Jak długo wytrzymują pióra wycieraczek Mercedesa?

W przeciwieństwie do większości marek samochodów na rynku, Mercedes produkuje większość swoich części, z wyjątkiem kilku rzeczy, takich jak elektronika. Z tego powodu większość części Mercedesa jest droga, ale i trwała. Niemniej jednak, jak długo wytrzymują pióra wycieraczek Mercedesa?

Pióra wycieraczek Mercedes-Benz powinny wytrzymać co najmniej 10.000 mil lub 1 rok. Jeśli jednak pióra wycieraczek mają działać sprawnie, należy je wymieniać co 6 miesięcy. W niektórych sytuacjach pióra wycieraczek nie wytrzymują tak długo i muszą być wymieniane szybciej.

Jak możesz stwierdzić, że pióra wycieraczek Twojego Mercedesa wymagają wymiany?

Niezależnie od tego, czy prowadzisz bezpieczny samochód, czy nie, Twoje bezpieczeństwo zaczyna się od tego, jak dobrze widzisz drogę przed sobą. Widoczność samochodu jest więc bardzo istotna i dlatego potrzebne są prawidłowo działające pióra wycieraczek. Niemniej jednak, po pewnym czasie użytkowania, pióra wycieraczek ulegają zużyciu i należy je wymienić.

Ale jak rozpoznać, kiedy jest właściwy czas na wymianę piór wycieraczek? Oto kilka oznak, na które należy zwrócić uwagę:

 1. Pozostawiają brud, wodę lub osad
  Pierwszą oznaką złego działania piór wycieraczek jest słabe zamiatanie przedniej szyby. Jeśli zauważysz, że pióra wycieraczek pozostawiają brud, wodę i osad, czas je wymienić.
 2. Nie działają skutecznie
  Kolejną oznaką zużytych lub nieefektywnych piór wycieraczek jest ich słaba praca. Zauważysz takie rzeczy, jak film na szybie lub smugi, a niektóre obszary szyby nie zostaną prawidłowo oczyszczone.
 3. Odgłosy piszczenia
  Jeśli słyszysz, że pióra wycieraczek wydają piszczący dźwięk, gdy zacierają deszcz lub zamiatają przednią szybę, musisz je wymienić.
 4. Chwieją się
  Dodatkowo, gdy pióra wycieraczek chwieją się, oznacza to, że są one zużyte i nie będą dobrze wykonywać swojej pracy.
  W którym miesiącu kupić używanego Mercedesa

Jak mogę przedłużyć żywotność moich wycieraczek?

Istnieje kilka sposobów na przedłużenie żywotności piór wycieraczek Mercedesa. Należą do nich:
Parkowanie samochodu w zacienionym miejscu
Unikać skrobania szyby, gdy pióra wycieraczek są opuszczone
Nie włączać piór wycieraczek na całkowicie suchej szybie.
Podnosić pióra wycieraczek zawsze, gdy pada śnieg.
Czyścić pióra wycieraczek płynem do spryskiwaczy, który nie powinien zawierać roztworów ropopochodnych.

Czy mogę używać piór wycieraczek z rynku wtórnego w Mercedesie-Benz?

Nawet jeśli w Mercedesie można stosować pióra wycieraczek pochodzące z rynku wtórnego, nie będą one działać skutecznie. W zasadzie nie powinno się nawet stosować piór wycieraczek z innego modelu Mercedesa, ponieważ różnią się one nieznacznie. Dzieje się tak dlatego, że przednia szyba Mercedesa jest lekko zakrzywiona, co odróżnia ją od innych samochodów.

Z tego powodu znalezienie piór wycieraczek pasujących do konkretnego Mercedesa jest nie lada wyzwaniem. Jeśli jednak wybiorą Państwo odpowiednie pióra wycieraczek do swojego Mercedesa, przekonają się Państwo, że działają one prawidłowo i precyzyjnie. Dlatego zawsze należy wybierać oryginalne pióra wycieraczek Mercedes, a nie pióra z rynku wtórnego.

FAQ

Ile kosztuje zestaw piór wycieraczek Mercedesa?

Cena piór wycieraczek Mercedesa różni się w zależności od marki, modelu i rocznika Mercedesa. Ogólnie rzecz biorąc, ceny piór wycieraczek Mercedesa na oryginalne wyposażenie wahają się od 3,90 do 165 dolarów. Im droższy lub bardziej zaawansowany Mercedes, tym więcej powinni Państwo zapłacić za pióra.

Jak wymienia się wycieraczki w Mercedesie?

