Jaki jest najcichszy Mercedes?

Jaki jest najcichszy Mercedes?

Jeśli chodzi o samochody luksusowe, prawie żadna inna marka nie jest w stanie osiągnąć tego, co Mercedes. Oczywiście, marki takie jak Rolls Royce czy Bentley mogą być bardziej luksusowe i bogate, ale ich cena może być nawet pięciokrotnie wyższa. Dlatego jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny, Mercedes jest jednym z najbardziej luksusowych producentów samochodów na świecie, jeśli nie najbardziej.

Wiele modeli Mercedesa jest liderami w swojej klasie pod względem jakości jazdy, komfortu i izolacji dźwięku, ale najcichszym sedanem Mercedesa jest Mercedes Benz Klasy S. Klasa S jest dostępna już od dłuższego czasu i stanowi flagowy model sedana Mercedes Benz. Klasa S jest dostępna w wielu różnych wersjach silnikowych, wariantach stylistycznych nadwozia i pakietach luksusowych.

Najcichszym SUV-em Mercedesa jest Mercedes Benz GLS, pełnowymiarowy siedmiomiejscowy behemot, który Mercedes lubi nazywać Klasą S na szczudłach. Nawet jeśli to lekka przesada, GLS jest obecnie najbardziej luksusowym i najcichszym SUV-em Mercedesa.

Najcichszym samochodem elektrycznym Mercedesa, a także najcichszym samochodem elektrycznym w ogóle, jest Mercedes Benz EQS. Wszystkie te trzy niesamowite maszyny zostały zaprojektowane tak, aby odizolować Cię od świata zewnętrznego za pomocą luksusowych materiałów, wyposażenia i najwyższej klasy wykończenia wnętrza.

Mercedes Benz S-Class – najbardziej luksusowy Mercedes

Najnowszy Mercedes Klasy S W223 to najnowszy model z jednej z najbardziej kultowych linii modelowych w historii motoryzacji. Klasa S W223 miała swoją premierę rok temu, co oznacza, że nadal jest mistrzem wśród pełnowymiarowych samochodów luksusowych. Klasa S konkuruje z takimi modelami jak Audi A8 i BMW serii 7.

  Co to jest Mercedes BlueTec?

Klasa S jest dostępna z kilkoma różnymi wariantami silników, w tym 6-cylindrowymi, 8-cylindrowymi, a nawet 12-cylindrowymi w wersji Maybach. Klasa S Maybach jest najbardziej luksusowym modelem Klasy S, a także najcichszym spośród wszystkich modeli tej klasy.

Pod względem stylistyki żaden inny Mercedes nie może się nawet zbliżyć do nowej Klasy S W223, ale nawet Klasa S W222 jest jednym z najcichszych samochodów na rynku. Klasę S można dostać w wersji z krótkimi lub długimi kołami, co oznacza, że jest ona zaprojektowana tak, aby można było nią jeździć.

Mercedes Benz GLS – najbardziej luksusowy SUV Mercedesa

Jak wspomniano we wstępie, Mercedes lubi nazywać GLS Mercedesem Benz Klasy S na szczudłach, ale obecny GLS nie jest w stanie zbliżyć się do Klasy S, jeśli chodzi o luksus i komfort. GLS jest jednak ogromnym, siedmiomiejscowym, luksusowym SUV-em rodzinnym, którego izolacja akustyczna jest na tyle dobra, że można się poczuć jak w próżni.

GLS jest również wyposażony w najnowsze i najlepsze dostępne opcje luksusowe, które czynią go najbardziej luksusowym SUV-em Mercedesa. GLE nie różni się zbytnio od GLS, co oznacza, że jazda GLE może dostarczyć podobnych wrażeń. Nie jest to złe, ponieważ GLE jest również jednym z najbardziej luksusowych modeli Mercedesa na rynku.

