Dlaczego starsze Mercedesy są tak tanie?

Dlaczego starsze Mercedesy są tak tanie?

Samochody Mercedes-Benz cieszą się popularnością dzięki swojemu luksusowemu statusowi i doskonałym osiągom. Mają również wysoką cenę początkową, ale starsze Mercedesy są tańsze.

Starsze Mercedesy są tańsze ze względu na wysokie koszty napraw i konserwacji. Poza tym samochody te mają niską wartość odsprzedaży. Po wygaśnięciu 4-letniej gwarancji lub gwarancji na 50 000 mil właściciele samochodów marki Mercedes muszą liczyć się z dużymi kosztami. Dlatego też wielu właścicieli Mercedesów decyduje się na sprzedaż swoich samochodów po tym okresie.
Mimo to nie należy obawiać się zakupu starego modelu samochodu Mercedes-Benz z powodu wysokich kosztów napraw i konserwacji. Niektóre stare Mercedesy mogą być dobrze utrzymane i nie będą miały żadnych problemów. Przed zakupem należy zapoznać się z raportem historycznym samochodu i dokonać inspekcji.

Oto powody, dla których starsze samochody Mercedes-Benz są tak tanie

Brak gwarancji

Jak wiele luksusowych marek samochodów, Mercedes również oferuje gwarancję. Nowa ograniczona gwarancja Mercedesa na nowe pojazdy obejmuje wady materiałowe i produkcyjne przez 4 lata lub 50 000 mil. Dzięki gwarancji właściciel samochodu może być spokojny, wiedząc, że w tym okresie naprawy zostaną załatwione.
W przypadku używanych samochodów Mercedes-Benz producent oferuje ograniczoną gwarancję Certified Pre-Owned Limited Mercedes, która zapewnia dodatkową ochronę na okres 1 roku lub do 100 000 mil. Jeśli w tym okresie wystąpi problem z samochodem, można go oddać do autoryzowanego salonu Mercedes-Benz w celu naprawy i serwisu.
Starsze samochody Mercedesa są tańsze, ponieważ nie są objęte gwarancją. Większość właścicieli Mercedesów sprzedaje swoje pojazdy po wygaśnięciu gwarancji. Robią to, aby uniknąć wysokich kosztów napraw i konserwacji samochodu. Dlatego właśnie należy naprawdę rozważyć zakup starego Mercedesa z gwarancją na samochód używany.

  Czy warto kupić używanego Mercedesa Klasy A?

Wysokie koszty napraw

Głównym powodem, dla którego starsze samochody marki Mercedes są tak tanie, są wysokie koszty napraw, co sprawia, że wielu właścicieli Mercedesów sprzedaje je po upływie gwarancji. Ponadto, niektórzy ludzie próbują nabyć części z rynku wtórnego, zamiast części OEM, które szybko się zużywają.
Nabycie starego samochodu Mercedes-Benz jest zabawne i może wydawać się świetnym interesem, ale należy być gotowym na wydanie dużej ilości gotówki nawet na drobną naprawę. Będziesz musiał naprawić małe problemy tu i tam, jak samochód dodaje na milach i należy być przygotowanym na poważne naprawy, jak samochód się starzeje.
Większość kosztownych napraw są doświadczane na starszych Mercedes z co najmniej 150.000 mil lub więcej. Tak więc, jeśli stary Benz zamierzasz kupić ma ponad 100k mil, być gotowy do odwiedzenia mechanika częściej niż zwykle.

Wysokie koszty utrzymania

Praca nad używanym Mercedesem-Benz jest również bardzo kosztowna. Na rynku jest niewielu dealerów samochodów marki Mercedes, a oni są drodzy. Naprawa lub konserwacja części w samochodzie Mercedes-Benz jest uciążliwa, dlatego nie ma tak wielu dealerów. Samochód posiada zaawansowane oprogramowanie monitorujące system, wspomagające jazdę oraz infotainment, z którym trudno sobie poradzić.
Dealerzy Mercedesa muszą być autoryzowani i zazwyczaj są wyspecjalizowani. Potrzebują specjalnego przeszkolenia i specjalnych narzędzi, aby naprawić Państwa samochód. Dlatego nie mogą Państwo oddać swojego samochodu marki Mercedes do dowolnego dealera w mieście.

