Jaki jest najlepszy 7-miejscowy samochód rodzinny?

7-osobowy samochód rodzinny to samochód, który powinien być przede wszystkim bezpieczny, wygodny, przestronny, łatwy w prowadzeniu i widoczny z zewnątrz. Takie samochody mają tendencję do bycia ogromnymi w dążeniu do wygodnego pomieszczenia do 7 pasażerów, a częściej niż nie patrzysz na flagowego SUV-a.

Oprócz flagowych SUV-ów, minivany i samochody osobowe są również świetną opcją. Ale minivany są nudne i nigdzie nie są najlepszą opcją 7-miejscowego samochodu rodzinnego. Nawet jeśli uda im się zaoferować dużo miejsca, nie są tak wygodne, bezpieczne, ani luksusowe, jak większość flagowych SUV-ów.

Mimo to, najlepszym minivanem jest VW Touran lub Honda Odyssey. Jeśli chcesz średniej wielkości SUV, Volvo XC90, Audi Q7, Kia Sorento są świetnymi opcjami w zależności od budżetu i preferencji.

Jeśli chcesz mieć pełnowymiarowego SUV-a, Mercedes Benz GLS, BMW X7, Land Rover Discovery lub Ford Explorer Limited to najpopularniejsze pełnowymiarowe SUV-y na rynku.

VW Touran

Minivany są nudne, i nie ma innego sposobu, aby to powiedzieć. Nie są ekscytujące w prowadzeniu, ani nie oferują żadnego charakteru. Ale może właśnie tego chcesz, a jeśli tak, to VW Touran jest najlepszym 7-miejscowym samochodem rodzinnym, jaki można kupić za pieniądze.

Pudełko na kołach to logiczne rozwiązanie, jeśli chcesz przewieźć 7 osób tak przestronnie, jak to tylko możliwe, a Touran rzeczywiście taki jest. Poza ciekawym wyglądem, Touran oferuje szeroko otwierane drzwi i pozycję siedzącą, do której dość łatwo się wsiada. Szóste i siódme miejsce jest również dość wygodne nawet dla dorosłych.

  Który SUV ma najszersze siedzenie kierowcy?

Honda Odyssey

Honda Odyssey jest prawdopodobnie najsłynniejszym wozem rodzinnym w USA. Odyssey jest stworzona, aby zadowolić rodziny składające się z 6+ członków, a jej jednostronność jest widoczna od razu, gdy się na nią spojrzy.

Mimo to, Odyssey jest świetnym samochodem rodzinnym, oferującym mnóstwo funkcji zorientowanych na rodzinę, które powinny być przydatne podczas dłuższych podróży. Oprócz tych cech, Odyssey jest przystępny cenowo, a rynek samochodów używanych jest zawsze pełen kuszących opcji.

Volvo XC90 i Audi Q7

Zarówno Audi Q7, jak i Volvo XC90 to średniej wielkości SUV-y, co oznacza, że nie są tak wygodne w trzecim rzędzie, jak ich więksi odpowiednicy. Mimo to, jeśli Twoja rodzina jest stosunkowo młoda, te dwa samochody powinny wystarczyć w 99% sytuacji.

Między tymi dwoma, Q7 jest bardziej ekskluzywne doświadczenie, ale XC90 nie oferuje lepszą wartość, więc jest dość blisko między nimi. Niemniej jednak, oba są niesamowite w tym, co robią, i trudno być rozczarowany przez jednego z nich.

Mercedes GLS

Mercedes GLS-Class to największy SUV Mercedesa, jakiego można kupić za pieniądze. I tak jak w przypadku wszystkich SUV-ów Mercedesa, otrzymujesz luksusowy i komfortowy SUV, który powinien zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów.

