Czy Citroën C6 to dobry samochód?

Czy Citroën C6 to dobry samochód?

Citroen C6 był stosunkowo nieudaną próbą Citroena, aby dokonać zakłóceń na rynku luksusowych sedanów średniej wielkości. Samochód po raz pierwszy pojawił się w 2006 roku i był w produkcji przez sześć kolejnych lat. Dla uzyskania plamy kontekstu, Mercedes sprzedaje rocznie kilkadziesiąt tysięcy modeli Klasy E bez wpadki.

Z drugiej strony, cała produkcja Citroena C6 osiągnęła mizerną liczbę zaledwie 24 000 sztuk. To po prostu dowodzi, że marki samochodów nieluksusowych nie mogą wchodzić na rynek samochodów luksusowych ze słabą plakietką i wierzyć, że mogą naprawdę konkurować z markami, które są przy stole samochodów luksusowych od dziesięcioleci.

Więc, czy Citroen C6 jest dobrym samochodem? Citroen C6 nie jest złym samochodem sam w sobie, ponieważ wygląda oszałamiająco i naprawdę czuje się jak konkurencyjny samochód luksusowy. Z drugiej strony, wybór silników był ograniczony, samochód nie był naprawdę na równi z niemieckim trio, a fakt, że niezawodność C6 była od akceptowalna.

Oznacza to, że 2-gie modele Citroen C6 można teraz mieć za orzeszki ziemne, ponieważ zostały one zdeprecjonowane dość dużo. Za cenę, którą teraz kosztują, czują się jak na rynku, ale koszty eksploatacji pozostały takie same. Praktyczność jest również dobra, ponieważ samochód oferuje mnóstwo miejsca, nawet jeśli widoczność jest nieco ograniczona.

Citroen C6 – Jednostka napędowa

Citroen jest wyposażony tylko w jeden silnik benzynowy, 3.0L V6, który wypycha 211 KM i 213lb-ft momentu obrotowego. Prędkość maksymalna jest oceniana na 146mph, podczas gdy 0-60mph zajmuje więcej niż 10 sekund. Samochód zwraca do 22MPG łącznie i pochodzi z FWD i automatyczną 6-biegową skrzynią biegów z konwerterem momentu obrotowego.

  Czy Citroën C4 Cactus to dobry samochód?

C6 oferuje jednak trzy różne opcje silników wysokoprężnych. Linia zaczyna się od 4-cylindrowego 2.2L o mocy 170 KM i 295lb-ft momentu obrotowego, podczas gdy średni-specjalny 6-cylindrowy diesel 2.7L oferuje 204 KM i 324lb-ft momentu obrotowego. Najfajniejszy model C6 wyposażony jest w 3.0L diesel V6 o mocy 245 KM i 331lb-ft momentu obrotowego, który pozwala C6 osiągnąć 0-60mph w 8.5 sekundy.

Liczby te sprawiają wrażenie dość mocnych, ale daleko im do niemieckiego trio. Wyniki MPG to w najlepszym wypadku 35MPG, podczas gdy wszystkie modele występują w konfiguracji FWD i z 6-biegową automatyczną skrzynią biegów. Podsumowując, układ napędowy C6 nie jest słaby, ale nie jest też niczym szczególnym.

Citroen C6 – Design i podwozie

Sposób w jaki Citroen C6 wygląda z zewnątrz jest prawdopodobnie jedną z najbardziej atrakcyjnych rzeczy w C6 w ogóle. Samochód posiada niesamowite zakrzywione linie, które naprawdę dobrze uzupełniają luksusowy samochód. Wnętrze C6 jest również bardzo dobrze wyposażone, ale nadal dzieli wiele części i elementów stylistycznych ze znacznie tańszymi samochodami Citroena.

Zawieszenie i układ jezdny są skoncentrowane wyłącznie na komforcie, łatwości obsługi i izolacji od drogi. Oznacza to, że samochód ma tendencję do wchodzenia w zakręty dość mocno, ale to pomaga mu radzić sobie z niedoskonałościami drogi naprawdę dobrze.

