Jaki jest najlepszy Mercedes dla rodziny?

Jaki jest najlepszy Mercedes dla rodziny?

Samochód rodzinny musi być praktyczny, wydajny, bezpieczny, przestronny i wygodny dla wielu pasażerów. To samochód, który bez wysiłku poradzi sobie z wielokrotnymi przejazdami do szkoły i oferuje udogodnienia typowe dla życia rodzinnego. Mercedes posiada w sprzedaży ponad 30 różnych modeli, a wiele z nich jest przyjaznych rodzinie.

Wybór pomiędzy tak dużą liczbą modeli może wydawać się stresujący. Ale jeśli tylko weźmiesz pod uwagę kluczowe elementy wspaniałego wozu rodzinnego, będziesz w stanie znaleźć to, czego szukasz w Mercedesie.
Najlepsze samochody rodzinne Mercedesa to albo SUV-y, takie jak GLE, GLC lub GLS, albo duże sedany, takie jak CLA, Klasa C, Klasa E lub Klasa S. Klasa E jest regularnie nagradzana jako samochód rodzinny roku, a Klasy C i C otrzymały nagrody za bezpieczeństwo.

Rozmiar

Rodzinny transporter musi być wystarczająco przestronny dla stale rosnących dzieci i różnych rozmiarów fotelików dziecięcych. Jeśli masz tylko jedno lub dwoje dzieci, które nie mają ogromnych fotelików ustawionych tyłem do kierunku jazdy, warto rozejrzeć się za hatchbackiem, takim jak Klasa A.
Jeśli Twoja rodzina potrzebuje nieco więcej miejsca, powinieneś rozważyć SUV-a, takiego jak GLE lub GLS.
Mercedes oferuje również szeroką gamę różnych sedanów, począwszy od Klasy C i sedana CLA, aż po Klasę S, która jest flagowym sedanem Mercedesa. Podczas gdy wielu producentów samochodów porzuciło rynek dużych, luksusowych sedanów na rzecz SUV-ów i crossoverów, niewielu może podważyć zdolność sprawdzonego sedana Mercedesa jako wozu rodzinnego.
Przez prawie dwie dekady Mercedes klasy E był chwalony za swoje możliwości przewozu rodziny, gwiezdne funkcje bezpieczeństwa i komfortu, i został uznany za samochód rodzinny roku przez wiele znaczących stron internetowych i czasopism motoryzacyjnych raz za razem.

Bezpieczeństwo

Podczas zakupów samochodu rodzinnego, ważne jest, aby nie skąpić na funkcje bezpieczeństwa. Jeśli kupujesz nowy samochód, powinieneś dokładnie rozważyć wszystkie różne opcje, aby zapewnić bezpieczeństwo swojej rodzinie.
Jeśli kupujesz używany, upewnij się, że wszystkie poduszki powietrzne i funkcje bezpieczeństwa są zgodne z reklamą. Marki samochodów wydają ogromne sumy pieniędzy na bezpieczeństwo, więc Ty też powinieneś. Aby określić, jak bezpieczny jest dany samochód, powinieneś wziąć pod uwagę powszechnie uznane programy oceny bezpieczeństwa samochodów, takie jak EURO NCAP lub IIHS.
Oceny EURO NCAP są bardziej istotne w Europie, a każdy model Mercedesa przechodzi przez wiele różnych scenariuszy testowych i otrzymuje ocenę w zależności od wyników.
W 2019 roku Mercedes CLA został wyróżniony jako najbezpieczniejszy mały samochód rodzinny roku z gwiazdkową oceną 5 gwiazdek. Modele takie jak B, GLB, GLE, EQC, czy klasa G również otrzymały najwyższe noty za bezpieczeństwo w swoich segmentach.
IIHS to niezależna organizacja, która również dokładnie testuje bezpieczeństwo wielu różnych pojazdów, ale jej siedziba mieści się w USA.
W 2020 roku klasa C otrzymała najwyższą ocenę bezpieczeństwa spośród wszystkich średniej wielkości rodzinnych sedanów na rynku, a klasa E była również najlepszym wyborem dla większego rodzinnego sedana w 2019 roku. SUV-y takie jak GLC i GLE również zostały nagrodzone jako top picki w swoich odpowiednich segmentach.

  Które modele Mercedesa są coupe?

