Hyundai Ioniq 5 vs Audi Q4 E Tron – który jest lepszy?

Czy Hyundai Ioniq 5 to dobry samochód?

Z erą samochodów elektrycznych powoli odbywa się, większość wybitnych producentów samochodów są chętni do wychodzenia z własnych samochodów elektrycznych i uczynić je tak konkurencyjne, jak mogą. Wysokiej klasy marki premium, takie jak Mercedes, Audi, BMW, Jaguar i wiele innych, mają nadzieję na zalanie segmentu premium samochodów elektrycznych, podczas gdy marki takie jak Hyundai, Kia, Mazda i Honda próbują przejść do segmentu samochodów przystępnych cenowo.

Jednak te najnowsze samochody elektryczne są znane do zacierania granic między premium i „przystępne”, ponieważ technologia samochodów elektrycznych jest po prostu zbyt świeże i wiele premium producentów samochodów po prostu nie mają niezbędne doświadczenie i pieniądze, aby produkty premium, które naprawdę czują się bardziej premium niż wiele modeli z tańszych marek.

To jest dość dużo historia tutaj z Hyundai Ioniq 5 i Audi Q4 E Tron jako tańszy samochód elektryczny próbuje konkurować z droższym samochodem elektrycznym. Tak więc, Hyundai Ioniq 5 vs Audi Q4 E Tron – Który jest lepszy? Powiedzielibyśmy, że to porównanie nie jest tak logiczne, jak można by się spodziewać. Oba pochodzą z dwóch rozmiarów baterii o podobnej mocy.

Design zależy od osobistych upodobań, a Audi podąża za swoim znanym językiem projektowania napędzanym technologią, podczas gdy Hyundai Ioniq 5 robi zupełnie odrębny krok od reszty rodziny Hyundai. Praktyczność to jednostronna historia, podczas gdy niezawodność jest również jednostronna.

Hyundai Ioniq 5

Cena startowa Hyundai Ioniq 5 wynosi około 42 000 dolarów, czyli poniżej tego, co zapłacilibyśmy za samochód elektryczny klasy premium. Możesz wybrać pomiędzy mniejszą baterią 58kWh, która oferuje 170 KM lub 235 KM w zależności od tego, czy chcesz mieć napęd na tylne koła czy AWD. Innym wyborem jest większy 78kWh bateria z albo 217hp lub 306hp w zależności od tego, czy chcesz RWD lub AWD.

  Hyundai Tucson vs Nissan Rogue - który jest lepszy?

Maksymalny zasięg, jaki można uzyskać z Ioniq 5 wynosi około 303 mil, podczas gdy szybkie ładowanie DC jest ograniczone do 350 kW, ale wielu właścicieli twierdzi, że „rzeczywisty” wskaźnik ładowania wynosi około 230 kW. To powinno, w teorii, być wystarczające, aby naładować Ioniq 5 od 0% do 80% w zaledwie 18 minut.

Pod względem stylistycznym Ioniq 5 wygląda zupełnie inaczej niż wszystkie inne modele Hyundai’a i większość osób zgadza się, że Ioniq 5 wygląda naprawdę dobrze. Wnętrze jest również dobrze wyposażone, ponieważ Ioniq 5 dostaje wszystko, co chcesz. Niezawodność jest 72/100 z J.D. Power, co czyni go dobrym, ale nie najlepszym.
Praktyczność jest doskonała dla segmentu, ponieważ Ioniq 5 oferuje długi rozstaw osi, który z kolei oferuje dużo miejsca do siedzenia. Widoczność jest naprawdę dobra, a przestrzeń bagażnika naprawdę duża.

Audi Q4 E Tron

Audi Q4 E Tron zaczyna się od 54 000 dolarów, co jest sporym skokiem cenowym w porównaniu do Ioniqa 5. W tej cenie dostaniecie model 55kW o mocy 170 KM. Jeśli chcesz coś więcej, trzeba będzie uaktualnić do 82kWh baterii, która oferuje albo 204hp, 265hp, lub 299hp max. Q4 E Tron powinien być w stanie zrobić około 320 mil na pełnym ładowaniu, co jest nieco lepsze niż Ioniq 5.

