Hyundai Ioniq 5 vs Polestar 2 – który jest lepszy?

Czy Hyundai Ioniq 5 to dobry samochód?

W ostatniej dekadzie nastąpił ogromny skok popularności samochodów elektrycznych z większością producentów samochodów wychodzących z własnymi wersjami pojazdu elektrycznego. Tesla ma Model 3, Kia ma samochód elektryczny6, VW ma.ID 4, Hyundai ma Ioniq 5, a Polestar ma Polestar 2. W tym artykule skupimy się tylko na Ioniq 5 i Polestar 2. A więc Hyundai Ioniq 5 vs Polestar 2 – który jest lepszy?

Hyundai Ioniq 5 został po raz pierwszy zaprezentowany jeszcze w 2021 roku i zaskoczył cały świat. Po pierwsze, Ioniq 5 wygląda świetnie dzięki pudełkowatej konstrukcji z autentycznymi akcentami projektowymi, które znacznie podnoszą doświadczenie. Polestar był kiedyś działem wydajności Volvo, ale później rozgałęzili się, aby stać się osobną marką z wizją samochodów elektrycznych, a pierwszym masowo produkowanym samochodem elektrycznym Polestar jest 2022 Polestar 2.

Zarówno Ioniq 5, jak i Polestar 2 są na samym szczycie, jeśli chodzi o najlepiej sprzedające się samochody elektryczne na obecnym rynku, ponieważ oba oferują moc, wydajność, przestrzeń, bezpieczeństwo, technologię i pożądanie. Możesz wybrać między dwoma rozmiarami baterii dla obu modeli, napęd na tylne koła jest standardem, ale możesz przejść na AWD, jeśli tak chcesz.

Design jest całkowicie subiektywny, ale nie możemy powiedzieć, że te nie wyglądają źle. Wydają się być również dość niezawodne, czego należy się spodziewać po samochodzie elektrycznym. Cenowo, Polestar 2 kosztuje nieco mniej niż Ioniq 5, ale dobrze wyposażone modele nie różnią się zbytnio.

Hyundai Ioniq 5

W cenie startowej około 42 000 dolarów, Ioniq 5 występuje z dwoma różnymi rozmiarami baterii, mniejszą 58kWh i większą 77kWh. Pierwszy oferuje 170 KM lub 235 KM w zależności od tego, czy pójdziesz na AWD lub nie, podczas gdy drugi oferuje 217 KM lub 306 KM, również w zależności od tego, czy pójdziesz na AWD lub nie. Można oczekiwać, że Ioniq 5 trwać aż 303 mil na pełnym ładowaniu maksymalnie.

  Hyundai Nexo Niezawodność

Hyundai mówi, że Ioniq 5 obsługuje szybkie ładowanie DC z maksymalnie 350kW, które mogą ładować Ioniq 5 od 0% do 80% w ciągu zaledwie 18 minut. Jednak wielu właścicieli stwierdził, że Ioniq 5 głównie maksimum przy 230kW i że 350kW może być obsługiwane przez naprawdę krótki czas.

Pod względem designu, Ioniq 5 naprawdę jest doskonały, ponieważ wygląda autentycznie przez cały czas. Wnętrze jest ładnie rozplanowane i zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby cieszyć się Ioniqiem 5. Wrażenia z jazdy nie są tak sportowe jak w przypadku Tesli Model 3 czy innych sportowych samochodów elektrycznych z tego segmentu, chodzi raczej o komfort i łatwość obsługi niż o czasy okrążeń.

Niezawodność oceniana jest na 73/100, co jest naprawdę dobrym wynikiem, ale nie najlepszym dla samochodu elektrycznego. Praktyczność też jest naprawdę dobra, bo Ioniq 5 oferuje mnóstwo miejsca na tylnych siedzeniach, ale przestrzenią bagażnika nie ma się co chwalić.

Polestar 2

Z ceną startową 45 000 dolarów, Polestar 2 jest dość podobny do Ioniqa 5. Silnikowo można wybierać pomiędzy silnikiem o mocy 225 KM z baterią 68kWh, silnikiem o mocy 408 KM z baterią 78kWh lub silnikiem o mocy 231 KM z taką samą baterią 78kWh. Maksymalny zasięg dla Polestar 2 wynosi około 317 mil, co oznacza, że te dwa modele są naprawdę blisko siebie.