Jednak GLS różni się od innych SUV-ów Mercedesa tym, że jest dostępny w wersji wykończeniowej Maybach. Modele Maybach Mercedes to najwyższa półka w katalogu Mercedesa, co oznacza, że GLS zasługuje na to, aby znaleźć się w tym towarzystwie.

  Mercedes GLE 350 vs GLE 450

Mercedes Benz EQS – Najbardziej luksusowy samochód elektryczny na rynku

Wraz z pojawieniem się modelu Mercedes Benz EQS, Mercedes po raz kolejny pokazał, że jest mistrzem w tworzeniu najbardziej luksusowych samochodów na świecie. EQS jest zbudowany na niezależnym podwoziu, co oznacza, że nie dzieli swoich podzespołów z innymi sedanami Mercedesa.

EQS jest wyposażony w elektryczny układ napędowy zasilany baterią o pojemności 108 kWh. Oznacza to, że EQS450+ jest również jednym z najdłużej działających samochodów elektrycznych na rynku, a jego maksymalny zasięg wynosi 422 mile. Niektórzy twierdzą, że łatwiej jest stworzyć cichy pojazd elektryczny, ponieważ nie ma on silnika, ale w rzeczywistości jest to trudniejsze.

Bez silnika, który nieustannie dudni z tyłu, kierowca może usłyszeć wszystkie zawiłości mechanicznego ruchu i szum opon, które sprawiają, że samochód jest głośniejszy. Dlatego też Mercedes wyposażył model EQS w szereg rozwiązań minimalizujących hałas drogowy, takich jak najbardziej aerodynamiczny profil spośród wszystkich samochodów Mercedesa oraz pianka w oponach.

Sekcja FAQ

Co sprawia, że samochód jest cichy?

Aby samochód był cichy, producenci samochodów zadają sobie wiele trudu, aby wyposażyć go w wiele najnowocześniejszych technologii. Aktywna redukcja hałasu to coś ze świata sprzętu audio, w którym urządzenie transmituje częstotliwości w celu wyeliminowania częstotliwości pochodzących ze świata zewnętrznego, dzięki czemu samochód jest cichszy.

Aby jeszcze bardziej zminimalizować hałas, producenci samochodów zamawiają nawet specjalne opony, które są projektowane specjalnie dla danego modelu. Wreszcie, podwozie samochodu jest wypełnione otworami, aby nadać mu sztywność i lekkość. Jednak producenci samochodów wypełniają te otwory specjalną pianką, która zmniejsza przenoszenie hałasu i sprawia, że samochód jest jeszcze cichszy.

  Który Mercedes sam jeździ

Czy Mercedes produkuje najcichsze samochody na rynku?

Mercedes jest z pewnością jednym z najskuteczniejszych producentów samochodów, jeśli chodzi o izolację akustyczną, ale Mercedes nie produkuje najcichszych samochodów na rynku, ponieważ ten zaszczyt przypada Rolls Royce’owi. Rolls Royce Phantom 8 to najbardziej luksusowy, najbardziej imponujący i najcichszy samochód, jaki kiedykolwiek pojawił się na rynku.

Kosztuje prawie 10 razy tyle, co niektóre stosunkowo ciche samochody Mercedesa, ale Phantom to zupełnie inna liga w porównaniu z innymi luksusowymi samochodami.

Czy to dobrze, że samochód jest całkowicie bezgłośny w środku?

Według Rolls Royce’a, nowy Phantom jest głośniejszy celowo, ponieważ najpierw był tak cichy, że stało się to problemem. Całkowicie bezgłośny samochód zbytnio izoluje kierowcę od drogi, co oznacza, że nie jest on w stanie zwracać uwagi na otoczenie zewnętrzne.

Dlatego właśnie istnieje granica wyciszenia samochodu, ponieważ nigdy nie jest dobrym pomysłem, aby samochód był zbyt cichy. Tak czy inaczej, z każdym dniem samochody stają się coraz cichsze.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z