Jaguar vs. Mercedes: Niezawodność

Jaguar i Mercedes to jedne z najlepszych europejskich marek samochodów luksusowych. Obie te marki szczycą się doskonałą inżynierią, komfortem i pięknymi projektami. Ale jak one porównać w zakresie niezawodności? Benz wychodzi na prowadzenie.

Mercedes-Benz bije Jaguara na głowę pod względem niezawodności. Nawet jeśli Jaguar znacznie się poprawił w ciągu ostatnich kilku lat, Mercedes jest nadal jedną z najbardziej niezawodnych marek samochodów luksusowych na rynku. Jaguar zazwyczaj ma wynik niezawodności około 86%, podczas gdy Benz ma około 93%.

Najmniej niezawodny Jaguar według raportów konsumenckich jest Jaguar XJ. Ten samochód doświadcza kilku problemów, które są związane z akumulatorem, silnikiem, systemem infotainment, wykończeniem wnętrza i zawieszeniem. Mercedes-Benz C-Class jest najmniej niezawodnym modelem Mercedesa.

Który samochód jest bardziej niezawodny – Jaguar czy Mercedes?

Wybierając samochód, ważne jest, aby oprócz wyglądu i niezawodności wziąć pod uwagę inne czynniki. Czynniki takie jak osiągi, komfort, cena i bezpieczeństwo są również istotne. Oto niektóre z popularnych modeli Jaguara i Mercedesa oraz ich wzajemne porównanie.

Jaguar XF lub Mercedes-Benz Klasy E

Jeśli szukasz średniej wielkości luksusowego sedana, możesz być niezdecydowany przy wyborze między Jaguarem XF i Mercedes-Benz klasy E. Oba te luksusowe samochody są wyposażone w fantastyczne funkcje i technologię high-end. To dlatego kupujący są zazwyczaj zdezorientowani, gdy przychodzi do wyboru między nimi.
Niezawodność
Mercedes Klasy E jest bardziej niezawodny niż Jaguar XF. Dzięki mniejszej liczbie zgłoszonych problemów z awariami niż Jaguar XF. Co więcej, Mercedes Klasy E jest trwalszy niż Jaguar XF. Dlatego jest to również dobra inwestycja dla osób, które chcą mieć samochód, który przetrwa długo.
Wygląd
Przede wszystkim, Jaguar XF i Mercedes Klasy E zarówno pochodzą z klasycznych i eleganckich projektów zewnętrznych. Ale kiedy przyjrzeć się bliżej, Jaguar XF ma lepszy projekt i odwołania niż E-Class. Tak więc, pod względem wyglądu, XF ma przewagę nad klasą E.
Wydajność
Oba z tych luksusowych sedanów wykonać dobrze. Jednak Jaguar XF osiąga nieco lepsze wyniki niż Mercedes Klasy E. Posiadają one 2,0-litrowy silnik I-4 z chłodzeniem międzystopniowym turbo, zasilany benzyną bezołowiową. XF ma system RWD, podczas gdy klasa E ma system AWD.
Bezpieczeństwo
Luksusowe marki samochodów produkują jedne z najbezpieczniejszych pojazdów na rynku. Tak więc, czy wybierzesz Jaguara XF lub Mercedes-Benz Klasy E, masz gwarancję, że jeździsz bezpiecznym samochodem. Jednak Mercedes-Benz Klasy E pochodzi z bardziej zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa niż Jaguar.
Cena
Zgodnie z oczekiwaniami, Mercedes-Benz Klasy E jest nieco droższy niż Jaguar XF. Jaguar XF ma cenę wywoławczą około 44.000 dolarów, podczas gdy Mercedes E-Class ma cenę wywoławczą około 57.800 dolarów. Niemniej jednak, oba samochody są warte swojej ceny, ponieważ Mercedes Klasy E posiada bardziej zaawansowane funkcje niż Jaguar XF.

  Jaki jest najpłynniej jeżdżący SUV Mercedesa?

