Jaki jest najdroższy samochód luksusowy?

Samochody mogą być drogie, ale jeśli uważasz, że nikt nie jest skłonny wydać miliony dolarów na jeden pojazd, pomyśl jeszcze raz. Ultra-bogaci mają do dyspozycji mnóstwo pieniędzy, a jeśli chcą samochód, który pokazuje światu to bogactwo, jest wiele, aby pomieścić je. Podczas gdy niektórzy ludzie myślą o Aston Martin lub Rolls Royce jako najdroższych pojazdów na drodze dzisiaj, istnieją inne, które kosztują jeszcze więcej.
W chwili obecnej najdroższym luksusowym samochodem na świecie jest Bugatti La Voiture Noire, który kosztuje 18,68 milionów dolarów. Bugatti pojawił się na scenie w 2019 roku, więc jest nowicjuszem, jeśli chodzi o luksusowe pojazdy, ale ma wszystkie dzwonki i gwizdki, które powinien mieć samochód z taką ceną. Przyjrzyjmy się bliżej.

Historia Bugatti La Voiture Noire

La Voiture Noire, co w tłumaczeniu oznacza Czarny Samochód, jest produkowany przez Bugatti Engineering GmbH w Niemczech i jest pochodną ich pojazdu Chiron. Samochód został zaprezentowany na Geneva Auto Show w 2019 roku i został zaprojektowany przez Etienne Salome, projektanta w Bugatti. Ma wydłużony nos i wydłużoną tylną część, a ciało pojazdu wykonane jest z włókna węglowego i jest budowane ręcznie.
Wiele cech samochodu zostało zaczerpniętych z Bugatti Type 57 SC Atlantic, który powstał w 1934 roku i do dziś jest uważany za jeden z najcenniejszych pojazdów na świecie. Atlantic miał styl art-deco, a firma wyprodukowała tylko cztery egzemplarze. Trzy z tych pojazdów zostały zaksięgowane, ale czwarty samochód został utracony podczas II wojny światowej. Eksperci spekulują, że gdyby ten samochód został odnaleziony, byłby dziś wart około 100 milionów dolarów. Atlantic wciąż jest jednym z najbardziej pożądanych luksusowych samochodów na świecie.

  Luksusowe samochody o niskich kosztach utrzymania

What Makes La Voiture Noire So Special?

Czarny samochód ma układ środkowego silnika i unikalne cechy, takie jak lusterka skrzydłowe i LED-owy pasek tylnych świateł. Na samochodzie znajduje się listwa, która biegnie od przodu samochodu do tylnego spojlera, przypominając płetwę grzbietową, która była montowana w modelu Type 57 SC firmy. Samochód posiada także pływającą przednią szybę i zamaskowane słupki A. Jeśli chodzi o silnik La Voiture Noire, to jest on taki sam jak w Chironie – 8,0-litrowy, czteroturbinowy silnik W16, ale firma mocno poprawiła siedmiobiegową, dwusprzęgłową skrzynię biegów i system napędu na wszystkie koła.
Inne cechy La Voiture Noire to bardziej miękkie amortyzatory i poprawione podwozie, a także sześć rur wydechowych, które nawiązują do wzorów sprzed lat. Jeśli zastanawiasz się nad jego prędkością i mocą, weź to pod uwagę: Czarny Samochód posiada silnik o mocy 1500 koni mechanicznych i momencie obrotowym 1180 funtów. W praktyce oznacza to, że samochód może rozpędzić się od 0 do 60 MPH w 2,5 sekundy, co jest nie lada wyczynem. Dzięki takiemu silnikowi, samochód osiąga prędkość maksymalną 261 MPH.
Samochód ma radykalnie nowe felgi, powięź, która jest szyta na miarę i bardzo agresywna, a także ogromną podświetlaną plakietkę z tyłu, która wymawia nazwę marki. Kiedy patrzysz na ten samochód pod dowolnym kątem, praktycznie krzyczy on „luksus”, dzięki swojemu super eleganckiemu wyglądowi, wspaniałemu czarnemu kolorowi i cechom, których prawdopodobnie nigdy nie widziałeś w żadnym innym samochodzie. Łączy w sobie luksus, elegancję i dynamikę, dzięki czemu otrzymujesz samochód, który sprawia, że jazda nie jest koniecznością, ale czymś, na co czekasz z niecierpliwością każdego dnia w roku.

  Czy Volvo to marka luksusowa?

Some More Interesting Details

Do tej pory wyprodukowano tylko jeden samochód tego typu, który został sprzedany za ponad 12 milionów dolarów. Jednak teraz pojazd ma cenę wywoławczą ponad 18 milionów dolarów, którą ludzie z pewnością będą skłonni zapłacić. Został on zbudowany, aby uczcić 110 rocznicę powstania Bugatti i został wykonany specjalnie dla entuzjasty Bugatti, który twierdził, że jest zafascynowany Atlantykiem i chciał mieć coś podobnego. Podczas gdy pod maską samochód jest niemal dokładną repliką Chirona, na zewnątrz różni się od niego pod wieloma względami.
La Voiture Noire był dopracowywany przez lata, aby każdy jego centymetr był idealny. Projektanci twierdzą, że pracowali nad pojazdem tak długo, aż nie dało się poprawić absolutnie niczego innego, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jest to dwumiejscowe, dwudrzwiowe coupe o zakrzywionych liniach, solidnej rzeźbie i aerodynamicznej konstrukcji, która sprawia, że jazda nim jest po prostu niesamowita. Samochód jest smukły i zgrabny po części dlatego, że jego charakterystyczne linie boczne są bardziej zaokrąglone i łagodniejsze niż te w modelu Chiron.
Oprócz rozpędzania się od 0 do 60 MPH w zaledwie 2,5 sekundy, samochód może rozpędzić się od 0 do 124 MPH w 6,5 sekundy i od 0 do 186 MPH w 13,6 sekundy. Waży około 3,000 funtów i ma masywne wirniki, które mierzą 16.5 cala z przodu i 15.7 cala z tyłu. Hamulce w tym pojeździe są ośmiotłoczkowe z przodu i sześciotłoczkowe z tyłu, a każdy tłoczek otrzymał unikalny rozmiar, tak aby zmaksymalizować powierzchnię spływu. Dodatkowo, dzięki kilku aerodynamicznie zaprojektowanym częściom, osłony termiczne przednich wirników tworzą efekt turbiny, co oznacza, że otrzymujemy zwiększoną siłę docisku.

  Jakie luksusowe samochody są wyposażone w bagażniki dachowe?

Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z