Jeśli chodzi o prędkości ładowania, Q4 E Tron może wytrzymać prędkość ładowania do 125kW, podczas gdy większość modeli może zrobić tylko 100kW. Oznacza to, że 0-80% zajmuje prawie 40 minut, co jest znacznie gorsze w porównaniu do Ioniq 5. Q4 wygląda futurystycznie i naprawdę atrakcyjnie, jak w przypadku wszystkich modeli Audi.

  Audi S8 Niezawodność

Widać, że Q4 dzieli swoje fundamenty z tańszym bratem, VW .ID4. Wnętrze jest ładnie rozplanowane i futurystyczne, ale trochę zbyt plastikowe jak na Audi. J.D. Power nie oceniło jeszcze Q4 E Tron pod względem niezawodności, ale wygląda na to, że Q4 E Tron jest samochodem dość problematycznym w większości przypadków. Praktyczność jest w porządku, ale Q4 E Tron nie jest najlepszy w niczym.

Werdykt – Hyundai Ioniq 5 jest lepszy

Spójrzmy prawdzie w oczy, Audi Q4 E Tron to tylko przemodelowana wersja tańszego o 15 tysięcy dolarów VW .ID4, a .ID4 i tak nie może równać się z Ioniqiem 5. Q4 E Tron jest znacznie gorszy, jeśli chodzi o maksymalne prędkości ładowania, jest znacznie gorszy, jeśli chodzi o ceny, i jest znacznie gorszy, jeśli chodzi o praktyczność i przestrzeń wewnętrzną.

Audi musi przemyśleć swoją ofertę mniejszych samochodów elektrycznych, bo nie jest ona w ogóle konkurencyjna. Prędkość ładowania 100kW max dla samochodu za 50,000+ dolarów jest niedorzeczna. Jest raczej oczywiste, że Audi próbuje być konkurencyjne w wyższym segmencie rynku z E Tron GT, ale modele takie jak te mogą tylko zrujnować reputację Audi jako firmy napędzanej technologią.

Sekcja FAQ

Czy Hyundai Ioniq 5 jest bezpieczniejszy od Audi Q4 E Tron?

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, możemy spokojnie powiedzieć, że oba te modele są więcej niż dobre. Audi to marka znana z tworzenia niezwykle bezpiecznych samochodów i Hyundai nie jest inny. W związku z tym można oczekiwać prawdziwej 5-gwiazdkowej wydajności w przypadku kolizji.

  Jaki jest najlepszy wydech do Audi TT?

Jeśli chodzi o zaawansowane systemy bezpieczeństwa czynnego, Audi chce zapłacić dużo pieniędzy za niektóre funkcje, które powinny być standardem, podczas gdy Ioniq 5 może mieć problemy z niektórych systemów bezpieczeństwa, zwłaszcza jeśli chodzi o to, jak agresywny i asertywny asystent utrzymania pasa ruchu może dostać.

Czy Hyundai Ioniq 5 to lepszy zakup niż Audi Q4 E Tron?

Tak, jest. Za cenę podstawowego modelu Q4 E Tron można dostać gruntownie wyposażonego Ioniqa 5, który zawsze będzie sprawiał wrażenie samochodu wyższej klasy. Znajduje to również odzwierciedlenie w wartości samochodów używanych, ponieważ Ioniq 5 amortyzuje się znacznie wolniej w porównaniu z Q4 E Tron.

Czy Hyundai Ioniq 5 jest bardziej wydajny niż Audi Q4 E Tron?

Hyundai twierdzi, że Ioniq 5 zwróci 127MPGe w mieście i 94MPGe na autostradzie. Audi mówi, że Q4 E TRON jest dobry dla 78MPGe w mieście i 77MPGe na autostradzie, co jest znacznie gorsze niż Ioniq 5. To tylko jeszcze bardziej powtarza, że Ioniq 5 jest znacznie lepszy pakiet ogólnie.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z