Czy Volvo to niezawodne samochody używane?

Samochody Volvo są popularne ze względu na swoje bezpieczeństwo i trwałość. Ale czy używane samochody Volvo są niezawodne na dłuższą metę?

Pomimo projektowania jednych z najpiękniejszych i najbardziej zaawansowanych pojazdów luksusowych, używane samochody Volvo nie są zbyt niezawodne. Najbardziej niezawodne używane samochody Volvo to te, które są na rynku od trzech lat lub krócej. Jeśli Twoje Volvo ma więcej niż 3 lata, to możesz nie uważać się za posiadacza niezawodnego samochodu Volvo.

Jednak, pomijając wiek, niektóre modele Volvo (stare lub nowe) okazały się bardziej niezawodne niż inne. Na przykład Volvo S60/V60 i XC40 mają mniej problemów nawet po przejechaniu ponad 100 000 km. Z kolei niektóre modele, takie jak XC90, okazują się problematyczne nawet po kilku latach użytkowania.

Według Consumer Reports, Volvo XC90 plasuje się na samym dole listy najmniej luksusowych samochodów, razem z Cadillac XT4. W przeciwieństwie do Cadillaca, Volvo umieściło XC90 tylko w dolnej dziesiątce najmniej niezawodnych pojazdów. Consumer Reports również uplasował Volvo S60/V60 z przeciętnym wynikiem niezawodności.

Niektóre z najczęstszych problemów, których powinni spodziewać się właściciele Volvo XC90, to problemy z zawieszeniem, układem napędowym, wyposażeniem elektrycznym i integralnością nadwozia. Należy pamiętać, że nie wszystkie Volvo XC90 są zawodne, ponieważ dotyczy to tylko drugiej generacji XC90, a nie pierwszej generacji wyprodukowanej w latach 2002-2015.

Jaki jest najbardziej niezawodny używany model samochodu Volvo?

Tytuł dla najbardziej niezawodnego używanego modelu Volvo trafia do Volvo XC90. Może to być zaskoczeniem, ale pierwsza generacja XC90 była doskonałym SUV-em z mniejszą ilością problemów. Jego produkcja rozpoczęła się w 2002 roku aż do 2015 roku. Druga generacja XC90 rozpoczęła się w 2015 roku do chwili obecnej.

  Czy Volvo potrzebuje benzyny premium?

Oprócz niezawodności, używany SUV Volvo XC90 może się również pochwalić wysokiej klasy funkcjami, które zapewniają bezpieczeństwo siedmiu osobom znajdującym się w samochodzie. Poza tym, samochód ten oferuje również komfort, ponieważ jest wyposażony w wiele luksusowych funkcji.

Volvo XC90 oferuje m.in. skórzane fotele, filtrację powietrza we wnętrzu, drewniane elementy wykończenia deski rozdzielczej, skórzaną kierownicę, podwójne lusterka próżności, drewniane elementy wykończenia konsoli środkowej, stopowe elementy wykończenia drzwi, klimatyzację i wiele innych.

Volvo XC90 z 2012 roku może być starszym samochodem, ale posiada kilka zaawansowanych funkcji, które sprawiają, że jazda nim jest przyjemna i komfortowa. Dzięki takim elementom, jak tempomat, reflektory HID, regulowana kierownica, system antykradzieżowy pojazdu, lampki do czytania z przodu/tyłu oraz system bezkluczykowego otwierania drzwi.

Co więcej, ta pierwsza generacja XC90 może pochwalić się mocnym silnikiem, ponieważ jest wyposażona w silnik rzędowy 6-cylindrowy o pojemności 3,2 litra. Dodatkowo posiada automatyczną skrzynię biegów, a silnik może dostarczyć do 240 KM mocy i 236 lb-ft momentu obrotowego.

Wyposażone w system AWD, XC90 kosztuje 38,400 dolarów. Jednak ta cena jest dla podstawowego modelu trim, który jest 3.2 XC90. Samochód ten występuje w sumie w sześciu wersjach wyposażenia. Najdroższy trym, który jest 3.2 R-Design Platinum idzie na $ 44,300. Inną ważną cechą tego SUV-a, o której prawie zapomnieliśmy, jest jego doskonała pojemność ładunkowa.

