Czy powinienem kupić 10-letnie Volvo?

Może zawsze podziwiałeś samochody Volvo, ale nie stać Cię na nowy, więc rozważasz zakup używanego auta. Im starszy samochód, tym niższa cena, ale czy nadal są one niezawodne? Czy Volvo, które ma 10 lat, jest nadal warte wydania pieniędzy?

Można kupić 10-letnie Volvo, ale to zależy od tego, czego oczekujemy od samochodu, poza niską ceną. Starsze samochody Volvo są często nadal niezawodne i mają dobre przebiegi paliwa. Ale jeśli chodzi o wzornictwo i nowsze technologie, mogą one zajmować tylne siedzenie.

Volvo zawsze cieszyło się reputacją bezpiecznych i niezawodnych samochodów. Kupno dziesięcioletniego Volvo oznacza mniejsze wydatki, a jednocześnie nie trzeba się martwić o amortyzację. Jednak bardzo ważne jest, aby dobrze zbadać samochód, który chcemy kupić, aby nie zmarnować pieniędzy i nie zyskać na wartości.

Powody, dla których warto kupić starsze Volvo

Opłacalność

Kupno przyzwoitego, dziesięcioletniego Volvo będzie prawdopodobnie kosztować od 5000 do 7000 dolarów. W porównaniu z ostatnimi cenami nowych Volvo, zaoszczędzisz sporo pieniędzy.

Nie musisz się też martwić o amortyzację samochodu, ponieważ samochody amortyzują się najszybciej w ciągu pierwszych kilku lat. Dodatkowo, jeśli samochód ma już 10 lat, prawdopodobnie będziesz chciał go używać aż do śmierci, a nie odsprzedawać.

Wiele opcji samochodów

Jeśli miałeś kupić nowy samochód, możesz być ograniczony do konkretnego modelu, ponieważ niektóre z nich są powyżej Twojego zakresu budżetu. Ale w przypadku samochodów używanych, będziesz miał wiele opcji do rozważenia, w tym bardziej luksusowe modele.

Jazda próbna samochodem

Powiedzmy, że zakochaliście się Państwo w Volvo, ponieważ słyszeliście o tej marce. Kupno używanego samochodu to dobry sposób na przetestowanie samochodu. W przyszłości, gdy zdecydujesz się na zakup nowego, będziesz już wiedział, jak działa ten samochód. To pomoże Ci zdecydować, czy chcesz pozostać przy Volvo.

Things to consider before buying a used Volvo

Rodzaj paliwa

Wiele starszych samochodów jest napędzanych olejem napędowym, a utrzymanie silnika samochodu napędzanego olejem napędowym może być trudne. Prowadzenie samochodu na oleju napędowym zamiast na gazie jest również droższe. W wielu miastach obowiązują również nowe przepisy dotyczące silników Diesla, ograniczające miejsca, w których można prowadzić samochód. Tak więc, jeśli kupujesz 10-letnie Volvo, trzymaj się wersji benzynowej.

  Wziąć Volvo w leasing czy kupić?

Historia poprzedniego samochodu

Wykonaj sprawdzenie przeszłości, aby uzyskać informacje o samochodzie. Carfax jest doskonałą usługą do wykorzystania w tym celu. Używają oni numeru VIN lub numeru tablicy rejestracyjnej samochodu, aby znaleźć wszystkie informacje o pojeździe.

Najlepiej jest również nie kupować samochodu, który był wcześniej używany przez więcej niż jedną osobę. Szanse są, samochód może nie być odpowiednio utrzymane.

Kolejną rzeczą, którą może zrobić Carfax, jest uzyskanie informacji na temat rejestracji samochodu i liczby wypadków z nim związanych. Samochód z historią wypadków nie powinien być opcją, ponieważ wiele elementów samochodu zostało uszkodzonych w wyniku wypadku, nawet jeśli nie jest to od razu widoczne. Carfax może również pomóc określić, czy samochód został zalany lub oznaczony jako szkodliwy przez firmy ubezpieczeniowe.

Proszę zlecić mechanikowi kontrolę stanu samochodu

Jeśli poprzednia historia samochodu wydaje się dobra, kolejną rzeczą, którą należy zrobić, jest sprawdzenie pojazdu. Mogą Państwo zlecić to swojemu mechanikowi. Pozwoli to określić niezawodność samochodu i jego części. Stare samochody mogą wymagać w końcu wymiany części, ale nie chcesz mieć z tym do czynienia tak szybko po zakupie pojazdu.

Rzeczy, na które należy zwrócić uwagę:

  • Sprawdź systemy elektryczne
  • Uruchomić maksymalną klimatyzację; powinna ona wynosić od 55° do 65° (pomocny będzie tu termometr kieszonkowy).
  • Sprawdź skrzynię biegów i poszukaj wycieków, uruchamiając silnik na jakiś czas.
    Zdrowa skrzynia biegów nie powinna się zacinać. W wielu starych samochodach Volvo występują problemy z amortyzatorami, więc zwróć na to uwagę.

