wiele innych.

Jaka jest różnica między BMW M550i a M5?

Główna różnica między BMW M550i a M5 polega na tym, że M550i jest bardziej komfortowe i płynniejsze niż M5. Z drugiej strony, M5 oferuje większą moc i lepsze właściwości jezdne, dzięki czemu świetnie sprawdza się w samochodzie ciężarowym. Niemniej jednak, M5 jest również droższe od M550i.

  BMW X6 VS Maserati Levante - co jest lepsze?

Czy BMW M550i zachowuje swoją wartość?

Podobnie jak większość BMW serii 5, BMW M550i szybko traci na wartości. Szacuje się, że wartość BMW M550i spadnie o 57% po 5 latach posiadania. Jego wartość przy odsprzedaży wyniesie więc około 25 300 USD. To mniej niż większość konkurentów z Audi i Mercedes-Benz, ponieważ ich wartość odsprzedaży po 5 latach wynosi ponad 60%.

Jak długo wytrzyma BMW M550i?

To zależy od tego, jak dobrze konserwujemy i dbamy o samochód. Ponadto o tym, czy samochód będzie służył dłużej, czy nie, decydują nasze nawyki jazdy. Jeśli samochód jest dobrze utrzymany, BMW MM550i wytrzyma ponad 250 000 km. Niektórzy właściciele BMW M550i informowali o przebiegu ponad 300 000 mil.

Podsumowanie

BMW M550i to jeden z najlepszych luksusowych sedanów BMW na rynku. M550ii oferuje bogactwo, wyjątkowe osiągi, zaawansowane technologie, przestronną i wysokiej jakości kabinę, dużą przestrzeń bagażową i najlepsze zabezpieczenia.

Pomimo wielu znakomitych cech, samochód ten ma również kilka wad, takich jak nadmierne zużycie oleju, niska wydajność, wysokie koszty utrzymania i niska niezawodność. Mimo to nadal jest to dobry samochód dla tych, którzy są gotowi wydać pieniądze na jego zakup i utrzymanie.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z