Które Volvo ma fotele z funkcją masażu?

Każdy nowy model samochodu Volvo posiada opcję foteli z funkcją masażu, z wyjątkiem Volvo XC40. Volvo to luksusowa marka samochodów, która oferuje swoim klientom opcję foteli z funkcją masażu.

Fotele masujące Volvo mają 5 trybów pracy. Tryby te można zmieniać za pomocą ustawień na przednim ekranie. Volvo oferuje te fotele z masażem wraz z innymi wyjątkowo dobrymi funkcjami regulacji siedzeń, takimi jak wentylowane fotele, podgrzewane fotele i elektryczne regulacje siedzeń.

Fotele masujące Volvo

Volvo jest uważane za producenta samochodów luksusowych. Ponieważ wszystkie luksusowe samochody oferują maksymalny komfort kierowcy, Volvo zapewnia, że nie pozostają w tyle za innymi. Volvo oferuje świetne fotele we wszystkich swoich samochodach. Chociaż nie są one tak ważne podczas jazdy po mieście, są wyjątkowo przydatne podczas długich i sztywnych podróży po autostradach.

Fotele masujące Volvo składają się z pięciu nadmuchiwanych kieszeni, które są wbudowane w przednie siedzenia. Ich działanie polega na pompowaniu i opróżnianiu, tworząc ruch przypominający falę, co zapewnia maksymalny poziom komfortu. Masuje to dolną część pleców i ramiona, łagodząc zmęczenie kierowcy.

Volvo, jak wszyscy wiemy, traktuje swoich klientów w sposób priorytetowy, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i komfort. Dlatego przy projektowaniu foteli konsultowało się z chirurgami ortopedami. Współpracowali z Chalmers University of Technology w Szwecji, dzięki czemu udało im się stworzyć jeden z najlepszych foteli w branży motoryzacyjnej.

Pięć rodzajów opcji masażu

Z boku przednich foteli Volvo umieszcza wielofunkcyjny element sterujący. Ten przycisk sterujący służy do wybierania na wyświetlaczu dotykowym żądanego trybu masażu. Tryby można również zmieniać na przednim wyświetlaczu. Wyświetlacz dotykowy oferuje przede wszystkim funkcję ON/OFF. Następnie oferuje 5 programów:

 1. Swell
 2. Bieżnik
 3. Zaawansowane
 4. Lędźwiowy
 5. Ramię.
  Intensywność można również zmieniać za pomocą wyświetlacza, wybierając pomiędzy trzema opcjami: Low, Normal i High.
  Dostępne są również trzy opcje prędkości: Wolna, Normalna i Szybka.
  Masaż działa przez 20 minut, po czym wyłącza się automatycznie. Aby ponownie uruchomić masaż, należy dotknąć opcji ponownego uruchomienia na ekranie.
  Które z nich jest bezpieczniejsze: Volvo czy Audi?

Inne cechy

Fotele Volvo pokryte są skórą NAPPA, która oferuje wentylowane fotele przednie. Wentylowane fotele pozwalają utrzymać świeżość ubrania kierowcy. Fotele oferują również inne funkcje, takie jak regulacja mocy za pomocą przycisków. W samochodzie znajdują się trzy przyciski do regulacji podparcia lędźwiowego i krawędzi przedniej, do przesuwania fotela do przodu i do tyłu, a także do regulacji nachylenia oparcia. Fotele posiadają również opcję podgrzewanych siedzeń.

Prawie wszystkie Volvo mają fotele z masażem

Każdy współczesny samochód Volvo jest wyposażony w fotele z masażem, z wyjątkiem Volvo XC40. Volvo dodało fotele z masażem po raz pierwszy w 2008 roku. Dodali te opcje w modelach S80 (obecnie wycofanych z produkcji) i XC90. Opcje masażu zostały dodane w celu zwiększenia ogólnego komfortu dla kierowcy. To z pewnością zwiększyło ogólny komfort i luksus producenta samochodów.

