Czy Mercedes GT jest niezawodny?

Jest jedna rzecz, którą musimy natychmiast wyjaśnić. Samochód sportowy/supercar to typ samochodu, na który praktycznie nie można sobie pozwolić w żaden sposób, w żadnej formie ani kształcie. Nawet jeśli jest to samochód wyjątkowo niezawodny, będzie kosztował pieniądze, niezależnie od tego, jak na to spojrzeć.

Mercedes AMG GT to przede wszystkim 2-miejscowe sportowe coupe zaprojektowane, aby konkurować z takimi samochodami jak Porsche 911, Audi R8 i Aston Martin Vanquish. Wszystkie te samochody kosztują ponad 100 000 dolarów, są spragnione paliwa, a ich utrzymanie i ubezpieczenie pochłaniają mnóstwo pieniędzy.

Samochody tego typu zazwyczaj nie są tak niezawodne, jak te bardziej pospolite, ale AMG to marka, która poddaje swoje samochody rygorystycznym testom, aby uczynić je tak niezawodnymi, jak to tylko możliwe. W związku z tym AMG GT jest rzeczywiście niezawodnym samochodem, biorąc pod uwagę jego parametry.

Mercedes nie jest najbardziej niezawodną marką na świecie, ale AMG GT jest lepszy niż większość samochodów Mercedesa. Jeśli jednak chcesz utrzymać tę niezawodność, pamiętaj o prawidłowej konserwacji AMG GT, nawet jeśli kosztuje to znacznie więcej pieniędzy.

Mercedes AMG GT – niezawodność i pewność działania

Niezawodny samochód to taki, który jest w stanie działać wielokrotnie i nie pozostawić Cię bez pomocy. W przypadku samochodów wyczynowych jest to nieco trudniejsze, ponieważ zazwyczaj są one poddawane większym naciskom niż zwykłe modele Mercedesa. Aby to osiągnąć, samochody te mają o wiele bardziej rygorystyczną politykę w zakresie konserwacji.

W AMG GT zastosowano silnik 4,4 l BiTurbo AMG, który jest zbudowany zgodnie z filozofią „jeden człowiek, jeden silnik”, co oznacza, że tylko najbardziej wykwalifikowani i najbardziej doświadczeni inżynierowie Mercedesa mogą pracować nad tymi silnikami. Są one wykonywane ręcznie, co oznacza, że kontrola jakości, której muszą sprostać, jest znacznie bardziej rygorystyczna niż zwykle.

  Aston Martin Vantage Niezawodność

Większość podzespołów w AMG GT jest testowana pod kątem wytrzymałości na stałe siły poprzeczne, co oznacza, że w porównaniu z innymi modelami Mercedesa są one mocowane nieco ciaśniej. Podsumowując, AMG GT to rzeczywiście niezawodny samochód, ale nie tak niezawodny jak Porsche 911.

Mercedes AMG GT – Gwarancja

Niezawodność jest tylko częściowo kwestią, jeśli jesteś objęty gwarancją, a większość gwarancji na supersamochody/sportowe samochody jest krótsza w porównaniu z normalnymi samochodami. AMG GT jest objęty trzyletnią gwarancją bez limitu kilometrów, która jest porównywalna z gwarancją innych samochodów o wysokich osiągach.

Porsche, Jaguar i BMW również oferują taką samą gwarancję, podczas gdy Audi oferuje 3-letnią gwarancję lub gwarancję na 60 tys. mil. Biorąc pod uwagę fakt, że R8 jest bezpośrednim konkurentem AMG GT, można to zaliczyć do zalet AMG GT.

Jednak mało kto przekroczy granicę 60 tys. km w supersamochodzie w ciągu trzech lat. Tak więc w realnym świecie te gwarancje są identyczne. Warto wspomnieć, że w przypadku modyfikacji należy zachować ostrożność, ponieważ wiele z nich może spowodować utratę gwarancji.

