Jaki jest najbardziej luksusowy pickup?

Jeszcze kilka lat temu nie było luksusowych pickupów. Obecnie przemysł motoryzacyjny stara się łączyć sportowy charakter z komfortem, użyteczność z komfortem, praktyczność z wygodą.

Filozofia „jeden samochód do wszystkiego” staje się coraz bardziej popularna, a samochody takie jak Audi RS6 są tego doskonałą ilustracją. Jednak można argumentować, że luksusowy pickup jest najlepszym wszechstronnym samochodem, jaki można kupić w dzisiejszych czasach.

Ciężarówki takie jak Nissan Titan Platinum Reserve, Toyota Tundra Platinum, Dodge RAM 1500 Limited, Ford Ranger Lariat, Ford F-150 Limited i Chevy Silverado High Country są prawdopodobnie najbardziej luksusowymi pickupami na rynku.

Pickupy mogą naprawdę dać Ci to, co najlepsze z obu światów. W środowisku pracy żaden inny typ samochodu nie jest w stanie zrobić tego, co pickup, ale jednocześnie współczesny luksusowy pickup oferuje mnóstwo luksusu, komfortu i udogodnień technologicznych, które podniosą poziom codziennego doświadczenia kierowcy.

Nissan Titan Platinum Reserve

Może być dla Ciebie zaskoczeniem, że pickup Nissana jest uważany za samochód luksusowy, ale ten naprawdę oferuje sporo luksusu za dolara. Regulowane w wielu kierunkach fotele pokryte skórą z technologią podgrzewania i chłodzenia, nawet tylne siedzenia oferują podgrzewanie siedzeń.

Duży ekran systemu informacyjno-rozrywkowego, tempomat, aktywny asystent pasa ruchu, system wykrywania pieszych i hamowania awaryjnego sprawiają, że Titan Platinum Reserve jest prawdziwie luksusowym samochodem ciężarowym dla mas. Jeśli do tego dołożymy reflektory LED i Apple CarPlay, ten samochód użytkowy Nissana to z pewnością także pluszowy pracownik.

  Samochody o najmniejszej amortyzacji

Toyota Tundra Platinum

Toyota z pewnością wie, jak uczynić samochód niezawodnym, intuicyjnym i ergonomicznym. Oprócz wszystkich typowych zalet Toyoty, Tundra Platinum oferuje również zdolność holowania, której nie może dorównać Ford F450. Wysokiej jakości skórzane, regulowane na wiele sposobów fotele i kierownica naprawdę podnoszą Tundrę ponad zwykłą ciężarówkę do pracy.
System infotainment jest błyskawiczny, intuicyjny i łatwy w obsłudze, a ponadto oferuje CarPlay i Android Auto. Szereg futurystycznych systemów wspomagających kierowcę znalazło się również w Tundrze Platinum. Drewnopodobne akcenty, perforowane fotele, które są zarówno podgrzewane, jak i chłodzone, oraz system nagłośnienia JBL klasy premium.

Ford Ranger Lariat

Ta średniej wielkości ciężarówka Forda jest wyposażona w szereg standardowych elementów wyposażenia, które znacznie poprawiają jej ogólny wygląd i charakter. Funkcje takie jak duży ekran infotainment, automatyczne światła drogowe, asystent utrzymania pasa ruchu, automatyczne hamowanie, wielostrefowa klimatyzacja są w standardzie.

Lariat oferuje również oświetlenie otoczenia, adaptacyjny tempomat, asystenta martwego pola i pięknie brzmiący system dźwiękowy Bang and Olufsen. Ranger Lariat jest prawdopodobnie najlepszym pickupem oferowanym obecnie przez Forda i jeśli nie korzystasz stale z łóżka, powinieneś go kupić zamiast F150.

Ford F150 Limited

F150 jest ikoną motoryzacji, żaden inny samochód nie może się równać z tym, co oferuje F150. To powiedziawszy, więcej niż 100 z nich jest sprzedawanych na godzinę. Kilka z nich wyposażonych jest w topowy wariant Limited, który zmienia F150 w pięknego i luksusowego kierowcę codziennego użytku.

