Co jest złego w samochodach elektrycznych?

Pojazdy elektryczne powoli, ale nieuchronnie przejmują władzę i dlatego słuszne jest, abyśmy je krytykowali w celu dalszego doskonalenia technologii. W końcu, zadawanie pytań jest mądrym posunięciem i powinno pomóc nam uzyskać właściwe odpowiedzi w końcu.

To powiedziawszy, samochody elektryczne są drogie, a na rynku jest tylko kilka stosunkowo niedrogich samochodów elektrycznych. Po drugie, samochody elektryczne cierpią z powodu długiego czasu ładowania, a wiele regionów na całym świecie nadal ma słabą infrastrukturę ładowania.

Inną wielką wadą jest niepokój o zasięg, ponieważ nigdy nie można być zbyt pewnym, jak długo można iść, zanim bateria się wyczerpie. Niektóre miasta nie są w stanie wspierać rewolucji pojazdów elektrycznych z powodu poważnego niedoboru energii elektrycznej. Oznacza to, że cała sieć energetyczna musi być znacznie bardziej zaawansowana, abyśmy mogli całkowicie przejść na nowy system.

Wreszcie, nawet jeśli poziom wydajności może być absolutnie szalony, samochody elektryczne są zbyt zrobotyzowane i pozbawione zmysłów, że to rodzaj nie ma sensu kupować „wydajność” samochód elektryczny. Jasne, będziesz w stanie osiągnąć 60mph z postoju w mniej niż 2 sekundy, ale to tyle.

Samochody elektryczne wciąż kosztują o wiele za dużo pieniędzy

Wiele krajów na całym świecie oferuje rządowe dotacje dla tych, którzy chcą zainwestować w samochód elektryczny. Jednak te dotacje są bardzo ograniczone i prawdopodobnie znikną, gdy tylko ludzie zaczną kupować samochody elektryczne na większą skalę. Ponadto, kraje kiedyś oferować cięcia podatkowe dla tych, którzy kupują EV, ale wiele krajów nie robią, że już.

  Czy Tesla to dobry pierwszy samochód?

Tak czy inaczej, samochody elektryczne nadal kosztują zbyt dużo pieniędzy, a wiele osób uważa, że niektóre marki, takie jak Tesla, nie spełniają nawet minimum standardów kontroli jakości. Używane samochody elektryczne są również bardzo ograniczone w ilości. Jeśli chcesz po prostu mieć używany samochód w stosunkowo przystępnej cenie, nadal jesteś zmuszony wybierać samochody z tradycyjnym silnikiem spalinowym lub hybrydowe.

Nierówny czas ładowania i infrastruktura ładowania

Prawdopodobnie najgorszym aspektem posiadania samochodu elektrycznego jest fakt, że czasami trzeba ładować kilka razy, zanim dotrze się do miejsca przeznaczenia oddalonego o kilkaset mil. Tak, powinieneś zrobić to samo z normalnym samochodem z silnikiem spalinowym, ale krótki postój na benzynę trwa kilka minut, jeśli wszystko idzie zgodnie z planem.

Z drugiej strony, ładowanie pojazdu elektrycznego może czasami trwać do 3 godzin. Poza tym, ładowarki elektryczne nie są nigdzie tak szeroko dostępne, jak zwykłe stacje benzynowe. Przeciętna stacja benzynowa ma około 4-8 pomp, a zwykłe miejsce ładowania oferuje maksymalnie 4 miejsca.

Niedobory sieci elektrycznej

Wiele dużych miast i ośrodków miejskich na całym świecie boryka się z poważnymi niedoborami energii elektrycznej, do tego stopnia, że czasami muszą polegać na imporcie energii z pobliskich krajów, które również mogą doświadczać niedoborów energii. Jeśli zbyt szybko przestawimy się na pojazdy elektryczne, możemy napotkać alarmujące niedobory energii.

Wciąż nie wiadomo, jak rządy na całym świecie planują poradzić sobie z tym problemem, ale można śmiało powiedzieć, że masowa rewolucja związana z pojazdami elektrycznymi wymaga równie masowych zmian w infrastrukturze elektroenergetycznej. Szanse są takie, że prawdopodobnie będziemy zmierzać w kierunku energii jądrowej na większą skalę, co jest jednocześnie dobrą i złą rzeczą.

  Czy hybryda jest lepsza od elektryki?

Elektryczne samochody wyczynowe są szybkie, ale bez życia

Rimac Nevera i Tesla Model S Plaid to dwa najszybsze seryjnie produkowane samochody w historii ludzkości. 0-60mph w około lub nawet mniej niż 2 sekundy, czasy na ćwierć mili wynoszące 8,5 dla Nevera lub 9 sekund dla Tesli są absolutnie szalone.

Wystarczy jednak kilka niewiarygodnych przyspieszeń, aby zdać sobie sprawę, że samochody elektryczne nie są tak ekscytujące jak zwykłe samochody wyczynowe. Mimo że Nevera może absolutnie zniszczyć Ferrari LaFerrari pod niemal każdym względem, wolałbym wziąć Ferrari przy niemal każdej okazji.

Dział FAQ

Czy warto brać pod uwagę samochody elektryczne?

Odpowiedź na to pytanie zależy w dużej mierze od tego, gdzie mieszkasz i do czego używasz swojego samochodu. Jeśli jesteś w stanie w pełni wykorzystać możliwości platformy EV i masz w pobliżu wiele zaawansowanych stacji ładowania, koniecznie rozważ EV. Również jeśli nie wybierasz się regularnie w dłuższe podróże, EV jest krokiem we właściwym kierunku.

Jeśli jednak nie jesteś w stanie korzystać z zaawansowanej sieci stacji ładowania, lepiej zrezygnuj z zakupu samochodu elektrycznego w tym momencie. Warto wypożyczyć samochód elektryczny na krótki okres czasu, aby przekonać się, jak to jest być właścicielem pojazdu, ponieważ pośpiech nigdy nie jest dobrym pomysłem.

Dlaczego samochody elektryczne są tak ciężkie?

Samochody elektryczne są ciężkie, ponieważ posiadają akumulatory, które średnio ważą nawet 1000 funtów. Dobrą rzeczą w tej wadze jest to, że jest zawsze umieszczony na samym dole samochodu, który z kolei miłośników środek ciężkości i sprawia, że samochód czuje się lżejszy niż jest w rzeczywistości.

  Czy pojazdy hybrydowe są bezpieczne?

Jednakże, zwiększona waga niesie ze sobą kilka wartych wspomnienia zastrzeżeń. Ciężkie samochody zazwyczaj mają lepszą trakcję i są bezpieczniejsze w razie wypadku. Z drugiej strony, samochody te wolniej hamują i są trudniejsze do kontrolowania, jeśli utracą przyczepność.

Czy powinienem kupić samochód hybrydowy czy elektryczny?

Samochody elektryczne mają wiele zalet w porównaniu z samochodami hybrydowymi, takich jak większa świadomość ekologiczna, nie zużywają w ogóle paliwa, są bardziej niezawodne i korzystają z wielu technologii nowej generacji, które nadal nie są dostępne dla zwykłych samochodów z silnikiem spalinowym i hybryd.

Jednakże, jeśli chcesz zmaksymalizować zasięg, powinieneś zdecydować się na hybrydę, ponieważ hybryda opiera się na silniku elektrycznym i silniku spalinowym. Zawsze warto wspomnieć, że istnieje ograniczona ilość samochodów hybrydowych tam, jak zainteresowanie nimi nie jest tak intensywne, jak to jest w kierunku EV.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z