Czy Citroën C5 X to dobry samochód?

Czy Citroën C5 X to dobry samochód?

Citroen C5 X to stylowy czterodrzwiowy samochód rodzinny, który ma przywrócić dawną chwałę Citroena w znakomitym segmencie rynku samochodów D. C5 X ma nadzieję osiągnąć wszystko, co Citroen założył w swoich najnowszych samochodach, czyli przywrócić stare dobre czasy „luksusowych” francuskich samochodów rodzinnych. Czy zatem Citroen C5 X to dobry samochód?

Citroen C5 X z pewnością jest nowym, ekscytującym samochodem, który obiecuje wprowadzić Citroena na zupełnie nowy poziom i w kierunku dawno zapomnianej luksusowej bazy klientów. Citroen C5 X wygląda inaczej, wygląda dziwnie, wyróżnia się, a to nie jest coś, co można zobaczyć zbyt często w tych dniach. Jako taki, C5 X jest rzeczywiście dobrym samochodem.

Posiada również stosunkowo mocne, wydajne i stosunkowo gładkie silniki. Wrażenia z jazdy koncentrują się na łatwości obsługi i komforcie ponad wszystko inne. Oznacza to, że C5 X nie próbuje być sportowy, ponieważ jest to coś, co Citroen ma nadzieję osiągnąć z bardziej skoncentrowanymi modelami.

Niezawodność jest wciąż sporym znakiem zapytania, ponieważ C5 X jest zdecydowanie zbyt świeży i nie można go jeszcze właściwie ocenić. C5 X nie zbliża się do uznanych ofert luksusowych, jeśli chodzi o cenę, co oznacza, że oferuje dużo wartości za pieniądze. Praktyczność jest naprawdę dobra, ale przestrzeń na tylnych siedzeniach jest nieco ciasna z powodu pochyłej linii dachu.

Citroen C5 X – Jednostka napędowa

Paleta silników Citroena C5 X zaczyna się od 3-cylindrowego silnika o pojemności 1,2L i mocy 130 KM oraz 169lb-ft momentu obrotowego. Silnik ten potrafi zrobić 0-60mph w około 11 sekund i osiągnąć prędkość maksymalną 122mph. Następny w kolejce jest 1,6L rzędowy 4-cylindrowy silnik, który oferuje 181 KM i 184lb-ft momentu obrotowego. Ten silnik może zrobić 0-60mph w 8,2 sekundy i osiągnąć prędkość maksymalną 134mph.

  Czy Citroën DS4 to dobry samochód?

C5 X jest również oferowany jako hybryda, która wykorzystuje 1,6L 4-cylindrowy, ale również dodaje silnik elektryczny na górze dla łącznej mocy 225 KM i 265lb-ft momentu obrotowego. Ten silnik jest również najbardziej wydajny z obiecanym 78MPG, podczas gdy modele benzynowe mogą zrobić do 45-50MPG.

Wszystkie modele wyposażone są w 8-biegową automatyczną skrzynię biegów i wszystkie napędzane są wyłącznie przez układ napędowy na przednie koła. Podsumowując, C5 X ma dość wydajną i gładką paletę silników, ale model z silnikiem diesla byłby świetnym dodatkiem, a ta sama historia dotyczy AWD.

Citroen C5 X – Design i podwozie

Citroen C5 X podąża za znanym językiem projektowym Citroena, w którym samochód ma być inny, dziwaczny i przyciągający wzrok. Z całego serca możemy powiedzieć, że Citroenowi się to udało, ponieważ C5 X wygląda jak nic innego na drodze. Wnętrze C5 X jest również wyjątkowe i bardzo dobrze wyposażone, ponieważ samochód dostaje prawie wszystko, czego byśmy chcieli.

Wrażenia z jazdy skupiają się wyłącznie na komforcie i łatwości obsługi, a C5 X nie stara się być samochodem sportowym. Oznacza to, że samochód jest wygodny, radzi sobie z wybojami naprawdę dobrze i pozostaje opanowany na wybojach prędkości. Oznacza to jednak, że samochód dość mocno toczy się podczas pokonywania zakrętów i że wcale nie jest zwinny.

Citroen C5 X – Niezawodność i częste problemy

Jest jeszcze za wcześnie, aby powiedzieć, czy C5 X naprawdę jest niezawodnym samochodem, czy nie, ponieważ jest zdecydowanie zbyt świeży z fabryki. Będziemy musieli poczekać jeszcze trochę, zanim będziemy mogli właściwie ocenić ten samochód, ponieważ teraz po prostu nie ma zbyt wielu modeli C5 X poruszających się po ulicach miast.

  Czy Citroën C4 Cactus to dobry samochód?

Niektórzy dziennikarze narzekali na kalibrację systemu hybrydowego, który potrafi być szarpany i niepewny. Tak czy inaczej, będziemy musieli poczekać i zobaczyć, ponieważ prawidłowa ocena niezawodności może rozpocząć się dopiero po tym, jak samochód będzie miał co najmniej rok.

Citroen C5 X – Wartość i praktyczność

Jednym z najlepszych aspektów C5 X jest jego cena, jako że samochód ten zaniża ceny wszystkich luksusowych samochodów. Co prawda, C5 X nie może się równać z żadnym z tych samochodów, ale otrzymujesz dużą wartość za swoje pieniądze, ponieważ samochód naprawdę wypełnia lukę między starymi Citroenami a osiągalnym luksusem.

Praktyczność jest również bardzo dobra, ponieważ samochód ma czworo drzwi i bagażnik typu hatchback. Dzięki większej wysokości nadwozia, wsiadanie i wysiadanie z samochodu jest naprawdę łatwe. Przestrzeń bagażowa jest również pojemna, co z pewnością doceni większość rodzin.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Citroena C5 X?

Jeśli podoba Ci się wygląd Citroena C5 X, prawdopodobnie pokochasz całą resztę, ponieważ wygląda świetnie, oferuje mnóstwo wszystkiego i ma wystarczająco dużo miejsca dla rodziny. Musimy jednak pamiętać, że niezawodność jest nadal nieznana i prawdopodobnie pozostanie tak przez jakiś czas.

Jako takie, należy poczekać rok lub dwa, jeśli nie są całkowicie sprzedawane na C5 X, więc dodać wyniki niezawodności do równania.

Czy Citroen C5 X jest bezpiecznym samochodem?

Tak, Citroen C5 X wydaje się być naprawdę bezpiecznym samochodem, ponieważ otrzymał gwiazdkową 5-gwiazdkową ocenę bezpieczeństwa od wielu przepisów dotyczących testów zderzeniowych. Co więcej, C5 X posiada kilka najnowocześniejszych systemów bezpieczeństwa czynnego, które zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo przez cały czas, bez względu na to, czy jesteś w ruchu, czy w miejscu.

  Najczęstsze problemy z Citroën DS7 Crossback

Czy Citroen C5 X jest samochodem luksusowym?

Citroen C5 X to największy i najbardziej luksusowy samochód, jaki produkuje Citroen, ale czy jest to prawdziwy samochód luksusowy? Nie, C5 X jest naprawdę dobrze skompletowanym samochodem, ale nie może konkurować z takimi samochodami jak BMW, Audi czy Mercedes. Jednak cena C5 X nie jest tak znacząca jak w przypadku tych trzech innych marek.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z