Czy Tesla musi się rozgrzać?

Tesla znana jest ze swojej wspaniałej stylistyki, doskonałego przyspieszenia i wyjątkowych osiągów. Ale czy Tesle muszą być rozgrzane przed startem?

Nie, Tesli nie trzeba rozgrzewać przed jazdą. Ale dla dobrych wrażeń z jazdy i wydłużenia żywotności baterii, musisz rozgrzać swoją Teslę przed jazdą. Poza tym, samochód sam utrzymuje baterię w swojej strefie komfortu, chyba że potrzebujesz dodatkowego zasięgu, który wiąże się z rozgrzaniem baterii.

Jeśli jednak mieszkasz w zimnych rejonach, to doskonałym pomysłem jest rozgrzanie akumulatora Tesli przed startem. Pomoże to zapewnić, że Twój samochód będzie pracował w odpowiednich temperaturach. Głównym tego powodem jest fakt, że akumulatory litowo-jonowe pracują w bardzo wąskim zakresie temperatur.

Dlatego tak ważne jest, aby rozgrzać samochód i zapewnić mu odpowiednią temperaturę pracy, ponieważ szybkość ładowania i rozładowywania akumulatora litowo-jonowego jest ograniczona. Co więcej, w niskich temperaturach akumulatory litowo-jonowe mogą szybciej ulegać degradacji podczas ładowania. Dlatego też samochody elektryczne ograniczają hamowanie odzyskowe w niskich temperaturach, aby uniknąć uszkodzenia akumulatora.

Jak wspomniano wcześniej, innym ważnym powodem rozgrzewania akumulatora w niskich temperaturach jest poprawa wrażeń z jazdy. Ponieważ system zarządzania akumulatorem ogranicza regenerację w niskich temperaturach, odczuwalna jest utrata mocy. Ale kiedy rozgrzejesz akumulator i zaczniesz używać samochodu, osiągnie on optymalną temperaturę pracy i powróci normalne hamowanie odzyskowe.

Jak mogę rozgrzać swój samochód?

Możesz ogrzać swoją Teslę na dwa sposoby. Po pierwsze, możesz wstępnie przygotować swoją Teslę przed rozpoczęciem podróży. Wystarczy, że włączysz klimatyzację lub odmrażanie w aplikacji Tesla App. Jest to niezwykle istotne, ponieważ dzięki temu zaoszczędzisz sporo energii na drodze, będąc podłączonym do prądu podczas kondycjonowania wstępnego.

  Czy Volvo produkuje samochody elektryczne?

Drugim sposobem na rozgrzanie samochodu jest naładowanie Tesli przed startem. Tesla zaleca pozostawanie podłączonym do prądu przez całą noc. Jeśli więc chcesz wyruszyć w podróż rano, nie musisz się martwić o wstępne rozgrzanie baterii.

Jak długo trwa rozgrzewanie się akumulatora Tesli?

To zależy od temperatury otoczenia i od tego, czy przed wyjazdem przygotowałeś swój samochód do jazdy. W większości przypadków rozgrzewanie trwa co najmniej 45 minut. Może to jednak potrwać dłużej, jeśli warunki są ekstremalne, np. bardzo zimna pogoda.

Jakie są korzyści z rozgrzewania Tesli?

Jest kilka korzyści z rozgrzewania Tesli. Po pierwsze i najważniejsze, dzięki temu samochód zużywa mniej energii na rozruch na zimno i jest w stanie wykonać hamowanie odzyskowe. Po drugie, Twój samochód będzie działał lepiej, ponieważ szybciej osiągnie swoją optymalną temperaturę pracy. I wreszcie, rozgrzanie akumulatora skraca czas ładowania.

Czy muszę rozgrzewać kabinę Tesli przed wejściem?

