Czy Citroën Berlingo to dobry samochód?

Czy Citroën Berlingo to dobry samochód?

Citroen Berlingo to większy samochód wielozadaniowy, który można kupić zarówno w formie transportera osób, jak i małego vana/caddy. Berlingo istnieje od lat 90-tych, co oznacza, że jest to jedna ze znanych ofert Citroena, zwłaszcza w segmencie użytkowym. Czy zatem Citroen Berlingo to dobry samochód?

Berlingo jest rzeczywiście dobrym samochodem, ponieważ wiele osób woli go od swoich najbardziej czczonych konkurentów. Berlingo występuje w wielu różnych wariantach w zależności od układu, silnika i wykończenia. Stylistyka zewnętrzna jest dość mało elegancka i bez charakteru, ale tak jest w przypadku większości samochodów z tego segmentu. Wnętrze jest dobrze wyposażone, ale również nie ma się czym chwalić.

Berlingo prowadzi się w sposób płynny, co oznacza, że robi wszystko, co ma robić. Nowsze modele są znacznie bardziej dopracowane, wygodne i ciche. Niezawodność jest lepsza niż w większości modeli Citroena, ponieważ Berlingo może trwać długo, jeśli odpowiednio się o niego zadba. Istnieje wiele z tych bijących wokół z setkami tysięcy mil na zegarze.

Perspektywy wartości Berlingo niesie również jest naprawdę przyzwoity, jak można kupić używany przykład dla nie wszystko, że dużo pieniędzy. Praktyczność jest naprawdę dobra, jak w przypadku praktycznie wszystkich samochodów pochodzących z tego segmentu. Podsumowując, Berlingo jest miłym samochodem, który może zrobić wszystko, co chcesz.

Citroen Berlingo – Układ napędowy

Starsze modele Berlingo zasilane benzyną zazwyczaj są wyposażone w małe 4-cylindrowe silniki, które oferują około 90 KM do 120 KM. Starsze modele Berlingo są również wyposażone w wiele silników wysokoprężnych, z których wszystkie są 4-cylindrowe o mocy od 75 KM do 120 KM. Nowsze modele Berlingo z silnikami benzynowymi są wyposażone w silniki 3-cylindrowe, ale ich moc waha się teraz między 110 KM a 130 KM.

  Czy Citroën C1 jest dobrym samochodem?

Nowsze modele Berlingo z silnikami wysokoprężnymi nadal są wyposażone w silniki 4-cylindrowe, ale są one znacznie bardziej wyrafinowane i osiągają moc 130 KM. Można nawet dostać tryby elektryczne Berlingo z 50kW bateriami i około 136 KM. Berlingo furgonetki pochodzą z dość dużo tych samych opcji silnika jak MPV.

Starsze modele Berlingo są wyposażone w manualną skrzynię biegów, podczas gdy nowsze modele są dostępne zarówno z manualną, jak i automatyczną skrzynią biegów. Wszystkie modele Berlingo mają napęd na przednią oś (FWD) i tak było od momentu pojawienia się Berlingo na rynku. Wydajność paliwowa jest również naprawdę dobra, ponieważ wszystkie modele Berlingo mogą zwrócić do 55MPG dla najbardziej wydajnych wariantów diesla.

Citroen Berlingo – Design i podwozie

Citroen Berlingo wygląda dość niepozornie, poza kilkoma jaskrawymi akcentami kolorystycznymi i dziwnymi panelami nadwozia wokół boku. Citroen wyposażył również nowe Berlingo w nieco zabawnie wyglądające reflektory, aby samochód był nieco bardziej młodzieżowy i interesujący. Wnętrze Berlingo jest dobrze wyposażone, ale nie jest w żaden sposób wyjątkowe.

Zawieszenie i podwozie jest ustawione inaczej w konfiguracjach MPV i van, ponieważ Berlingo van jest sztywniejszy niż MPV. Tak czy inaczej, oba nie są najwygodniejszymi samochodami na rynku i zostały zaprojektowane głównie z myślą o użyteczności, a nie komforcie.