Miejsca dla 7 osób są w standardzie, a ostatni rząd siedzeń jest nieco bardziej przestronny w porównaniu do Audi Q7 czy Volvo XC90. Różnice między Mercedesem GLE a GLS dotyczą głównie wielkości, więc jeśli nie potrzebujesz tak dużego samochodu, wybierz GLE.

  Najlepszy samochód do jazdy nocą

BMW X7

Prawdopodobnie najlepszym pełnowymiarowym SUV-em dostępnym obecnie w sprzedaży jest BMW X7. X7 jest naszpikowane mnóstwem technologii, które powinny zapewnić Tobie i reszcie rodziny rozrywkę podczas dłuższych podróży bez żadnych problemów.

X7 różni się dość znacznie od X5, a X7 jest znaczącą aktualizacją w stosunku do X5, co nie ma miejsca w przypadku Mercedesów klasy GLE i GLS. X7 jest wystarczająco przestronny dla wszystkich siedmiu pasażerów, bezpieczny, a poziom komfortu jest rzeczywiście wiodący w swojej klasie.

Ford Explorer Limited

Ford Explorer Limited jest największym SUV-em wymienionym w tym artykule. Z tak dużego pojazdu płynie wiele korzyści. Prowadząc Explorera naprawdę czujesz, że prowadzisz czołg, ale poziom luksusu nie może równać się z BMW X7.

To powiedziawszy, Explorer kosztuje mniej, ale wciąż oferuje wystarczająco dużo. Jeśli dodamy do tego więcej miejsca niż w BMW X7, można będzie pomyśleć, że Ford Explorer Limited jest najlepszym 7-miejscowym samochodem rodzinnym na rynku.

Land Rover Discovery

Jednak w Wielkiej Brytanii królem 7-miejscowych SUV-ów zawsze był Land Rover Discovery. Disco oferuje dużo miejsca i technologii, ale jego niezawodność nie jest tak dobra, jak niektórych konkurentów. Niemniej jednak, jeśli jesteś mieszkańcem Wielkiej Brytanii, prawdopodobnie zdecydujesz się na Discovery.

Discovery jest najbardziej zdolnym off-roaderem spośród wszystkich samochodów wymienionych w tym artykule. Więc jeśli chcesz mieć pełnowymiarowego, 7-miejscowego SUV-a, który może pojechać wszędzie, Disco jest tym, który powinieneś kupić.

  Jaki jest najlepszy pierwszy samochód do kupienia?

Sekcja FAQ

Jaki jest najbardziej przestronny 7-miejscowy samochód?

Najbardziej przestronnym siedmiomiejscowym samochodem jest bez wątpienia VW Sharan. Sharan przypomina małego busa, więc jeśli potrzebujesz regularnie przewozić 7 dorosłych osób, Sharan powinien zaoferować Ci najwięcej miejsca, ale jest też nudny i bez charakteru, jak reszta minivanów.

Jaki jest najtańszy 7-miejscowy samochód rodzinny?

Używany Ford C-Max Grand będzie prawdopodobnie najtańszym 7-miejscowym samochodem, jaki jest teraz na rynku. Ale to nie znaczy, że C-Max jest złym samochodem. C-Max oferuje wszystko to, co każdy inny minivan, ale w mniejszej ilości.

Czy większe samochody są droższe w ubezpieczeniu?

Rozmiar często koreluje z większą liczbą wypadków, i rzeczywiście, większy samochód zazwyczaj kosztuje więcej za ubezpieczenie. Jednak koszty ubezpieczenia różnią się głównie w zależności od właściciela samochodu. Niezależnie od przypadku, mniejszy minivan jest prawie zawsze tańszy w ubezpieczeniu niż pełnowymiarowy flagowy SUV.

Najtańsze 7-miejscowe samochody rodzinne, które nadal są wystarczająco duże dla siedmiu osób, są zazwyczaj średniej wielkości. Rozważ więc średniej wielkości 7-miejscowy samochód, jeśli Twoje stawki ubezpieczeniowe są zbyt wysokie.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z