Wiedza o tym, kiedy należy wymienić pióra wycieraczek w Mercedesie jest bardzo ważna. Pióra wycieraczek Mercedesa powinny być wymieniane co 6 miesięcy. Jeśli nie, należy je wymienić, gdy zauważymy, że podczas czyszczenia pozostawiają na przedniej szybie brud, wodę lub pozostałości. Należy je również wymienić, gdy piszczą lub chwieją się podczas wycierania.

  Który Mercedes sam jeździ

Oto instrukcja krok po kroku, jak wymienić pióra wycieraczek Mercedesa:

 • Wymiana piór wycieraczek w Mercedesie jest bardzo prosta. Zazwyczaj podstawa ramienia wycieraczki jest schowana pod krawędzią maski silnika, co uniemożliwia jej wyciągnięcie. Dlatego też należy włączyć zapłon samochodu i szybko uruchomić wycieraczki.
 • Po włączeniu zapłonu wycieraczki zaczną poruszać się po przedniej szybie i należy wyłączyć zapłon, gdy wycieraczki będą poruszać się po środku szyby.
 • Teraz można łatwo pociągnąć ramiona wycieraczek w pionie i z dala od przedniej szyby, co umożliwi dostęp do piór wycieraczek.
 • Odszukać przycisk zwalniający lub wypustkę w miejscu, w którym ramię styka się z piórem, i nacisnąć go. Teraz można powoli pociągnąć za pióro wycieraczki, odsuwając je od ramienia.
 • Następnie należy wymienić pióra na oryginalne pióra wycieraczek Mercedes. Wielu dealerów Mercedesa i sklepów motoryzacyjnych dysponuje oryginalnymi częściami Mercedesa.
 • Wsunąć nowe pióra wycieraczek i nasłuchując słyszalnego kliknięcia, zamknąć znajdujący się w zestawie zatrzask zwalniający. Teraz można z powrotem położyć pióro wycieraczki na przedniej szybie i włączyć zapłon, aby pióro wycieraczki wróciło do swojej normalnej pozycji.

Czy mogę użyć WD-40 do czyszczenia piór wycieraczek w moim samochodzie?

Ponieważ piasek, kurz i małe kamyczki mogą porysować szybę, czyszczenie piór wycieraczek jest bardzo ważne. Należy jednak używać odpowiednich płynów, aby nie uszkodzić piór. Jeśli to możliwe, trzymaj się z dala od WD-40 lub innych środków czyszczących na bazie ropy naftowej. Mogą one rozpuścić gumę i skrócić żywotność piór wycieraczek.

  Czy Mercedes produkuje samochody elektryczne?

Jaki płyn do mycia szyb należy stosować w moim Mercedesie?

Jeśli chcą Państwo, aby przednia szyba pozostała lśniąco czysta i pozbyła się wszystkich zanieczyszczeń i kurzu, sprzedawcy Mercedesa zalecają stosowanie koncentratu do spryskiwaczy Winterfit A0019864571 i koncentratu do spryskiwaczy Mercedes Summerfit A0019867117. Płyn do spryskiwaczy Winterfit nadaje się do chłodniejszych klimatów, ponieważ zawiera środek przeciw zamarzaniu, natomiast Summerfit świetnie sprawdza się w ciepłych klimatach i powinien być mieszany z wodą.

Wybieranie odpowiedniego spryskiwacza jest ważne. Niektóre z rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze przedniej szyby myjni obejmują wzór jazdy, pogody i miejsc, do których jeździsz. Płyn do mycia szyb, który dobrze sprawdza się w niskich temperaturach, może nie być idealny w upalne dni.

Dlaczego pióra wycieraczek Mercedes-Benz są trwalsze niż pióra innych konkurencyjnych marek?

Pióra wycieraczek Mercedes-Benz są trwalsze od piór konkurencyjnych marek, ponieważ wykonane są z naturalnych i syntetycznych kauczuków, które charakteryzują się doskonałą elastycznością. Ponadto pióra wycieraczek posiadają wskaźnik konserwacji umieszczony na końcówce pióra. Wskaźnik zazwyczaj zmienia się z czarnego na żółty, gdy pióro jest zużyte.

Wniosek

Większość piór wycieraczek Mercedesa wystarcza na co najmniej 10 000 mil lub rok. Jednak Mercedes zaleca wymianę piór wycieraczek po 6 miesiącach. Należy pamiętać, że osoby mieszkające w chłodniejszych miejscach powinny wymieniać wycieraczki bardziej regularnie niż osoby mieszkające w ciepłych miejscach. Poza tym używanie odpowiedniego spryskiwacza do szyb Mercedesa ma zasadnicze znaczenie dla długowieczności piór wycieraczek.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z