Czy kupić SUV czy pickup?

Jeśli siedzisz na ogrodzeniu między zakupem SUV lub pickup, musisz wiedzieć, co dostajesz, gdy zdecydujesz się na obu z nich. Co ważniejsze, trzeba rozważyć typ samochodu, który odpowiada Twoim potrzebom lepiej, ale należy również kupić samochód jesteś rysowany do.

Jako takie, konieczne jest, aby prawidłowo porównać te dwa poprzez różne scenariusze użytkowania, takich jak na drodze jazdy, jazdy off-road, praktyczność, wydajność i ergonomia. Nie powinieneś brać pod uwagę tylko swoich bieżących potrzeb, ponieważ powinieneś również spojrzeć w przyszłość i ocenić, który z tych dwóch jest lepszym długoterminowym samochodem.

SUV-y są obecnie na samym szczycie przemysłu samochodowego, jeśli chodzi o popularność, ale pickupy wciąż sprzedają się lepiej niż SUV-y, przynajmniej w USA. Niemniej jednak, ciężarówka jest lepszą opcją dla człowieka pracy, kogoś, kto może skorzystać z łóżka, a ktoś, kto chce silnik wysokoprężny.

Z drugiej strony, jeśli nie jesteś człowiekiem pracy, ale doceniasz podniesioną pozycję za kierownicą, lepiej zdecydować się na SUV, ponieważ SUV zazwyczaj oferuje więcej miejsca do siedzenia, jak również. SUV-y są generalnie bardziej wyrafinowaną opcją pomiędzy tymi dwoma samochodami i jest ich o wiele więcej do wyboru.

SUV-y – zalety i wady

SUV jest zazwyczaj lepszym samochodem w porównaniu z pickupem, ponieważ oferuje więcej miejsca do siedzenia, bardziej wyrafinowane wrażenia z jazdy i znacznie lepiej odpowiada potrzebom rodziny. Jako takie, SUV-y mogą pomieścić do siedmiu osób, podczas gdy ciężarówki z dużą kabiną są wystarczająco duże, aby pomieścić do pięciu pasażerów w sumie.

  Czy kupić hatchbacka czy SUV-a?

Jednak SUV-y kosztują dużo więcej pieniędzy, ponieważ pełnowymiarowy SUV może łatwo przekroczyć 55-66 tys. dolarów, ale porównywalnie duży pickup może być za około 45 tys. dolarów. Mimo to, SUV-y są generalnie bardziej paliwooszczędne, ponieważ są dostrojone do codziennej jazdy, a ciężarówki przede wszystkim świecą przy niższych prędkościach.

SUV-y są generalnie nieco droższe do ubezpieczenia, jak również, ale to zależy od wielu czynników. Są one łatwiejsze w prowadzeniu w większości przypadków, ponieważ mają lepsze proporcje, co daje lepszą widoczność na wszystkie strony.

Pickup Trucks – Korzyści i wady

Ludzie, którzy kupują ciężarówki są głównie zainteresowani zdolnością holowania, zdolnością ciągnięcia i ogólną wagą. Oznacza to, że ciężarówki są zazwyczaj kupowane przez ludzi pracujących. Nawet jeśli nie są one prawie tak wydajne, jak SUV-y są na całej planszy, oferują zestaw korzyści w stosunku do SUV-ów.

Pickup Trucks wyposażone są w duże łóżko, co oznacza, że mogą przewozić dużo ładunku, o wiele więcej niż SUV kiedykolwiek mógł. Jednakże, ciężarówki nie blado wypadają w porównaniu, jeśli chodzi o miejsce siedzące, zwłaszcza jeśli nie zdecydujesz się na wersję z kabiną załogi.

Łóżko pickupa umożliwia przewożenie ciężkich i długich ładunków bez żadnych problemów, podczas gdy SUV z wyłożonym łóżkiem bagażnika prawdopodobnie zostanie porysowany, jeśli miałbyś przewieźć taką samą ilość rzeczy. Ciężarówki są również dostępne z silnikiem diesla, co nie jest już czymś, co można dostać we współczesnych SUV-ach.