W związku z tym, jeśli myślisz o tuningu swojego AMG GT, skontaktuj się z dealerem Mercedesa.

Mercedes AMG GT – serwisowanie i koszty eksploatacji

Samochody takie jak ten mają bardziej rygorystyczne zasady serwisowania, ponieważ często jeżdżą w agresywny sposób. Mercedes zaleca, aby serwisować AMG GT co około 12 500 mil. Mercedes oferuje przedpłacony plan serwisowy dla AMG GT i warto go wykupić, jeśli nie planuje się przejeżdżać więcej niż 15 000 mil rocznie.

  Mercedes R350 Niezawodność - czy jest to niezawodny stary samochód?

Koszty obsługi technicznej są wysokie, a takie są realia posiadania supersamochodu. Komplet opon do AMG GT kosztuje znacznie więcej w porównaniu z normalnymi modelami Mercedesa. W AMG GT zastosowano paliwożerną jednostkę 4,4 l BiTurbo V8, która zużywa więcej oleju, paliwa i nerwów, jeśli coś pójdzie nie tak.

Ubezpieczenie AMG GT kosztuje również więcej pieniędzy, ponieważ części zamienne nie są tak łatwo dostępne, a także dlatego, że samochody te często jeżdżą z dużymi prędkościami. Zawsze pamiętaj, aby zostawić sobie kilka tysięcy dolarów z boku na ewentualne koszty związane z AMG GT.

To po prostu rzeczywistość związana z posiadaniem supersamochodu, ponieważ są one o wiele bardziej delikatne i wymagające uwagi w porównaniu z normalnymi samochodami. Z drugiej strony, większość ludzi, którzy posiadają supersamochody, dba o nie lepiej niż większość ludzi.

Sekcja FAQ

Czy warto kupić AMG GT?

Jeśli poszukujesz dwudrzwiowego supersamochodu, który zarówno wygląda, jak i brzmi dobrze, AMG GT jest świetnym zakupem. Spośród wszystkich konkurentów, AMG GT sprawia wrażenie najdzikszego, ponieważ 911 jest stosunkowo oswojone bez wchodzenia do gamy GT.

Audi R8 jest świetnym samochodem, ponieważ oferuje wolnossące V8, ale jest już nieco starsze i nie może się równać z AMG GT pod względem osiągów. Wreszcie, Aston Martin Vanquish jest niezwykle podobny do AMG GT, ponieważ wykorzystuje ten sam układ napędowy, ale kosztuje więcej pieniędzy.

Który model AMG GT jest najlepszy do kupienia?

Najlepszym modelem AMG GT, jaki można kupić, jest AMG GT R, zwłaszcza w kolorze zielonej bestii. Wygląda on po prostu doskonale, ponieważ nie jest tak przesadnie dramatyczny jak AMG GT PRO ani komicznie wyglądający AMG GT Black Series.

  Czy Mercedes produkuje samodoładowującą się hybrydę?

Bardziej zwyczajne modele AMG GT są nieco zbyt zwyczajne, gdy postawi się je obok AMG GT R. GT R stanowi więc idealną równowagę między klasyczną chuligańską jazdą AMG a wyrafinowanym wyglądem Mercedesa i odpowiednią ilością mocy.

Jak długo może służyć Mercedes AMG?

Jeśli odpowiednio o niego dbasz, Twój AMG GT powinien wytrzymać setki tysięcy kilometrów. W rzeczywistości jednak większość tych samochodów jest użytkowana rzadko, ponieważ przebieg wpływa zbyt mocno na cenę. Są jednak ludzie, którzy są gotowi jeździć swoimi AMG GT, aż odpadnie im koło.

Sądząc po treści, jaką ci właściciele zamieszczają w Internecie, AMG GT powinno być w stanie przetrwać długi czas, ale tylko przy odpowiedniej konserwacji i chęci ciągłego wydawania na niego pieniędzy. Jakkolwiek by na to nie patrzeć, supersamochód nie jest stworzony do codziennej jazdy.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z