Maksymalna prędkość szybkiego ładowania jest ograniczona do 150kW, co jest znacznie mniej niż kiedykolwiek Ioniq „prawdziwe” prędkość ładowania, który unosi się wokół 230kW w większości przypadków. Oznacza to, że można naładować Polestar 2 od 0% do 80% w około 30 minut lub tak.

  Najczęstsze problemy z Hyundai Venue

Design Polestar 2 jest znacznie prostszy niż Ioniq 5, ponieważ Polestar dąży do tego, aby Polestar 2 był minimalistyczny. Wnętrze jest naprawdę ładnie rozplanowane z dużą ilością miękkich w dotyku materiałów, które mają na celu podniesienie doświadczenia do poziomu samochodu luksusowego. Niezawodność jest ograniczona do 58/100, co jest dużo gorsze niż w przypadku Ioniq 5.

Praktyczność jest naprawdę dobra, ale Polestar 2 mógłby skorzystać z nieco większej tylnej przestrzeni do siedzenia, ponieważ jest to jedna z najgorszych przestrzeni w swojej klasie.

Verdict – The Hyundai Ioniq 5 is better

Te dwa samochody elektryczne głównego nurtu mają wiele do zaoferowania i naprawdę trudno było wybrać tutaj zwycięzcę. Na początek, Ioniq 5 jest bardziej praktycznym samochodem z większą ilością miejsca siedzącego, większym bagażnikiem i lepszą widocznością. Nawet jeśli Polestar 2 jest dostępny z mocą do 400 KM, nie ma tak naprawdę żadnych znaczących korzyści, jeśli chodzi o wydajność.

Wynika to z faktu, że żaden z nich nie jest samochodem elektrycznym o wysokich osiągach i jest to raczej oczywiste. Ioniq 5 ma również dłuższy rozstaw osi, co pozwala mu być bardziej komfortowym niż Polestar 2. Ioniq 5 otrzymuje również pewne funkcje bezpieczeństwa, takie jak asystent zjazdu w standardzie, podczas gdy Polestar 2 nie.

Ponadto Hyundai Ioniq 5 jest znacznie bardziej niezawodnym samochodem, co oznacza, że powinien być w stanie zaoferować Ci o wiele bardziej niezawodne doświadczenie. Wewnątrz Polestar 2 sprawia wrażenie produktu o wyższej jakości, ale jest to jedyna rzecz, w której Polestar naprawdę pokonuje Ioniqa 5.

  Hyundai Tucson vs Nissan Rogue - który jest lepszy?

Sekcja FAQ

Czy Hyundai Ioniq 5 jest bezpieczniejszy od Polestar 2?

Hyundai Ioniq 5 posiada w standardzie pewne funkcje bezpieczeństwa, takie jak asystent zjazdu czy przypomnienie o zajęciu miejsca na tylnej kanapie, które nie są dostępne w modelu Polestar 2. Ioniq 5 otrzymuje również w standardzie funkcję ostrzegania przed kolizją tylną, podczas gdy Polestar oferuje ją jako opcję dodatkową. Jeśli chodzi o ochronę przed zderzeniami, oba są samochodami ocenionymi na 5 gwiazdek.

Czy Hyundai Ioniq 5 jest bardziej luksusowy niż Polestar 2?

Ioniq 5 jest nieco bardziej komfortowym samochodem między tymi dwoma, ale Polestar 2 pochodzi z wyższej klasy materiałów wewnętrznych i nieco cichszej jazdy. Oznacza to, że oba są wygodne i przyjemne, ale jeśli mielibyśmy wybrać, który z nich jest bardziej luksusowy, to musi to być Polestar 2.

Czy Hyundai Ioniq 5 jest lepszym samochodem rodzinnym niż Polestar 2?

Jest to obszar, w którym oba z nich mają tendencję do robienia naprawdę dobrze, ale większość rodzin jest lepiej iść z Ioniq 5. Po prostu ma pewne cechy, które pomogą ci, jeśli stale przewozisz wiele osób. Polestar 2 może czuć się jak bardziej przyjemne miejsce do spędzania czasu, ale Ioniq 5 czuje się jak lepszy pakiet ogólnie.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z