Nie, nie musisz. Możesz jednak ogrzać kabinę, jeśli pogoda jest bardzo chłodna. Ewentualnie możesz zdecydować się na ogrzewanie tylko siedzeń, a nie całej kabiny. Z drugiej strony, ważne jest, aby zrozumieć, że ogrzewanie kabiny zużyje dużo energii, a to zmniejszy Twój zasięg.

FAQ

Czy Tesle tracą trochę ładunku, jeśli zostawisz je w garażu na kilka dni?

Tak, Tesla traci około 1 do 2% ładunku każdego dnia. Jeśli więc zostawisz samochód w garażu bez używania go przez dłuższy czas, samochód straci sporo ładunku. Niemniej jednak, samochód może stracić więcej ładunku, jeśli będziesz go sprawdzać przez aplikację Tesla.

  Najlepsze samochody elektryczne na pierwszy samochód

Czy samochody Tesli mogą wstępnie ogrzać kabinę, zanim właściciel wsiądzie do samochodu?

Tak, może wstępnie ogrzać samochód jeszcze zanim do niego wejdziesz. Ale aby tak się stało, będziesz musiał ustawić temperaturę w kabinie i rozpocząć wstępne podgrzewanie samochodu przed wejściem. A jeśli pogoda jest gorąca, można również schłodzić kabinę. Odbywa się to za pośrednictwem aplikacji Tesla App na Androida lub iOS.

Co się stanie, jeśli Tesla zepsuje się w środku pustkowia?

Jeśli Twoja Tesla zepsuje się na odludziu, będziesz musiał skontaktować się z pomocą drogową. Usługa ta oferuje wsparcie i może kierować Cię w zależności od potrzeb w zależności od stanu Twojego samochodu. Jeśli jesteś w promieniu 500 mil od centrum serwisowego Tesli i nadal masz gwarancję, otrzymasz transport.

Dlaczego Tesla traci moc w niskich temperaturach?

Tesla traci moc w zimną pogodę, ponieważ duża jej część jest używana do rozgrzewania baterii przed jazdą i ogrzewania kabiny. Średnio Tesla traci około 40% swojego zasięgu, gdy wykorzystywane są wewnętrzne grzejniki. Dlatego, jeśli chcesz poprawić swój zasięg, powinieneś ograniczyć ogrzewanie kabiny samochodu.

Którego gniazdka powinienem użyć do ładowania Tesli w domu – 120V czy 240V?

Mimo że oba te gniazdka spełnią swoje zadanie, gniazdko 120V naładuje Twój samochód szybciej niż gniazdko 240V. Dzieje się tak dlatego, że gniazdo 240V, które wymaga użycia ładowarki Tesli poziomu 2, jest bardziej wydajne. Ładuje się sześć razy szybciej niż gniazdo 120V, które wykorzystuje poziom 1 ładowarki Tesla.

  Czy samochody Tesla są dobre na wycieczki?

W zależności od marki i modelu samochodu, może to potrwać od 3 godzin do 3 dni w zależności od ładowarki, której używasz. Ładowarka Tesla Poziom 1 trwa od 12 godzin do 3 dni, aby w pełni naładować. Z drugiej strony ładowarka Tesla Level 2 potrzebuje od 3 godzin do 13 godzin, aby w pełni się naładować.

Bottom line

Ogólnie rzecz biorąc, Tesla nie musi się rozgrzewać, chyba że mieszkasz w zimnej pogodzie i chcesz, aby samochód działał na wysokim poziomie. Poza tym, ryzyko spowodowane ekstremalnie zimną lub gorącą pogodą jest ograniczone w Tesli, ponieważ ma ona skuteczne zarządzanie temperaturą baterii.

Jednak dobrym pomysłem jest ogrzanie swojej Tesli, aby nie traciła ładunku w trakcie jazdy, aby przywrócić ją do idealnej temperatury. Właściciele Tesli w zimnych rejonach powinni ogrzewać swoje samochody, aby poprawić ich wydajność i osiągi.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z