Czy Tesla jest lepsza od BMW?

Jeśli szukasz luksusowego samochodu, kilka dobrych marek do rozważenia to Tesla i BMW. Są one zupełnie różne. Tesla jest bardziej zaawansowana technologicznie, podczas gdy BMW jest bardziej komfortowe i ma lepsze właściwości jezdne. Która marka jest więc lepsza?

Zarówno Tesla, jak i BMW to marki pojazdów wysokiej klasy, co oznacza, że są one dość drogie. Dlatego samochód, który wybierzesz, będzie zależał od Twoich potrzeb, gustu i lokalizacji. BMW jest idealne dla właścicieli samochodów, którzy chcą lepszych osiągów i obsługi, podczas gdy Tesla jest idealna dla kierowców, którzy pragną przyjaznego dla środowiska, zaawansowanego technologicznie samochodu.

Jak Tesla wypada w porównaniu z BMW?

BMW istnieje od dziesięcioleci, podczas gdy Tesla jest wciąż nową firmą. BMW zostało założone w 1916 roku w Monachium, w Niemczech, podczas gdy Tesla powstała w 2003 roku w Kalifornii, w USA. Z tego powodu BMW ma bogatszą historię i jest bardziej niezawodne niż Tesla.

Ale jeśli chcesz mieć samochód przyszłości, Tesla jest marką, którą należy wziąć pod uwagę. Niemniej jednak, BMW dogania Teslę, jeśli chodzi o samochody elektryczne. BMW było pierwszą niemiecką firmą, która wyprodukowała pojazdy elektryczne.
Aby ułatwić porównanie, porównamy kilka najpopularniejszych modeli bazowych każdej z marek: BMW serii 3 i Tesla Model 3. Oto jak one ze sobą konkurują.

BMW serii 3 vs. Tesla Model 3

Design

Oba te samochody są pięknie zaprojektowane i mają niemal identyczne wymiary. BMW serii 3 może pochwalić się niższym grillem, mniejszymi reflektorami, krótkimi zwisami przednimi, tylnymi i piękną maską. Wręcz przeciwnie, Tesla Model 3 posiada stylizowane reflektory LED, niższą linię pasa, wybrzuszony nos i większą powierzchnię szyby.

Ogólnie rzecz biorąc, oba te modele nie są najbardziej atrakcyjne dla oka, jeśli chodzi o marki luksusowe, ale są w porządku. BMW i Tesla z wyższej półki wyglądają piękniej niż te dwa podstawowe modele. Jednak nadal wyglądają uroczo i piękniej niż większość standardowych pojazdów na rynku.

  Co jest złego w samochodach elektrycznych?

Jeśli chodzi o wnętrze, BMW jest trochę brakuje w porównaniu do Tesli. Mimo, że fotele BMW są wygodniejsze niż Tesli, całemu wnętrzu brakuje odrobiny klasy. Przeciwnie, wnętrze Tesli jest bardziej ekskluzywne i zaawansowane dzięki dużemu systemowi infotainment.

Osiągi

Tesla Model 3 i BMW serii 3 nie są tak potężne jak ich high-endowe rodzeństwo. Jednak oba modele radzą sobie wystarczająco dobrze, aby zapewnić płynną i przyjemną jazdę. Pod względem prowadzenia BMW ma lekką przewagę nad Teslą, ale pod względem przyspieszenia i balansu Tesla jest lepszym samochodem.

BMW serii 3 wyposażone jest w turbodoładowany, 2,0-litrowy, czterocylindrowy silnik, który nie jest zbyt mocny, ale wystarczająco dobry. Dodatkowo, produkuje 255 koni mechanicznych i 295 funtów momentu obrotowego. Może przyspieszyć od 0 do 60 mph w 5,6 sekundy.

Tesla Model 3 jest napędzana elektrycznie. Ma doskonały zasięg 263 mil, który jest dla jego modelu bazowego – Standard Range Plus. Zapewnia również 307 funtów momentu obrotowego, co jest lepszym wynikiem niż BMW serii 3. Co więcej, dostarcza 258 koni mechanicznych i może przyspieszyć od 0 do 60 w zaledwie 5,3 sekundy.

Bezpieczeństwo

Pomimo tego, że oba te samochody posiadają wysokiej klasy funkcje bezpieczeństwa, Tesla wciąż ma przewagę nad BMW. Tesla może pochwalić się Autopilotem, który oferuje takie funkcje jak adaptacyjny tempomat, centrowanie pasa ruchu oraz technologię stop-and-go. Z drugiej strony, BMW składa się z funkcji wspomagających kierowcę, takich jak ostrzeganie przed kolizją z przodu, ostrzeganie o niezamierzonej zmianie pasa ruchu i automatyczne hamowanie.

