Jaki jest najbardziej pojemny sedan?

Jeśli jesteś na rynku dla przestronnego sedana flagowego, istnieje mnóstwo niesamowitych opcji do wyboru. Obecnie żyjemy w świecie zdominowanym przez SUV-y, ale nie można zaprzeczyć, że sedan jest o wiele lepszy w 99% sytuacji poza off-road, którego i tak nikt nigdy nie robi.

SUV-y stały się tak popularne, że wielu producentów nie widzi sensu w tworzeniu nowszych modeli sedanów. To jest powód, dla którego niektóre marki, takie jak Ford, całkowicie zrezygnowały z produkcji nowszych samochodów nie będących SUV-ami. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego nie ma nowych modeli Fiesty, Taurusa czy Fusion, to cóż, SUV-y je zabiły.

To nie znaczy, że sedany nie są na równi, to tylko, że nie są one tak popularne, jak kiedyś. Wręcz przeciwnie, nowsze modele sedanów, takie jak Volkswagen Passat, są o wiele bardziej przestronne w porównaniu do podobnie wycenionych SUV-ów.

Lexus ES, Subaru Legacy, Dodge Charger, Volvo S90, Audi A8, BMW serii 7 i Mercedes Benz S-Class są jednymi z najbardziej przestronnych przystępnych cenowo lub wykonawczych sedanów, jakie można kupić. Jeśli chcesz mieć jak najwięcej miejsca, nowy Rolls Royce Phantom EWB jest najbardziej pojemnym sedanem na rynku.

Volkswagen Passat

Volkswagen Passat nie jest w żadnym wypadku najbardziej pojemnym sedanem na rynku, ale Passat z pewnością jest jednym z najbardziej pojemnych kompaktowych sedanów na rynku. Poza dostępną przestrzenią, Passat plasuje się gdzieś pomiędzy segmentem przystępnych cenowo i wykonawczych sedanów i oferuje 42,4 cala miejsca na nogi z przodu i 39,1 cala miejsca na nogi z tyłu.

  Co sprawia, że samochód zyskuje na wartości?

Od teraz, Passat jest prawdopodobnie jednym z najlepszych kompaktowych i średnich opcji sedan tam, jak to łączy w sobie praktyczność, przestrzeń, technologii i niezawodności w bardzo konkurencyjnej cenie. W Europie Passat jest często uważany za „domyślnego sedana”, a takie skojarzenie jest właściwe tylko dla naprawdę świetnego sedana.

Subaru Legacy

Subaru Legacy reprezentuje jedną z najlepszych wartości w calach na $, ponieważ zaczyna się od około 22k $, ale nadal oferuje prawie 43 cali przestrzeni na nogi z przodu i 39,5 cala przestrzeni na nogi z tyłu. Oprócz dostępnej przestrzeni, Subaru oferuje również system napędu na wszystkie koła w standardzie, a także korzysta z doskonałej wydajności paliwa.

Pomiędzy Passatem a Subaru, Subaru oferuje więcej miejsca, i dlatego Subaru Legacy zdobywa pierwsze miejsce jako najbardziej przestronny sedan średniej wielkości. Warto wspomnieć, że w ostatnich latach segment ten odnotował spory wzrost popularności, dlatego Subaru musiało znaleźć się na tej liście.

Volvo S90

Po wejściu do segmentu luksusowych sedanów średniej wielkości, Volvo S90 wita Cię dużą ilością miejsca i luksusem, do tego stopnia, że nie można go porównać z Passatem czy Legacy. Można się tego spodziewać, ponieważ S90 i reszta segmentu wykonawczego kosztują znacznie więcej pieniędzy.

W związku z tym, S90 oferuje mnóstwo miejsca mierząc 42,2 cali przestrzeni na nogi z przodu i 40,4 cali przestrzeni na nogi z tyłu. Poza przestrzenią dla pasażerów, S90 sprawia wrażenie przestronnego, ponieważ oferuje duży panoramiczny dach i wiele możliwości regulacji przednich foteli.

