Czy Citroën DS7 Crossback to dobry samochód?

Czy Citroën DS7 Crossback to dobry samochód?

DS7 Crossback to wyprodukowany we Francji luksusowy kompaktowy crossover/SUV, który został po raz pierwszy wprowadzony w 2017 roku i nadal jest w ciągłej produkcji. Biorąc pod uwagę fakt, że DS7 Crossback to crossover/SUV, a crossovery SUV są obecnie najpopularniejszymi samochodami na rynku, DS chce sprzedać ich tonę. Czy zatem Citroen DS7 Crossback to dobry samochód?

DS7 Crossback to naprawdę dobry samochód, jeśli lubisz markę i sposób, w jaki samochód wygląda. DS przyjął inne podejście, jeśli chodzi o tworzenie samochodów, ponieważ mają tendencję do tworzenia naprawdę dobrze wyglądających samochodów, które przyciągają uwagę bez względu na to, gdzie się udają. Musimy również pamiętać, że wszystkie oferowane silniki są mocne, wyrafinowane i naprawdę wydajne.

Powiedzieliśmy już, że DS7 jest dobrze wyglądającym samochodem i większość ludzi raczej się z tym zgadza. Wnętrze DS7 jest również naprawdę fajne i jest naprawdę dobrze zaprojektowane. DS7 prowadzi się jak każdy inny crossover/kompaktowy SUV w tym segmencie, co oznacza, że jest wygodny, wyrafinowany i dobrze się prowadzi.

Niezawodność jest lepsza niż większość modeli Citroen DS, ale nadal nigdzie w pobliżu szczytu łańcucha pokarmowego. Wartości te są dość strome od nowego, ale używane przykłady można znaleźć na dość zniżki. Praktyczność jest naprawdę dobra, ponieważ samochód oferuje dużo miejsca do siedzenia i dość dużą przestrzeń bagażnika, jak również.

DS7 Crossback – Jednostka napędowa

Linia silników benzynowych DS7 Crossback rozpoczyna się od rzędowego 3-cylindrowego silnika o pojemności 1.2L, który oferuje 130 KM i 169lb-ft momentu obrotowego. Silnik ten pozwala na uzyskanie do 50MPG. Następny w kolejce jest 4-cylindrowy silnik 1.6L o mocy 180 KM i momencie obrotowym 184lb-ft. Ten silnik można również mieć z 225 KM i 221lb-ft momentu obrotowego. Wydajność, oba te mają tendencję do góry na około 40MPG łącznie.

  Najczęstsze problemy z Citroën DS5

Jeśli chcesz diesel, można wybrać między dwoma silnikami wysokoprężnymi. Podstawowy 1,5L 4-cylindrowy z 130 KM i 221lb-ft momentu obrotowego lub 2,0L 4-cylindrowy z 180 KM i 295lb-ft momentu obrotowego. Można również uzyskać hybrydową wersję DS7 Crossback o nazwie E-Tense. Istnieją dwa różne tryby hybrydowe dostępne, jeden dostaje 300 KM z 1,6L i silnik elektryczny, podczas gdy drugi dostaje 225 KM z tej samej konfiguracji.

W sumie możemy powiedzieć, że linia silników DS7 Crossback jest znacznie lepiej niż to, co było kiedyś, gdy były z powrotem w Citroen. Wszystkie te silniki współpracują z manualną lub automatyczną skrzynią biegów. Wszystkie modele DS7 rozpoczynają się od napędu na cztery koła, podczas gdy można uaktualnić, aby mieć napęd na wszystkie koła.

DS7 Crossback – Design i podwozie

We wstępie do tego artykułu powiedzieliśmy, że design DS7 Crossback jest naprawdę fajny. Futurystyczne linie i ostre krawędzie samochodu sprawiają, że wygląda on jakby został wypuszczony na rynek wczoraj. Wnętrze DS7 jest również bardzo ekskluzywne, co oznacza, że design jest jedną z mocnych stron DS7 Crossback.