Cena

Jeśli nie jesteś gotowy na wydatek, odwróć wzrok. Oba te samochody będą Cię sporo kosztować przy zakupie i aktualizacji. Ogólnie rzecz biorąc, BMW jest nieco droższe, ponieważ będzie Cię kosztować około 40 750 USD, podczas gdy model Tesla Model 3 Standard Range Plus będzie Cię kosztować 38 990 USD.

  Czy hybryda jest lepsza od elektryki?

Werdykt

Z powyższego porównania można zauważyć, że oba te samochody mogą pochwalić się prawie tymi samymi cechami. BMW serii 3 i Tesla Model 3 mają wysokiej klasy funkcje bezpieczeństwa, podobną ilość mocy i kosztują prawie tyle samo. Jednak jeden samochód jest zasilany gazem (BMW serii 3), a drugi jest całkowicie elektryczny (Tesla Model 3).

W zależności od modelu Tesli, który wybierzesz, może się okazać, że jest on droższy lub tańszy niż BMW serii 3. Jeśli chcesz chronić środowisko, Tesla Model 3 jest najlepszą opcją, ale jeśli chcesz samochód z lepszym prowadzeniem, BMW jest lepszym wyborem.

Comparing BMW and Telsa across categories

Który samochód jest tańszy w utrzymaniu – Tesla czy BMW?

Ogólnie rzecz biorąc, oba te luksusowe samochody są drogie w utrzymaniu. Jednak BMW jest droższe w utrzymaniu, ponieważ ma o wiele więcej ruchomych części niż Tesla. W rezultacie będziesz miał wiele rzeczy, o które musisz się martwić, takich jak filtry oleju, gaźnik i wiele innych części silnika. Tesla ma o wiele mniej części, więc jest mniej rzeczy, które mogą się zepsuć.

Który samochód jest bardziej niezawodny – BMW czy Tesla?

BMW i Tesla to jedne z najmniej niezawodnych pojazdów na rynku. Kiedy porównasz te dwa, Tesla jest mniej niezawodnym samochodem. Dzieje się tak dlatego, że ma wiele problemów z jakością, na które kupujący zwykle narzekają. Czasami trudno jest również znaleźć miejsce, które ma części i umiejętności do naprawy Tesli.

  Czy Tesla wytrzyma 10 lat?

Który samochód jest bardziej luksusowy – Tesla czy BMW?

Pod względem zaawansowania technologicznego, Tesla ma przewagę nad BMW. Dzięki dużemu ekranowi infotainment, z którego obsługuje się samochód. Jednak pod względem komfortu, BMW jest o niebo lepsze od Tesli. Wynika to z faktu, że fotele Tesli nie są tak wygodne jak fotele BMW.

Który samochód jest lepszy – BMW i8 czy Tesla Model S?

BMW i8 to model hybrydowy typu plug-in, natomiast Tesla Model S jest pojazdem całkowicie elektrycznym. Oba te samochody mają znakomite osiągi, ale BMW i8 ma lekką przewagę nad Teslą Model S. Co więcej, BMW i8 ma świetną łączną moc 369 koni mechanicznych, podczas gdy Tesla ma 362.

Czy BMW może prześcignąć Teslę?

Tesla sprawiła, że pojazdy całkowicie elektryczne stały się popularne. W rezultacie wiele marek samochodowych przyłączyło się do bandwagonu i zaczęło produkować samochody elektryczne. Jedną z tych marek jest BMW. Niedawno BMW wyprodukowało nowy całkowicie elektryczny model, znany jako i4. Model ten ma zasięg 373 mil, co jest bliższe temu, co oferuje Tesla.

Tesla Model S Long Range Plus ma zasięg 402 mil na pełnym naładowaniu. Jest to model samochodu elektrycznego o największym zasięgu. W porównaniu do BMW i4, nie jest to daleko. Choć Tesla ma obecnie przewagę, BMW zbliża się do niej, a wkrótce może nawet prześcignąć Teslę.

Bottom line

BMW i Tesla to dwie znakomite marki samochodów luksusowych. Obydwie są pięknie zbudowane i wyposażone w zaawansowane technologicznie i luksusowe funkcje. BMW jest zbudowane tak, aby zapewnić kierowcy komfort i lepsze prowadzenie, podczas gdy Tesla ma piękniejszy wygląd i zaawansowaną technologię. Tak naprawdę wszystko sprowadza się do kwestii Twojego gustu i priorytetów.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z