  Jakie są najlepsze samochody elektryczne pod względem bezpieczeństwa i niezawodności?

Cyfrowa tablica przyrządów i duży ekran informacyjno-rozrywkowy są w zestawie. Pakiet Limited zawiera również wiele funkcji wspomagających kierowcę, system nagłośnienia klasy premium, tempomat adaptacyjny i reflektory LED.

Chevy Silverado High Country

Jeśli chodzi o pickupy Chevy, żaden inny nie może zaoferować Ci więcej niż Silverado High Country. Ten poziom wykończenia sprawia, że Silverado wygląda i czuje się jak prawdziwy luksusowy samochód. W pełni skórzane fotele, dywaniki podłogowe, podgrzewane przednie i tylne fotele oraz wentylowane przednie fotele są dostępne z pakietem High Country Trim.

Wysokiej jakości drewniane akcenty wykończeniowe, szyberdach, system nagłośnienia premium są dostępne z pakietem High Country. Nie ma dyskusji, że High Country jest czymkolwiek innym niż prawdziwie luksusowym pick-upem, i prawdopodobnie jest jednym z najlepszych na rynku.

Dodge RAM 1500 Limited

Jeśli chcesz połączyć sportowy charakter z luksusem w pakiecie z pickupem, RAM 1500 Limited jest właściwym wyborem. Prawdopodobnie największą atrakcją modelu RAM 1500 jest ogromny i niesamowicie czuły 12-calowy ekran infotainment.

Poza bogatą ofertą technologiczną, RAM 1500 oferuje również szereg tradycyjnych luksusowych rozwiązań, takich jak drewniane elementy wykończenia, wysokiej jakości skóra oraz wyrafinowane dopasowanie i wykończenie. Wysokiej jakości system dźwiękowy Harman Kardon jest również dostępny z pakietem wykończeniowym Limited.

Sekcja FAQ

Czy luksusowe pickupy są bardziej luksusowe niż zwykłe SUV-y?

Mimo, że wiele pickupów oferuje mnóstwo funkcji, których czasami brakuje w samochodach trzykrotnie droższych. Jednak Chevy Silverado High Country lub RAM 1500 nie może równać się z Bentleyem Benteyga lub nawet zwykłym Audi Q7.

  Najlepsze samochody typu hatchback dla wysokich kierowców

Pickupy po prostu nie oferują tego samego poziomu wyrafinowania co one, a to jest oczekiwane, ponieważ pickup ma wiele zalet w porównaniu do zwykłego SUV-a. Niektóre SUV-y, takie jak Rolls Royce Cullinan, są w lidze samych siebie, jeśli chodzi o bogactwo, komfort i luksus.

Czy warto kupić luksusowego pickupa?

To zależy od tego, jak często używasz swojego pickupa. Jeśli używasz pickupa jako konia roboczego na krótszych trasach codziennych dojazdów do pracy, nie ma potrzeby kupowania wysokiej klasy pakietu wykończeniowego pickupa, zwłaszcza jeśli posiadasz więcej samochodów.

Czasami jest to po prostu najlepiej kupić barebone standardowy pickup dla obowiązków roboczych i bardziej wyrafinowane codzienny kierowca i długodystansowych commuter typu samochodu. Mówi się, że nigdy nie jest dobrym pomysłem mieszanie biznesu i przyjemności, ale niektórzy uważają, że luksusowy pickup jest idealną mieszanką obu.

Dlaczego niektóre luksusowe marki samochodów nie oferują pickupów?

Kilka lat temu Mercedes próbował wejść na rynek luksusowych pickupów z klasą X i można śmiało powiedzieć, że klasa X poniosła sromotną porażkę. Większość właścicieli pickupów nie jest zainteresowana prawdziwym luksusem i wyrafinowaniem, wszystko, czego tak naprawdę chcą, to przyzwoity poziom komfortu, ale dużo funkcji technicznych.

W związku z tym, wszystkie wyżej wymienione pickupy pasują do tego rachunku, a będąc całkowicie szczerym, pickup Rolls Royce’a w pojedynkę zniszczyłby reputację luksusowego Rolls Royce’a klasy premium.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z