Citroen Berlingo – niezawodność i częste problemy

Jeśli chodzi o niezawodność, możemy łatwo powiedzieć, że Berlingo jest znacznie lepszy niż większość modeli Citroena, ponieważ nie psuje się tak często i ma tendencję do dłuższej żywotności, jak również. Najczęstsze problemy z Berlingo są związane z wyposażeniem samochodu, takie jak nieszczelny dach, nieszczelne drzwi, wadliwe klamki i problemy z zatrzaskiem drzwi przesuwnych.

  Najczęstsze problemy z Citroënem C1

Do innych problemów należą usterki elektryczne, które z pewnością są denerwujące, zwłaszcza jeśli są spowodowane wnikaniem wody. Układ kierowniczy może się źle ustawić, a silnik może cierpieć z powodu problemów z cewką zapłonową i innych problemów, które powodują różne dziwne dźwięki silnika.

Citroen Berlingo – wartość i praktyczność

Pod względem wartości, Berlingo jest silnym przeciwnikiem, ponieważ rywalizuje z wieloma innymi MPV/vanami w tym segmencie. Używane modele Berlingo nadal sprzedają się naprawdę dobrze w całej Europie, ponieważ nie brakuje już samochodów dostawczych ani MPV. W sumie, Berlingo jest przyzwoitym 2-gie boisko ręczne, które należy rozważyć.

Praktyczność jest wielka, jak to bywa w tym segmencie rynku. Bez problemu można przewieźć całą rodzinę z całym bagażem z tyłu oraz psa. Z drugiej strony, Berlingo może być również używany jako furgon towarowy z dużą ilością miejsca, dlatego tak wiele firm używa Berlingo jako swojego podstawowego transportera.

Sekcja FAQ.

Czy Citroen Berlingo jest dobrym samochodem dostawczym?

Citroen Berlingo van jest jednym z najpopularniejszych, jeśli nie najpopularniejszym vanem towarowym ze swojego segmentu w Europie, co z pewnością nie dzieje się bez powodu. Berlingo jest naprawdę dobrym samochodem dostawczym, ponieważ oferuje wszystko, czego potrzebujesz od samochodu dostawczego w jednym pakiecie.

Oferuje dużo przestrzeni ładunkowej, ładunek jest łatwo dostępny dzięki szeroko otwieranym i przesuwanym drzwiom. Widoczność jest naprawdę dobra, przestrzeń ładunkowa jest naprawdę wytrzymała, a Berlingo jest naprawdę dobry, jeśli chodzi o wydajność paliwową. Co więcej, wiele z nich jest znanych z tego, że trwają naprawdę długo, jeśli odpowiednio się o nie dba.

  Czy Citroën C4 Aircross to dobry samochód?

Jak długo może trwać Citroen Berlingo?

Jeśli utrzymasz swoje Berlingo zgodnie z zaleceniami fabryki i zrobisz wszystko, co możesz, aby utrzymać samochód w dobrym stanie, patrzysz na przeszło 200 000 mil z Berlingo, co nie jest czymś, czego większość ludzi oczekuje od Citroena. Co więcej, niektórzy właściciele nadal prowadzą furgonetki Berlingo z ponad 300.000 mil na zegarze.

Powodem, dla którego jest ich tak wiele jest to, że części zamienne są łatwe do zdobycia, a samochód jest naprawdę tani w eksploatacji i życiu.

Czy Citroen Berlingo jest bezpieczny?

Starsze samochody dostawcze Citroen Berlingo nie są najbezpieczniejszymi samochodami dostawczymi, ale jest to coś, czego należy się spodziewać, ponieważ oryginalny Berlingo jest już naprawdę starym samochodem. Jednak nowsze/najnowsze modele Berlingo są znacznie lepsze, ponieważ wszystkie z nich to samochody z 5-gwiazdkową oceną bezpieczeństwa, które naprawdę łatwo wytrzymują zderzenia. Co więcej, Berlingo jest dostępne z zestawem najnowocześniejszych funkcji bezpieczeństwa oprogramowania.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z