Jaguar XE lub Mercedes-Benz Klasy C

Niezawodność
Pomimo tego, że Klasa C jest najmniej niezawodnym modelem Mercedesa, samochód ten nadal plasuje się wyżej niż Jaguar XE pod względem niezawodności. Niemniej jednak, oba te samochody będą kosztować Cię dużo do utrzymania w dłuższej perspektywie. Z tego samego powodu, Jaguar XE (42,950 dolarów) ma wyższą cenę wywoławczą niż Mercedes Klasy C (42,650 dolarów).
Wygląd
Jeśli chcesz mały luksusowy sedan, Jaguar XE i Mercedes Klasy C są najlepsze opcje. Mimo, że Jaguar jest znany z pięknego wyglądu zewnętrznego, Klasa C daje XE bieg dla swoich pieniędzy, jak to jest również dobrze zbudowany. Oba ich wnętrza wyglądają nieskazitelnie i bogato, ale są nieco ciasne.
Wydajność
Pod względem osiągów, Jaguar XE wypada nieco lepiej niż Mercedes-Benz Klasy C. Ale jeśli wybierzesz linię Klasy C AMG, wtedy XE pozostaje w tyle. Klasa C wyposażona jest w napęd na tylne koła, podczas gdy XE posiada napęd na wszystkie koła, który doskonale sprawdza się w każdym terenie.
Bezpieczeństwo
Oba z tych małych luksusowych sedanów są bezpieczne, ponieważ są wyposażone w jedne z najlepszych technologii bezpieczeństwa na rynku. Jaguar XE może pochwalić się funkcjami takimi jak elektroniczna kontrola stabilności, asystent utrzymania pasa ruchu i ostrzeżenie przed odjazdem. Mercedes Klasy C ma asystenta martwego pola, elektroniczną kontrolę stabilności i Mercedes Me connect.

FAQ

Który samochód luksusowy jest najbardziej niezawodny – Audi, BMW, Mercedes czy Jaguar?

Spośród tych czterech wyjątkowych marek, Mercedes jest najbardziej niezawodnym samochodem, a zaraz za nim BMW. Jaguar jest najmniej niezawodnym samochodem, a na trzecim miejscu znajduje się Audi. To, co sprawia, że Audi pozostaje w tyle za swoimi bliskimi konkurentami, to kosztowne naprawy, które właściciele muszą znosić w miarę starzenia się samochodu.

  Które Mercedesy mają twin-turbo?

Dlaczego Jaguary mają reputację niewiarygodnych?

Jaguary są zwykle uważane za zawodne z powodu niskiej jakości samochodów, które produkowali w latach 50. i 60. W tym czasie ich właścicielem był British Leyland, który nigdy nie podkreślał jakości produkowanych przez siebie samochodów.
Co więcej, Jaguary wyprodukowane przed latami 70. były dość drogie w porównaniu do wielu innych samochodów, ale bardzo zawodne. W rezultacie, ich reputacja została nadszarpnięta. Ale kiedy Ford przejął firmę, wszystko się zmieniło i zaczęto produkować jedne z najlepiej zaprojektowanych i niezawodnych samochodów na rynku.

Który samochód powinienem kupić – Jaguara czy Mercedesa?

To zależy od Twojego budżetu i potrzeb. Jeśli chcesz mieć unikalny i pięknie zaprojektowany luksusowy samochód, Jaguar jest najlepszym wyborem. Ale jeśli chcesz klasy, luksusu i komfortu, to Mercedes jest lepszą opcją. Niemniej jednak, oba te samochody są wybitne i stanowią klasę same dla siebie.

Który samochód jest bardziej prestiżowy – Mercedes czy Jaguar?

Mercedes jest bardziej prestiżową marką. Dzieje się tak dlatego, że przez lata utrzymywał wysokie standardy, podczas gdy reputacja Jaguara wznosiła się i opadała. Poza tym Mercedes posiada wyjątkową kolekcję samochodów, co stawia go ponad Jaguarem, który oferuje limitowane modele.

Który samochód luksusowy oferuje lepsze wrażenia z jazdy – BMW, Audi, Jaguar czy Mercedes?

Jeśli chcesz cieszyć się jazdą, BMW jest najlepszym samochodem do wyboru. Dzięki doskonałym osiągom i prowadzeniu. Ponadto, jest skoncentrowane na kierowcy, co oznacza, że będziesz miał dużo czasu na prowadzenie samochodu. Następne w kolejce są Audi, Jaguar, a na końcu Mercedes-Benz.

  Które modele Mercedesa mają kamery 360°?

Dla luksusowej niezawodności: Go with Mercedes

Jeśli chcesz mieć niezawodny samochód luksusowy, Mercedes jest lepszym samochodem. Jak oba z tych samochodów wieku, Jaguar będzie dowodzić więcej napraw, które są również droższe niż Mercedes. Ponadto, Jaguar starzeje się szybciej niż Mercedes, co nie jest dobrą rzeczą.
W sumie, zarówno z tych samochodów są wyjątkowe w wydajności i bardzo wygodne. Jeśli pragniesz stylu i wyjątkowości, Jaguar jest fantastycznym wyborem. Dodatkowo, Jaguar jest nieco tańszy niż Mercedes-Benz, ale z high-tech funkcji.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z