Citroen C6 – Niezawodność i częste problemy

Jednym z najgorszych aspektów Citroena C6 musi być niezawodność, ponieważ samochód ma tendencję do cierpienia z powodu wielu problemów naprawdę często. Najczęstsze problemy związane z silnikiem są związane z zaworem EGR, świecami żarowymi, głośnością silnika i turbosprężarką, która jest podatna na awarie.

  Najczęstsze problemy z Citroënem C1

Inne problemy to problemy związane z wyposażeniem, takie jak wnikanie wody, wątpliwe odstępy między panelami, problemy z szyberdachem i, co najważniejsze, rdza. Problemy elektryczne są częstym zjawiskiem w C6, podobnie jak problemy z zawieszeniem i skrzynią biegów.

Citroen C6 – wartość i praktyczność

Citroen C6 deprecjonował się jak szalony odkąd się pojawił, ponieważ samochód nigdy nie był tak popularny jak samochód, z którym próbuje konkurować. Po tych wszystkich latach, C6 wydaje się w końcu zdobywać uznanie, ponieważ wiele osób patrzy z sentymentem na C6, zwłaszcza, że samochód wygląda ciekawie i inaczej.

Praktyczność jest naprawdę dobra, jeśli chodzi o miejsca siedzące, ale musimy wspomnieć, że przestrzeń nad głową z tyłu jest nieco utrudniona przez pochyłą linię dachu samochodu. Przestrzeń bagażnika w C6 jest naprawdę pojemna, jak w większości samochodów z tego segmentu. Wreszcie, widoczność samochodu również nie jest najlepsza.

Sekcja FAQ

Czy Citroen C6 jest lepszy od Audi A6, BMW serii 5 lub Mercedesa klasy E?

Nie, Citroen C6 nie jest tak dobry jak Audi A6, BMW serii 5 czy Mercedes klasy E z tej epoki. Wszystkie trzy mają długą historię tworzenia luksusowych samochodów średniej wielkości, podczas gdy Citroen nie. Jest to widoczne w momencie, gdy porównuje się je ze sobą, gdyż od razu widać, że niemieckie propozycje są po prostu lepsze.

C6 rywalizuje z Niemcami w niektórych aspektach, szczególnie w wyglądzie zewnętrznym, ponieważ wszystkie trzy niemieckie marki nie tworzyły najlepiej wyglądających sedanów średniej wielkości w tym momencie.

  Czy Citroën C1 jest dobrym samochodem?

Czy Citroen kiedykolwiek przywróci C6?

Obecnie nic nie wskazuje na to, aby Citroen miał w najbliższym czasie zaoferować C6. Powód jest prosty. Próba wejścia na rynek samochodów luksusowych, jeśli nie jest się marką luksusową, jest niezwykle trudna, ponieważ większość marek luksusowych ma wieloletnią historię, która mówi ludziom o jakości, kunszcie, stylu i luksusie.

Ponadto żyjemy w czasach, w których SUV-y i crossovery dominują na światowych rynkach i naprawdę trudno jest dołączyć do rynku samochodów luksusowych w ogóle.

Czy Citroen C6 jest samochodem rodzinnym?

Citroen C6 wydaje się być w pewnym sensie mieszanką pomiędzy luksusowym samochodem długodystansowym typu chauffer a prawdziwym dużym rodzinnym sedanem. Oznacza to, że C6 czuje się jak w domu robiąc każdą z tych rzeczy. Jeśli jednak chcesz używać go jako samochodu rodzinnego, to z pewnością możesz, ponieważ C6 jest cichy, wygodny i dość praktyczny.

Jedyną rzeczą, która potencjalnie może Cię powstrzymać jest niezawodność, ponieważ jest to największy znak zapytania dotyczący C6 w ogóle. Kupno używanego C6 jest ryzykowne, ponieważ nigdy nie wiadomo, co można uzyskać.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z