Układ jezdny i zawieszenie zostały zestrojone z myślą o komforcie i łatwości obsługi, co widać już podczas jazdy. DS7 prowadzi się stosunkowo gładko i stabilnie, co jest typowe dla tego segmentu. Podsumowując, wrażenia z jazdy DS7 są naprawdę dobrze zestrojone.

DS7 Crossback – Niezawodność i typowe problemy

Pod względem niezawodności, DS7 wydaje się być znacznie lepszy niż wczesne modele Citroen DS, ale nadal jest znany z tego, że cierpi na wiele różnych problemów. Najczęstsze problemy z DS7 Crossback to kłopoty z zawieszeniem, wycieki paliwa, problemy z elektryką, problemy z rozruchem oraz problemy z akumulatorem i alternatorem.

  Czy Citroën C6 to dobry samochód?

Dobrą rzeczą jest to, że DS7 nie jest najdroższym samochodem do życia w tym segmencie, ale złą wiadomością jest to, że samochód nie gruntownej konserwacji dość często. W sumie jest to długo oczekiwana poprawa w stosunku do starszych modeli Citroena DS.

DS7 Crossback – Wartość i praktyczność

DS7 Crossback jest stosunkowo drogim samochodem od nowości, ale amortyzacja sprawiła, że możesz kupić DS7 Crossback używany po dość obniżonej stawce. Oznacza to, że otrzymujesz dość luksusowe doświadczenie w segmencie, który wydaje się przyciągać nabywców na lewo i prawo.

Praktyczność jest również bardzo dobra, ponieważ samochód oferuje dużą przestrzeń do siedzenia z przyzwoitej wielkości bagażnikiem, jak również. Widoczność jest naprawdę dobra dzięki podniesionej pozycji siedzącej. Samochód posiada również wiele przyjaznych rodzinie funkcji, takich jak wewnętrzne schowki i łatwo dostępne punkty mocowania fotelików dziecięcych.

Sekcja FAQ

Czy DS7 Crosstback to bezpieczny samochód?

DS7 Crossback jest naprawdę bezpiecznym samochodem, ponieważ otrzymał 5-gwiazdkową ocenę od wszystkich wiodących przepisów dotyczących testów zderzeniowych. 5-gwiazdkowa ocena jest przyznawana tylko samochodom, które nie tylko spełniają normy, ale robią to z powodzeniem. 5-gwiazdkowy samochód to taki, który dostaje również wiele oprogramowania bezpieczeństwa aktywnych funkcji, które zapewniają bezpieczeństwo zarówno podczas jazdy i podczas postoju.

Złą rzeczą jest to, że wiele z nich pochodzi jako część drogich pakietów opcjonalnych, a DS jest również chętny do dodawania garści niepotrzebnych funkcji jako część tych pakietów.

  Czy Citroën C4 Picasso to dobry samochód?

Czy mogę kupić DS7 Crossback w USA?

Prawdopodobnie wszyscy zdajemy sobie sprawę, że nie można kupić Citroena w USA od lat 70. i nic nie wskazuje na to, aby Citroen miał w najbliższym czasie wrócić na rynek amerykański. Jednak nawet jeśli nie można kupić DS7 Crossback w USA, DS potencjalnie zamierza oferować swoje pojazdy na całym świecie, co w pewnym momencie obejmie również USA.

Czy DS jest lepszy od Citroena?

DS był kiedyś submarką Citroena, ale rozgałęzili się w 2015 roku i zaczęli robić własne samochody z celem stania się pełnoprawną marką samochodów luksusowych. W związku z tym DS robi bardziej luksusowe, bardziej upmarketowe samochody, które nie tylko lepiej się sprawują, ale są też bardziej niezawodne jako całość. Jednak minie dużo czasu, zanim DS będzie mógł naprawdę rywalizować z uznanymi luksusowymi markami samochodów dostępnymi od kilku dekad, jeśli nie nawet dłużej.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z