Your use scenario – Balance out your needs and wants

Dwa poprzednie artykuły zawierają solidne i dokładne porównanie pickupa i SUV-a, ale głównym czynnikiem, który należy rozważyć jest to, do czego potrzebujesz swojego pojazdu. Jeśli stale przewozisz ciężkie ładunki i uwielbiasz pracować wokół domu lub holować wiele rzeczy, samochód ciężarowy może być lepszym pomysłem.

  Dziesięć samochodów, których nie powinieneś kupować nowych (kup je używane zamiast)

Jeśli jednak jesteś człowiekiem rodzinnym i potrzebujesz bezpiecznego i przestronnego samochodu dla większej rodziny, SUV będzie lepiej odpowiadał Twoim potrzebom. Ponadto, SUV jest pojazdem, który należy zdobyć, jeśli planujesz spędzić dużo czasu na drodze, ponieważ SUV jest zwykle bardziej wydajny i wygodny w prowadzeniu na długich dystansach.

Użyj tych zalet i wad obu pojazdów, aby zawęzić swoją decyzję do dokładnego pickupa i modelu SUV, który Cię interesuje, a następnie upewnij się, że porównasz te dwa modele, jak również. Im więcej informacji uzyskasz, tym łatwiej będzie Ci podjąć właściwą decyzję.

Sekcja FAQ

Czy SUV-y są bezpieczniejsze od pickupów?

SUV-y są bezpieczniejsze w porównaniu zarówno z samochodami ciężarowymi, jak i osobowymi, ponieważ łączą w sobie dodatkową masę pickupa oraz doskonałą zwinność i właściwości jezdne samochodu osobowego. Dodatkowa masa jest niezbędna w przypadku kolizji, a prawdopodobieństwo śmierci w SUV-ie jest znacznie mniejsze w porównaniu z ciężarówkami i samochodami.

Samochody osobowe są nadal najbardziej niebezpieczne, jeśli chodzi o bezpieczeństwo w samochodzie, ponieważ są one zazwyczaj lżejsze i niższe od podłoża, co oznacza, że wypadają gorzej w przypadku zderzenia z SUV-em lub pickupem. Niemniej jednak, indywidualna ocena bezpieczeństwa ma znaczenie, więc jeśli bezpieczeństwo jest czymś, czego nie chcesz zrekompensować, upewnij się, aby sprawdzić testy zderzeniowe IIHS.

Czy samochody ciężarowe amortyzują się szybciej niż SUV-y?

Deprecjacja jest jednym z, jeśli nie najważniejszym czynnikiem do rozważenia przy zakupie nowego samochodu, ponieważ większość samochodów w dzisiejszych czasach ma tendencję do utraty 40-50% swojej pierwotnej wartości po 5 latach użytkowania. Jednak popularne i poszukiwane ciężarówki znacznie lepiej utrzymują swoją wartość przy odsprzedaży w porównaniu z przeciętnymi SUV-ami.

  Czy można używać klatki dla psa w samochodzie?

Modele takie jak Toyota Tacoma, Toyota Tundra, GMC Canyon oferują najniższe procenty amortyzacji z większości nowoczesnych ciężarówek w sprzedaży. Jednak SUV-y mają większą wartość w porównaniu do samochodów, ponieważ samochody amortyzują się najszybciej.

Czy SUV-y są lepsze w terenie niż pickupy?

Tak, są. Pickup Trucks niekoniecznie są nawet zbudowane dla każdego rodzaju poważnego off-road, tylko kilka specjalnie zbudowanych ciężarówek może dorównać Mercedes Benz G-Wagon, Land Rover Defender, lub Jeep Wrangler. SUV-y zazwyczaj oferują lepszy prześwit z lepszymi kątami podejścia i zejścia, a także większą głębokość brodzenia.

Pickup Trucks są zazwyczaj wyposażone w opony szosowe, a rozmiary tych opon są również głównie przystosowane do jazdy po drogach. Ponadto, systemy AWD w większości ciężarówek nie są przeznaczone do jazdy terenowej, podczas gdy systemy off-roadingowe w większości SUV-ów są zaprojektowane z myślą o jeździe terenowej.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z