Pamiętaj, aby również zwrócić szczególną uwagę na drogie części samochodu. Jeśli tanie elementy, takie jak klocki hamulcowe są zużyte, można przystąpić do zakupu, ale większe części samochodowe są bardziej ryzykowne.

  Czy Volvo jest dobre w leasingu?

Wreszcie, nawet jeśli części są w porządku, nadal sprawdzić, jak długo oczekuje się, że będą trwać, zanim będą one wymagać naprawy. Nie chcesz przecież kupić samochodu i po trzech miesiącach naprawiać katalizator. Części Volvo są drogie.

Dostępność części

Bardzo ważne jest, aby zrobić swoje badania na temat dostępności części zamiennych Volvo. W wielu przypadkach, jeśli samochód został wyprodukowany dawno temu, części mogły opuścić rynek. Powodem jest to, że firma mogła zaprzestać produkcji tych części. Więc nawet jeśli zobaczysz je na rynku, prawdopodobnie są to fałszywe części produkowane przez firmy drogowe.

Dostępność mechanika do konserwacji

Niektórzy mechanicy mają trudności z przeprowadzeniem konserwacji starszych samochodów. Powodem może być brak dostępu do części potrzebnych do wykonania naprawy. Albo nie mają wiedzy na temat danego samochodu, ponieważ jest on stary i nie mieli do czynienia z wieloma tego typu samochodami.

Opinie klientów

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się o każdym samochodzie jest spojrzenie na recenzje poprzednich właścicieli. Recenzje będą oświecić Cię o plusach i minusach danego modelu. Jeśli jest wiele plusów, a minusy wydają się do opanowania, można śmiało dokonać zakupu.

FAQS

Ile kosztuje zakup starego Volvo?

Stare Volvo kosztuje od 4 000 do 6 500 dolarów. Zależy to jednak od roku i modelu samochodu. 3-letnie Volvo i 10-letnie Volvo nie pójdą za tę samą kwotę. Należy również pamiętać, że inne opłaty, takie jak opłata za zapytanie, sumują się.

Gdzie mogę kupić starsze Volvo?

Stare Volvo można kupić od dealerów lub sprzedawców drugiego poziomu, na aukcjach samochodowych lub bezpośrednio od sprzedawcy. Większość dealerów jest zainteresowana zarabianiem pieniędzy na nowych samochodach. Wyobraźmy sobie, że sprzedajemy nowy samochód za 50 000 dolarów, a stare Volvo za 6 000 dolarów. Czują, że nie zarobią wystarczająco dużo pieniędzy na sprzedaży starszych samochodów, więc zabierają je do sprzedawców drugiej kategorii.

  Które Volvo ma fotele z funkcją masażu?

Ile kosztuje sprawdzenie starego Volvo?

Jeśli kupiłeś Volvo od dealera, który ma powiązania z takimi serwisami jak Carfax, nie zapłacisz ani grosza za sprawdzenie pojazdu. Dealer może pomóc w wygenerowaniu raportu pojazdu za darmo. Jeśli jednak dealer nie ma powiązania z serwisem Carfax lub kupujesz samochód bezpośrednio, musisz wykupić abonament.

Subskrypcja Carfax kosztuje do 12 dolarów lub więcej. Dzięki tej opłacie można przeprowadzić jedno wyszukiwanie VIN i wiele wyszukiwań płyt. Jeśli uruchomisz wyszukiwanie VIN dla więcej niż jednego pojazdu, będziesz musiał wydać więcej pieniędzy.

Jakie informacje są przetwarzane przez serwisy takie jak Carfax?

Na podstawie numeru VIN lub numeru rejestracyjnego samochodu przeprowadzają one kontrolę i uzyskują dostęp do takich informacji jak:
● Informacje o poprzednich właścicielach
Przebieg na paliwie i pozostały przebieg
Udział w wypadkach
Czy samochód jest oznaczony przez firmy ubezpieczeniowe jako samochód powodziowy?
Informacje na temat rejestracji samochodu
Aby być po bezpiecznej stronie, przeprowadź wyszukiwanie przed skontaktowaniem się ze sprzedającym. Większość osób wystawiających CLI dla prywatnych samochodów często pstryka i publikuje numery rejestracyjne. Można je wykorzystać do sprawdzenia.

Jaka jest istotna różnica między starymi i nowymi samochodami Volvo?

Główną różnicą jest konstrukcja i zastosowana technologia. Starsze samochody Volvo mają wiele cech podobnych do nowych, ale jeśli chodzi o design i technologię, nowsze samochody bardzo się od nich różnią. Niektórzy uważają, że nowsza technologia jest zbyt trudna w obsłudze i wolą starsze, proste pojazdy.

Na przykład nie można dziś znaleźć Volvo z silnikiem napędzanym wyłącznie gazem lub olejem napędowym, ponieważ nowe Volvo to samochody hybrydowe lub w pełni elektryczne. Jeśli jednak zależy nam na osiągach, a nie na luksusie, stare Volvo z pewnością sobie poradzi.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z