Budżet

Podczas gdy wiele różnych zmiennych może cię kołysać do rozważenia jednej marki nad jej konkurencją, wielkość twojego budżetu prawdopodobnie określi twój następny przewoźnik rodzinny. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli rozważasz Mercedesa. Mercedes jest znany z budowania wspaniałych samochodów rodzinnych, ale są one w cenie, w porównaniu do bardziej przystępnych cenowo marek.
Bardziej przystępne cenowo samochody rodzinne Mercedesa to Klasa A lub GLA. Jasne, te modele oferują wiele za swoją cenę i zawierają wiele wspaniałych cech Mercedesa, ale są ograniczone w rozmiarze i niekoniecznie są zbudowane dla większych rodzin. To samo dotyczy CLA, a nawet klasy C.
Jeśli Twój budżet na to pozwala, zdecyduj się na model używany, ponieważ cena zupełnie nowej klasy A może sprawić, że kupisz przestronnego, ledwo używanego sedana, takiego jak klasa E. Samochód rodzinny powinien być rozsądnie wyposażony, ponieważ jest on używany dla całej rodziny i prawdopodobnie będzie używany do dużych podróży gromadzących wiele mil.
To jest dużo mądrzejszy skąpić na luksusowych funkcji i zaznaczyć opcje bezpieczeństwa, jeśli jesteś na budżet. Należy również pamiętać, że samochody rodzinne często wykazują znaczne zużycie wewnątrz z powodu dzieci są bardziej szorstkie na pojeździe i służy jako lunchroom, między innymi. Tak więc, miej to na uwadze, jeśli martwisz się o wnętrze samochodu pozostające nieskazitelne i luksusowe.

What to think about when buying a family car

Jakie są specyficzne cechy samochodu rodzinnego?

Podczas zakupów samochodu rodzinnego, te cechy są powodem, dla którego te samochody są uważane za rodzinne w pierwszej kolejności.
Po pierwsze i najważniejsze: bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo jest sprawą numer jeden, gdy przewozi się swoich bliskich. Kupując samochody, ludzie czasami zadowalają się czymś mniejszym niż to, co zamierzają, ale ważne jest, aby nie zadowalać się niczym innym, jak tylko tym, co najlepsze, jeśli chodzi o bezpieczeństwo.
Samochody rodzinne oferują również dużo miejsca na głowę, dużo miejsca na kolana i ogromne ilości miejsca w bagażniku na Twoje zwierzęta i bagaże. Punkty kotwiczenia fotelików dziecięcych powinny być łatwo dostępne bez przepełnienia. Wiele rzędów siedzeń jest również opcją.
Ponadto, cechy takie jak gniazdka elektryczne, uchwyty na kubki, wiele poduszek powietrznych, osłony przeciwsłoneczne, przestrzeń do przechowywania i wysokiej jakości ekrany infotainment są zwykle związane z samochodami rodzinnymi.

  Które Mercedesy mają twin-turbo?

Czy powinienem kupić tańszego Mercedesa jako samochód rodzinny, czy dobrze wyposażoną markę w przystępnej cenie?

Jak już wspomniano, Państwa budżet odgrywa istotną rolę w scenariuszu zakupu samochodu. Mogą się Państwo skusić na Mercedesa, nawet jeśli budżet nie pozwala na zakup wszystkiego, co Mercedes może zaoferować. A skąpstwo na ważnych cechach samochodu rodzinnego tylko po to, aby wsiąść do Mercedesa, nie jest dobrym pomysłem.
Należy zapewnić dzieciom bezpieczeństwo i rozrywkę podczas długich podróży, ponieważ pomaga to skoncentrować się na prowadzeniu samochodu i znacznie ułatwia cały proces. Posiadanie trzypunktowej gwiazdy na masce, ale bycie zatłoczonym w procesie nie zapewni Ci doświadczenia godnego Mercedesa.
Tak więc, odpowiedzią jest zawsze dobrze wyposażony samochód rodzinny, bez względu na markę i koszt. Samochód będzie służył do przewozu całej rodziny, a nie tylko chęci posiadania samochodu marki premium.

Czy Audi i BMW produkują lepsze samochody niż Mercedes?

Audi i BMW to marki premium tak samo jak Mercedes, więc sprawdźmy konkurencję.
Jeśli chodzi o niezawodność, ciężko jest ocenić markę, ponieważ niezawodność jest bardziej zależna od tego, jak traktowany jest konkretny samochód. Można jednak argumentować, że Audi może być bardziej podatne na złamania w porównaniu do Mercedesa czy BMW, a BMW jest najdroższe w naprawie.
Ważnym czynnikiem do rozważenia przy porównywaniu tych 3 marek jest sposób prowadzenia samochodów, a te trzy różnią się dość znacznie.
Mercedes jest bardziej skłonny do tworzenia samochodów zorientowanych na luksus, z bardziej miękkimi zawieszeniami i bardziej subtelną jazdą, ale cierpią z tego powodu na zakrętach. Z drugiej strony, BMW jest powszechnie uważane za najlepszą maszynę do jazdy, podczas gdy Audi jest doskonałym wszechstronnym samochodem, ale dla niektórych nieco nudnym.

  Czy Mercedesy to dobre samochody?

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z