Jaki jest najbezpieczniejszy sposób, aby pies podróżował w samochodzie?

Jeśli posiadasz psa przez cały okres jego życia, istnieje duże prawdopodobieństwo, że w pewnym momencie może dojść do wypadku samochodowego, w którym pies będzie znajdował się w samochodzie. Jeśli jest to klasyczna stłuczka na parkingu, zabezpieczenie psa nie jest konieczne, ale jeśli jest to wypadek przy większej prędkości, jest to bardzo konieczne.

Dla kontekstu, „zwykły” pies waży około 60 funtów i można by pomyśleć, że taki pies nie może stanowić zagrożenia dla pozostałych pasażerów samochodu w razie wypadku. Ale 60-kilogramowy pies jadący z prędkością 35 mil/h to w rzeczywistości 2700-funtowy pocisk, który może z łatwością zabić Ciebie i Twojego psa.

Wszystkie ważące przedmioty wewnątrz samochodu powinny być bezpiecznie zapięte, nie ma znaczenia czy jest to pies, człowiek, czy telewizor. Jeśli więc chcesz uniknąć takich niebezpiecznych sytuacji, pamiętaj o zabezpieczeniu siebie i psa, gdy tylko wyruszysz w drogę.

Najlepszym sposobem na to jest zakup pasów bezpieczeństwa lub uprzęży dla psa. Jeśli masz mniejszego psa, możesz też umieścić go w klatce dla psa i zabezpieczyć ją dedykowanym pasem do klatki. Jeśli jesteś właścicielem większego psa, dobrym pomysłem jest również zabezpieczenie dla psa w postaci bagażnika lub barierki na tylne siedzenie.

Pasy bezpieczeństwa do uprzęży dla psa

Dedykowany pas do uprzęży dla psa to jedna z najpopularniejszych obecnie metod zabezpieczania psa. Pas bezpieczeństwa do szelek dla psa jest równie skuteczny w zabezpieczeniu mniejszego, średniego, jak i większego psa. Warto zaznaczyć, że jest to rozwiązanie przeznaczone głównie dla psów dobrze wychowanych.

  Dlaczego samochody typu kombi wyszły z mody w USA?

Jeśli zdecydujesz się na uprząż dla psa, upewnij się, że zabezpieczysz pas bezpieczeństwa dla psa za pomocą zwykłego samochodowego pasa bezpieczeństwa. Połącz srebrne klamry z uprzężą psa i umieść psa na siedzeniu. Upewnij się, że pies ma wystarczająco dużo miejsca, aby wygodnie siedzieć i że nie przegryzie pasów.

Uprząż do zjazdu na linie dla psa

Dedykowana uprząż zipline dla psa jest dość podobna do zwykłych szelek dla psów, ale ta metoda jest bardziej skuteczna, jeśli posiadasz młodszego psa, który ma problemy z usadowieniem się. Metoda ta doskonale zabezpiecza psa, pozostawiając mu jednocześnie wystarczająco dużo miejsca do poruszania się.

Powinieneś używać tej metody w połączeniu ze zwykłą uprzężą dla psa, aby jak najlepiej zabezpieczyć psa. Po zaczepieniu zipline na pasie bezpieczeństwa, upewnij się, że dobrze go naciągnąłeś, aby nie pozostawić psu zbyt wiele miejsca na poruszanie się.

Klatki dla psów

Specjalna klatka dla psa jest idealna dla mniejszych psów, ponieważ nie wymaga od Ciebie bezpośredniego przytrzymywania psa. Ta metoda jest jednak przeznaczona głównie dla mniejszych, bardziej zrelaksowanych psów. Upewnij się, że używana przez Ciebie klatka jest wystarczająco duża, a pies może w niej swobodnie wstać i obrócić się.

Upewnij się, że skrzynia jest przymocowana do pasów bezpieczeństwa, aby nie latała w kółko. Jeśli pies jest zdenerwowany w środku, możesz również użyć koca, aby przykryć klatkę podczas podróży.

  Jakie są najlepsze używane samochody pod względem bezpieczeństwa i niezawodności?

Strażnicy psów w bagażniku

Jeśli jesteś właścicielem kombi lub innego rodzaju hatchbacka, dedykowana osłona bagażnika dla psa jest świetnym rozwiązaniem dla większych ras, ponieważ umożliwia psu swobodne poruszanie się w wystarczającej przestrzeni, ale także zabezpiecza psa i resztę pasażerów, jeśli coś pójdzie nie tak.

Jeśli zdecydujesz się na osłonę tułowia psa, pamiętaj, aby zabezpieczyć osłonę najlepiej jak to możliwe, aby nie można było jej wypchnąć z pozycji. Jest to również doskonała metoda, jeśli posiadasz kilka psów, pod warunkiem, że nie są one zbyt duże, a dostępna przestrzeń nie jest zbyt ograniczona.

Co powinienem zrobić podczas podróży z psem?

Po pierwsze i najważniejsze, upewnij się, że robisz regularne postoje od czasu do czasu, aby Twój pies mógł rozprostować nogi i zrobić wszystkie niezbędne psie rzeczy, takie jak pójście do toalety i rozładowanie dodatkowej energii. Niektóre psy czasami mają chorobę lokomocyjną, więc upewnij się, że najpierw zaczniesz od krótszych wycieczek.

Nie powinieneś karmić psa podczas podróży, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że pies może się zadławić. Pamiętaj, aby nakarmić psa na kilka godzin przed podróżą. Nie jest również dobrym pomysłem, aby pozwolić psu wystawać przez otwarte okno, ponieważ nie jest to dla niego bezpieczne.

Dział FAQ

Jak latają psy?

Jeśli chcesz zabrać ze sobą psa na pokład samolotu, istnieje kilka procedur, które musisz wykonać w zależności od firmy. Jeśli pies jest wystarczająco mały, można go przewieźć jako zwykły bagaż podręczny.

  Czy niesprawna sprężarka AC może spowodować przegrzanie samochodu?

Jednak niektóre firmy przewożą psy tylko w wydzielonych strefach bagażowych. W tym celu będziesz potrzebował wystarczająco dużej klatki dla psa, a pies powinien spać przez cały lot. Upewnij się, że przeprowadziłeś badania przed wejściem do samolotu, ponieważ różne firmy mają różne procedury.

Co się dzieje z psami podczas postoju w samolocie?

Większość przerw w podróży trwa krócej niż 3 godziny, w związku z czym pies zostanie przeniesiony wraz z resztą ładunku z jednego samolotu do drugiego, jeśli oboje będziecie lecieć tym samym samolotem. Jeśli przerwa w podróży jest dłuższa, prawdopodobnie zobaczysz swojego psa ponownie.

Niemniej jednak, takie procedury są zawsze zależne od danej firmy. Upewnij się więc, że posiadasz odpowiednie informacje na temat latania z psem, szczególnie w przypadku dłuższych międzylądowań.

Jakie samochody są dobre dla psów?

Jeśli planujesz regularnie podróżować z kilkoma psami, większe kombi lub SUV powinien być samochodem dla Ciebie. Land Rover Discovery lub Volvo V60 są wystarczająco przestronne, aby przewozić psy w bagażniku lub na tylnych siedzeniach.

Upewnij się, że wybrałeś odpowiednie zabezpieczenie dla psa, uprząż lub klatkę, które z łatwością zmieszczą się w samochodzie. Zawsze wybieraj samochody z nadwoziem typu hatchback, ponieważ zamknięte bagażniki nie powinny być wykorzystywane do przewozu psów ani innych zwierząt domowych.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z