Dziś samochody oferują jeszcze lepsze fotele z masażem w modelach XC90, XC60, S90, S60, V90 i V60. Funkcje są takie same w każdym samochodzie, z trzema przyciskami wielofunkcyjnymi. W niektórych wariantach i wersjach wyposażenia brakuje opcji foteli z masażem, więc przed zakupem samochodu należy wszystko sprawdzić.

FAQ

Czy Volvo ma podgrzewane fotele?

Volvo posiada w swoich samochodach funkcję podgrzewanych foteli, aby zmaksymalizować komfort w chłodne dni. Samochody mają również opcję podgrzewanej kierownicy. Funkcje podgrzewania można obsługiwać za pomocą przedniego wyświetlacza. Aby aktywować lub dezaktywować funkcję, należy kilkakrotnie nacisnąć przycisk.

W samochodzie dostępne są trzy poziomy ogrzewania, które są podświetlane pomarańczowymi polami. Im wyższy poziom pola, tym wyższa jest temperatura.

  Czy Volvo produkuje samochody elektryczne?

Samochody Volvo posiadają również funkcję automatycznego uruchamiania podgrzewanych siedzeń. Funkcja ta włącza się automatycznie, gdy w samochodzie jest zimno, a temperatura wewnątrz jest niższa niż 10°C. Funkcję tę można wyłączyć w menu MY CAR na wyświetlaczu.

Podgrzewane fotele powinny być używane ostrożnie, ponieważ niektóre osoby mogą doznać poparzeń.

Jak działają fotele z funkcją masażu?

Fotele masujące posiadają zbiór kieszeni znajdujących się za poszyciem fotela. Kieszenie te są kolejno pompowane i opróżniane. Ten ruch siedzeń do tyłu daje komfort i wrażenie, że plecy kierowcy są ugniatane. Większość systemów masażu jest montowana w oparciach siedzeń, ale niektóre z nich znajdują się również w podstawie fotela.

Czy samochodowe fotele masujące są niezbędne?

Fotele z masażem z pewnością zwiększają komfort i luksus samochodu, ale oczywiście nie są niezbędne. Są one jednak bardzo przydatne podczas długich podróży autostradą i mogą pomóc zmniejszyć zmęczenie kierowcy, co z kolei może zapobiec wypadkom.

Masujące fotele samochodowe są z pewnością uważane za luksus i są miłe, ale te fotele masujące nie może pomóc, jeśli masz naprawdę zły ból pleców. Mają one jedynie pomagać w prowadzeniu samochodu. Fotele z masażem nie są tak silne i skuteczne jak fotele masujące na lotniskach czy w centrach handlowych. Jednak z pewnością mogą one złagodzić niektóre bóle.

Czy samochody oferują chłodzenie siedzeń?

Ponieważ klimatyzacja w samochodach może wpływać na zużycie paliwa, fotele chłodzące są lepszą alternatywą. Siedzenia oferują efekt chłodzenia zamiast chłodzenia całej kabiny, co jest o wiele bardziej ekonomiczne pod względem zużycia paliwa. Istnieje wiele samochodów, które oferują tę funkcję, w tym:

 • Audi A4
 • Hyundai Sonata Hybrid
 • Lincoln Continental
 • Cadillac CT6
 • Ford Mustang
  Fotele chłodzące działają dzięki wentylatorom umieszczonym z tyłu pokrowców siedzeń. Wentylatory te mogą, ale nie muszą, nadmuchiwać schłodzone powietrze. Pasażerowie mogą dostosować poziom chłodzenia do własnego komfortu. Ogólnie rzecz biorąc, są one dobre do posiadania w gorący dzień.
  Jakie jest najbardziej niezawodne Volvo?

Co zazwyczaj oferują luksusowe fotele samochodowe?

Wraz z rozwojem przemysłu samochodowego w kierunku luksusu, zaczęto produkować wspaniałe luksusowe fotele, aby się wyróżnić. Luksusowe samochody oferują obecnie prawie wszystko, czego można oczekiwać od fotela. Do cech tych należą:

 • Masujące siedzenia
 • Podgrzewane siedzenia
 • Fotele chłodzące
 • Wentylowana skóra
 • Lepsze pochylenie głowy

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z