  Które Mercedesy posiadają asystenta martwego pola

Niska wartość odsprzedaży

Wiele luksusowych samochodów utrzymuje wysoką wartość odsprzedaży przez pierwsze 5 lat. Po tym okresie samochód szybko traci na wartości. Jest to jeden z powodów, dla których stare samochody Mercedes-Benz są niezwykle tanie. Jako marka luksusowa, samochody Mercedes amortyzują się szybciej w porównaniu z samochodami innych marek.
Im wyższe koszty utrzymania, tym niższa wartość odsprzedaży. Tak więc, używane samochody Mercedes są tanie z powodu ich niskiej wartości odsprzedaży, wynikającej z wysokich kosztów utrzymania i napraw. Im starszy samochód, tym tańszy staje się. Ponadto, ich popyt nie jest tak wysoki, jak w przypadku marek nieluksusowych, co sprawia, że ich wartość odsprzedaży jest nieco niższa.
Mercedes-Benz samochód, który został przez co najmniej 6 lat może zobaczyć spadek jego wartości początkowej o około 30% do 40%. To może być nawet wyższa, w zależności od stanu samochodu.

Wiele tańszych alternatyw

Mercedes-Benz może być jedną z najbardziej poszukiwanych marek samochodów luksusowych na rynku, ale starsze samochody Mercedes nie są. Dzieje się tak dlatego, że na rynku istnieje wiele alternatywnych, starych marek samochodów. W przeciwieństwie do Mercedes-Benz, te marki samochodów są tańsze, bardziej niezawodne i mniej kosztowne w utrzymaniu.
Stare marki samochodów, takie jak Lexus i Infinity oferują wyjątkowy komfort, ale są o wiele tańsze niż Mercedes. Są one również bardziej niezawodne w wydajności, a konserwacja lub naprawy nie są problemem, jak są one z Mercedes.

FAQs about buying a used Benz

Jaki jest najlepszy stary Mercedes, który można kupić?

To zależy od Twojego gustu i preferencji. Jeśli chcesz mieć niezawodny stary samochód Mercedes-Benz, rozważ zakup modelu C 300 Mercedes z lat 2008-2010 lub modelu 300D z lat 1977-1985. Jeśli zależy Ci na osiągach, kup modele Mercedes-Benz C63 z lat 2008-2010 lub E550 coupe z lat 2010-2012.

  Które Mercedesy mają zawieszenie pneumatyczne?

Dlaczego używane samochody Mercedes-Benz Klasy S są tak tanie?

Model Mercedes Klasy S jest bardzo tani ze względu na swoją niezawodność. Jest to jeden z najmniej niezawodnych modeli samochodów Mercedes-Benz na rynku. Jeśli kupisz ten model, będziesz ponosił wysokie koszty utrzymania. Model Klasy S nie cieszy się również dużym popytem, tak jak model Klasy E.

Czy warto kupić 10-letni używany samochód Mercedes-Benz?

To zależy od modelu Mercedesa i stanu, w jakim znajduje się samochód. Niektórzy właściciele będą dbać o swoje samochody nawet po 10 latach. Jeśli jednak podejrzewają Państwo, że samochód był źle utrzymywany, nie należy go kupować. Niezależnie od stanu samochodu, spodziewaj się, że będzie on regularnie konserwowany.

Podsumowanie

Teraz już wiesz, dlaczego modele samochodów Mercedes-Benz są tanie. Starsze Mercedesy są tanie z powodu wysokich kosztów napraw i konserwacji. Ponadto, nie posiadają one gwarancji, co oznacza, że jesteś na własną rękę, jeśli coś pójdzie nie tak z samochodem.
Jednakże, podczas gdy starszy Benz może być tani, nadal zachowuje swoje luksusowe funkcje, które inne marki samochodów nie mają. Dodatkowo, Mercedesy są wygodne z eleganckim wzornictwem. Nawet przy wysokich kosztach napraw i konserwacji, właściwa dbałość o starego Mercedesa ograniczy wizyty u mechanika.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z