Pomimo tego, że używane Volvo XC90 jest wysokiej jakości i wyjątkowym samochodem używanym, warto kupić go od wiarygodnej osoby lub serwisu. Jeśli samochód jest źle utrzymany, to nie oczekuj, że będzie się dobrze sprawował. Warto także odbyć jazdę próbną i poznać historię samochodu, aby móc się z nim rozstać.

  Czy Volvo jest bardziej niezawodne niż Tesla?

Jaki jest najmniej niezawodny używany model samochodu Volvo?

Najmniej niezawodnym używanym modelem Volvo jest XC60 wyprodukowany w roku 2015, oraz 2019 do 2020. Dlatego, jeśli chcesz oszczędzić sobie kłopotów, trzymaj się z dala od tego używanego modelu Volvo. Używany 2015 Volvo XC60 SUV idzie za około 20.000 dolarów do 35.000 dolarów.

2015 Volvo XC60 jest wyposażony w silnik inline-4 cylindra turbo 2,0 litra. Na dodatek, ma 8-biegowa automatyczna skrzynia biegów z możliwością zmiany biegów i łączny MPG około 27. Mimo, że silnik nie jest zbyt mocny, może dostarczyć maksymalnie 240 koni mechanicznych.

Poza tym, jest to doskonały samochód rodzinny, jak to pochodzi z pojemności siedzeń pięciu. Ponadto, pochodzi z systemem FWD, a to ma przyzwoitą przestrzeń ładunkową. Zgodnie z oczekiwaniami, ten samochód zajmuje wysokie miejsce pod względem bezpieczeństwa, ale niższe pod względem niezawodności. Ogólnie rzecz biorąc, jest to miły samochód, jeśli jest odpowiednio utrzymany.

FAQ

Jaki jest najlepszy silnik Volvo?

Najlepszym silnikiem Volvo jest silnik T6 w modelu S60. Przyznał to nawet prezes i dyrektor generalny Volvo Cars of North America. Silnik T6 jest płynny, mocny i zapewnia wyjątkową oszczędność paliwa. To jeden z powodów, dla których Volvo S60 sedan jest jednym z najbardziej niezawodnych samochodów na drogach.

Czy Volvo ma dużo problemów?

Tak i nie. To zależy od tego, z czym porównujemy Volvo. Jeśli porównamy Volvo z samochodami klasy średniej, takimi jak Toyota, Mazda i Subaru, okaże się, że Volvo jest mniej niezawodne. Jeśli jednak porównamy Volvo z podobnymi luksusowymi samochodami, takimi jak Mercedes, BMW czy Audi, okaże się, że Volvo jest bardziej niezawodne.

  Dlaczego używane Volvo jest tak tanie?

Tak więc, w porównaniu z innymi luksusowymi samochodami, Volvo ma mniej problemów na 100 pojazdów. Jeśli jednak porównamy je z Toyotą lub Mazdą, okaże się, że Volvo rejestruje więcej problemów niż te samochody. Dzieje się tak głównie dlatego, że Volvo ma więcej części z bardziej zaawansowanymi funkcjami, które łatwo mogą się zepsuć.

Który samochód jest bardziej niezawodny – Volvo, Mercedes czy BMW?

Jeśli mówimy o niezawodności, większość europejskich samochodów luksusowych wypada poniżej średniej niezawodności. Volvo, Mercedes i BMW nie są tu wyjątkiem. Mimo to, Volvo jest bardziej niezawodne niż Mercedes i BMW. Wśród tych trzech marek BMW jest najmniej niezawodne.

Podsumowanie

Jak każda inna marka samochodów luksusowych, Volvo oferuje zarówno niezawodne, jak i zawodne modele. Jednak w porównaniu z najbardziej niezawodnymi markami samochodów, takimi jak Lexus, Toyota i Mazda, Volvo jest nieco zawodne. Dlatego tak ważne jest przeanalizowanie i nabycie najbardziej niezawodnego modelu Volvo, który nie przysporzy Ci wielu problemów w miarę starzenia się.

A jeśli zdecydujesz się na używany model Volvo, upewnij się, że wybierzesz modele takie jak XC90 pierwszej generacji, które zostały sprawdzone. Ponadto warto rozważyć zakup używanego modelu Volvo, który był dobrze konserwowany i serwisowany, aby uniknąć problemów.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z