  Najlepsze coupe dla wysokich kierowców

Audi A8

Audi A8 jest jednym z największych niemieckich luksusowych sedanów z 41,5-calową przestrzenią na nogi z przodu, co nie jest aż tak imponujące, ale przestrzeń na nogi z tyłu mierzy 44,3 cala, co jest na samym szczycie w swojej klasie. Poza wymiarami, A8 oferuje duże i szeroko otwierające się drzwi, pluszowe fotele z dużą ilością regulacji.

Pod względem technologicznym, A8 oferuje prawie wszystko, czego można oczekiwać od luksusowego sedana. Niezawodność z pewnością nie jest wiodąca w swojej klasie, ale jest lepsza niż przeciętna. To, co nie jest lepsze od średniej, to przestrzeń ładunkowa, ponieważ oferuje jej mniej w porównaniu z resztą segmentu.

BMW serii 7

BMW serii 7 zawsze było zaciekłym konkurentem dla Audi A8 i Mercedesa Benz S-Class w każdym możliwym segmencie. Oznacza to, że samochody te są dość podobne, ale istnieje kilka znaczących różnic pomiędzy tymi trzema modelami.

Seria 7 jest najbardziej przestronna z całej grupy z 41,4 cala miejsca na nogi z przodu i 44,4 cala miejsca na nogi z tyłu. Ale to, czym seria 7 różni się najbardziej, to przestrzeń bagażnika, ponieważ oferuje największą przestrzeń bagażnika spośród wszystkich pełnowymiarowych flagowych sedanów.

Sekcja FAQ

Jak pojemny jest Rolls Royce Phantom EWB?

Rolls Royce Phantom z przedłużonym rozstawem osi oferuje aż 42 cale przestrzeni na nogi z przodu i imponujące 54-55 cali miejsca na nogi z tyłu. Jest to bardziej zbliżone do pełnej limuzyny, ale Phantom jest technicznie tylko czterodrzwiowym sedanem, ale bardzo luksusowym.

  Jakie są najlepsze kabriolety pod względem bezpieczeństwa i niezawodności?

Mimo, że Phantom oferuje dużo miejsca, wszystko co zobaczysz lub dotkniesz jest wykończone na najwyższym poziomie. Poza licznymi opcjami, na które można się zdecydować, Phantom oferuje możliwości personalizacji, którym nie dorównuje żaden inny producent.

Czy przestrzeń na nogi jest ważniejsza niż przestrzeń na biodra lub głowę?

Wszystkie te trzy elementy powinny być równie ważne, ale jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać. Po pierwsze, wysokie osoby są ograniczone głównie przez przestrzeń na nogi i czasami przestrzeń nad głową. Osoby otyłe są ograniczone głównie przestrzenią na biodra i ramionach, podczas gdy przestrzeń nad głową zazwyczaj nie jest aż tak ważna.

Tak więc, gdy wybierasz swój następny zakup samochodu, upewnij się, aby przetestować samochód przedtem, zwłaszcza jeśli planujesz kupić dowolny rodzaj kompaktowego samochodu lub samochodu sportowego.

Czy duże sedany są bezpieczniejsze od SUV-ów?

SUV-y są o wiele bezpieczniejsze niż sedany, i to jest oczywiste, ale jest kilka szczegółów dotyczących tego, jaki typ SUV-a lub sedana bierzesz pod uwagę. Na przykład pełnowymiarowy sedan, taki jak BMW serii 7, jest o wiele bezpieczniejszy niż kompaktowy sedan, do tego stopnia, że niemal rywalizuje z kompaktowym SUV-em.

Jednak BMW serii 7 po prostu nie może równać się pod względem bezpieczeństwa z samochodami typu SUV średniej i pełnej wielkości. Jedno z badań wykazało, że prawdopodobieństwo śmierci kierowcy SUV-a w wypadku jest aż o 50% niższe niż kierowcy sedana.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z